III Wojna Światowa

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
Szanujemy cudze poglądy. Dyskutujemy merytorycznie. Szanujemy ofiary wojen i represji. Nie powielamy zmanipulowanych przekazów.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 17:59

Po utracie Lisiczańska UKR ma w okolicach kilka jednostek, a dalej solidną linię obrony droga Siewiersk - Krasna Hora - Bachmut:

Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 19:28

NAJBARDZIEJ ZNIENAWIDZONE KRAJE NA ŚWIECIE, lata 2000-2022. Kacapy szybki awans...
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 21:15

Tylko 70% z dobrowolnej służby i po miesiącu szkolenia chce, albo nadaje się do dalszej służby,
w przypadku zasadniczej służby zapewne statystyki byłyby znacznie gorsze:

Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 21:28

Medard pisze:
03-07-2022, 21:15
Tylko 70% z dobrowolnej służby i po miesiącu szkolenia chce, albo nadaje się do dalszej służby,
w przypadku zasadniczej służby zapewne statystyki byłyby znacznie gorsze:

"Zetce", czyli nasi też Z uznają? Ja ja służyłem w Pstrążu w latach dziewiędziesiątych to niecałe dwa tygodnie mnie tylko tam trzymali, potem kazali szybko wracać pociągiem do domu i nie wracać. Nawet mnie odprowadzili na pociąg i bilet kupili.
Raz się zje, raz się nie zje.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 21:34

Mariusz Wędliniarz pisze:
03-07-2022, 21:28
Medard pisze:
03-07-2022, 21:15
Tylko 70% z dobrowolnej służby i po miesiącu szkolenia chce, albo nadaje się do dalszej służby,
w przypadku zasadniczej służby zapewne statystyki byłyby znacznie gorsze:

"Zetce", czyli nasi też Z uznają? Ja ja służyłem w Pstrążu w latach dziewiędziesiątych to niecałe dwa tygodnie mnie tylko tam trzymali, potem kazali szybko wracać pociągiem do domu i nie wracać. Nawet mnie odprowadzili na pociąg i bilet kupili.
to są dobrowolni i mają płacone więcej niż za zbieranie porzeczek, a gdy ciebie brali do woja to był przymus,
zwykle odsyłano do domu chorych psychicznie, ujawnisz szczegóły?
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 21:49

SODOMOUSE pisze:
03-07-2022, 19:28
NAJBARDZIEJ ZNIENAWIDZONE KRAJE NA ŚWIECIE, lata 2000-2022. Kacapy szybki awans...
Obecność każdego z tych krajów na tej liście mogę jakoś wytłumaczyć, ale kto nienawidzi Kanady i za co? Amerykanie? Indianie?
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 21:51

bartwa pisze:
03-07-2022, 21:49
SODOMOUSE pisze:
03-07-2022, 19:28
NAJBARDZIEJ ZNIENAWIDZONE KRAJE NA ŚWIECIE, lata 2000-2022. Kacapy szybki awans...
Obecność każdego z tych krajów na tej liście mogę jakoś wytłumaczyć, ale kto nienawidzi Kanady i za co? Amerykanie? Indianie?
Ja wiem.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 21:54

Ascetic pisze:
03-07-2022, 21:51
bartwa pisze:
03-07-2022, 21:49
SODOMOUSE pisze:
03-07-2022, 19:28
NAJBARDZIEJ ZNIENAWIDZONE KRAJE NA ŚWIECIE, lata 2000-2022. Kacapy szybki awans...
Obecność każdego z tych krajów na tej liście mogę jakoś wytłumaczyć, ale kto nienawidzi Kanady i za co? Amerykanie? Indianie?
Ja wiem.
Mam. Foki.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 22:03

bartwa pisze:
03-07-2022, 21:54
Ascetic pisze:
03-07-2022, 21:51
bartwa pisze:
03-07-2022, 21:49


Obecność każdego z tych krajów na tej liście mogę jakoś wytłumaczyć, ale kto nienawidzi Kanady i za co? Amerykanie? Indianie?
Ja wiem.
Mam. Foki.
Nie łapię, ale chyba zabawne xD < tutaj trzeba mi to rozrysować, wyjaśnić, przespelować >

Napisz tutaj w dziale zepchnięty do śmietnika forumowego, jednym, albo drugim; K A N A D A to zajebisty kraj, dbający o ludzi, i się zacznie. 5 10 15. Drone miał wyskoki kanadyjskie, śmiechu mieli z niego bez końca. Są tacy, gdzie jak powiesz słowa KANADA, to im się wyrysuje obraz zboczeń, lewaków i innych takich. Mi tam się kojarzy z zadowoloną z pobytu tam rodziną, od której dostawaliśmy wkurwiające nas kartki, z hokejem też oraz z piękną przyroda. Każdy ma jak ma.
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 22:04

Medard pisze:
03-07-2022, 21:34
Mariusz Wędliniarz pisze:
03-07-2022, 21:28
Medard pisze:
03-07-2022, 21:15
Tylko 70% z dobrowolnej służby i po miesiącu szkolenia chce, albo nadaje się do dalszej służby,
w przypadku zasadniczej służby zapewne statystyki byłyby znacznie gorsze:

"Zetce", czyli nasi też Z uznają? Ja ja służyłem w Pstrążu w latach dziewiędziesiątych to niecałe dwa tygodnie mnie tylko tam trzymali, potem kazali szybko wracać pociągiem do domu i nie wracać. Nawet mnie odprowadzili na pociąg i bilet kupili.
to są dobrowolni i mają płacone więcej niż za zbieranie porzeczek, a gdy ciebie brali do woja to był przymus,
zwykle odsyłano do domu chorych psychicznie, ujawnisz szczegóły?
W sumie sam do końca nie wiem czemu mnie odesłali. Oni mnie po kilku dniach zaczeli badać na jakiś elektrycznych urządzeniach w tej jednostce. Dużo lekarzy było, przystawiali mi jakieś diody do głowy, klipsy na uszy z kablami. Musiałem odpowiadać na dziwne pytania. Póżniej już jak mnie przebadali to kazali jechać do domu i nie wracać.
Drugiego dnia była afera, bo pod prysznicami podczas mycia wypróżniłem się na stojąco. Zachciało mi się bardzo, a już nie mogłem wytrzymać. Dopiero póżniej pokazali mi, że do tego służy muszla ze spłuczką i papierem. Ale zanim mi pokazali to jeszcze zdążyłem się na poligonie dwa razy wysrać za drzewami. Też się dowiedzieli, że to ja. Innego dnia zapytałem się dowódcy, czy mają motyke, to bym warzyw nasadził przy budynku. Póżniej już mnie wzieli na badania.
Raz się zje, raz się nie zje.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 22:08

Ascetic pisze:
03-07-2022, 22:03
bartwa pisze:
03-07-2022, 21:54
Ascetic pisze:
03-07-2022, 21:51


Ja wiem.
Mam. Foki.
Nie łapię, ale chyba zabawne xD < tutaj trzeba mi to rozrysować, wyjaśnić, przespelować >

Napisz tutaj w dziale zepchnięty do śmietnika forumowego, jednym, albo drugim; K A N A D A to zajebisty kraj, dbający o ludzi, i się zacznie. 5 10 15. Drone miał wyskoki kanadyjskie, śmiechu mieli z niego bez końca. Są tacy, gdzie jak powiesz słowa KANADA, to im się wyrysuje obraz zboczeń, lewaków i innych takich. Mi tam się kojarzy z zadowoloną z pobytu tam rodziną, od której dostawaliśmy wkurwiające nas kartki, z hokejem też oraz z piękną przyroda. Każdy ma jak ma.


PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 22:11

SODOMOUSE pisze:
03-07-2022, 19:28
NAJBARDZIEJ ZNIENAWIDZONE KRAJE NA ŚWIECIE, lata 2000-2022. Kacapy szybki awans...
Muj szwajgier z wszawki czasko-pelowiec bywa tam co rok na miesiac-dwa i wczoraj mi pedziol przy bimbrze, ze to powinni zbombardowac. O kanadzie mowie
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 22:14

bartwa pisze:
03-07-2022, 22:08
Ascetic pisze:
03-07-2022, 22:03
bartwa pisze:
03-07-2022, 21:54


Mam. Foki.
Nie łapię, ale chyba zabawne xD < tutaj trzeba mi to rozrysować, wyjaśnić, przespelować >

Napisz tutaj w dziale zepchnięty do śmietnika forumowego, jednym, albo drugim; K A N A D A to zajebisty kraj, dbający o ludzi, i się zacznie. 5 10 15. Drone miał wyskoki kanadyjskie, śmiechu mieli z niego bez końca. Są tacy, gdzie jak powiesz słowa KANADA, to im się wyrysuje obraz zboczeń, lewaków i innych takich. Mi tam się kojarzy z zadowoloną z pobytu tam rodziną, od której dostawaliśmy wkurwiające nas kartki, z hokejem też oraz z piękną przyroda. Każdy ma jak ma.
Tak, miał być wykres, mamy filmik. Na tyle sugestywny, że nawet taki matoł jak ja skleił w co zabawa jest w tej Kanadzie. Dzięki! Masz więcej?

Kurwa. Teraz wszystko rozumiem. Drone to jednak goguś jest. Pamiętam te jego opowieści jak chciał do kotów, milusich, puszystych, słodziutkich kotków, nakurwiać z kałacha. Tutaj nie pykło. 5tka dla zwierząt kaczyńskiego, szalone TOZ'y i inne szkodniki uniemożliwiły. Nawet poseł od ciągnięcia psa skazany. Ha tfu. To tam pojechał realizować swoje dzikie atawistyczne instynkty. Jarze.

Swoją drogą takie zwierzę rozwałkowane łomem lepiej smakuje, czy oni tam taką tradycję mają?
Ostatnio zmieniony 03-07-2022, 22:18 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 22:18

Pewnie taniej się nie da zabić. No i ci co tłuką chyba to lubią.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 22:22

bartwa pisze:
03-07-2022, 22:18
Pewnie taniej się nie da zabić. No i ci co tłuką chyba to lubią.

Na to wygląda. Mój stary pracował w usa w rzeźni. Jak to Polak w latach 80' na saksach. Co miał robić? Tak jak teraz pewnie Ukraińcy po fermach cisną po gorzale. Specjalnie jakoś tej roboty nie wspominał. Jak się nadarzyła akcja, rozkładanie cyrków z indiańcami, wskoczył na ten dżob z biegu. Tak, to chyba trzeba lubić. Albo sporo chlać. Albo jedno i drugie.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 22:34

Ascetic pisze:
03-07-2022, 22:14
bartwa pisze:
03-07-2022, 22:08
Ascetic pisze:
03-07-2022, 22:03


Nie łapię, ale chyba zabawne xD < tutaj trzeba mi to rozrysować, wyjaśnić, przespelować >

Napisz tutaj w dziale zepchnięty do śmietnika forumowego, jednym, albo drugim; K A N A D A to zajebisty kraj, dbający o ludzi, i się zacznie. 5 10 15. Drone miał wyskoki kanadyjskie, śmiechu mieli z niego bez końca. Są tacy, gdzie jak powiesz słowa KANADA, to im się wyrysuje obraz zboczeń, lewaków i innych takich. Mi tam się kojarzy z zadowoloną z pobytu tam rodziną, od której dostawaliśmy wkurwiające nas kartki, z hokejem też oraz z piękną przyroda. Każdy ma jak ma.
Tak, miał być wykres, mamy filmik. Na tyle sugestywny, że nawet taki matoł jak ja skleił w co zabawa jest w tej Kanadzie. Dzięki! Masz więcej?

Kurwa. Teraz wszystko rozumiem. Drone to jednak goguś jest. Pamiętam te jego opowieści jak chciał do kotów, milusich, puszystych, słodziutkich kotków, nakurwiać z kałacha. Tutaj nie pykło. 5tka dla zwierząt kaczyńskiego, szalone TOZ'y i inne szkodniki uniemożliwiły. Nawet poseł od ciągnięcia psa skazany. Ha tfu. To tam pojechał realizować swoje dzikie atawistyczne instynkty. Jarze.

Swoją drogą takie zwierzę rozwałkowane łomem lepiej smakuje, czy oni tam taką tradycję mają?
Zwróć uwagę na to, co się dzieje w 1:37. Otóż chodzi głównie o skóry. A jak strzelasz, to czasami podziurawisz nie tam, gdzie trzeba. Zakładam, że ich myśliwi celują mniej więcej tak, jak nasi. A później ciężko taką skórkę sprzedać. Pierdolone barbarzyństwo. Swoją drogą zadziwiające, jak bardzo w niektórych bardzo mocno rozwiniętych krajach takie rzeczy kuleją. Kanada, Dania/Wyspy Owcze, Norwegia. A najbardziej mnie wkurwia, jak się zasłaniają tradycją. Tylko czekać, aż ktoś postanowi reaktywować kaszubskie ścinanie kani, bo za sucho.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 22:44

Lukass pisze:
03-07-2022, 22:34
Ascetic pisze:
03-07-2022, 22:14
bartwa pisze:
03-07-2022, 22:08


Tak, miał być wykres, mamy filmik. Na tyle sugestywny, że nawet taki matoł jak ja skleił w co zabawa jest w tej Kanadzie. Dzięki! Masz więcej?

Kurwa. Teraz wszystko rozumiem. Drone to jednak goguś jest. Pamiętam te jego opowieści jak chciał do kotów, milusich, puszystych, słodziutkich kotków, nakurwiać z kałacha. Tutaj nie pykło. 5tka dla zwierząt kaczyńskiego, szalone TOZ'y i inne szkodniki uniemożliwiły. Nawet poseł od ciągnięcia psa skazany. Ha tfu. To tam pojechał realizować swoje dzikie atawistyczne instynkty. Jarze.

Swoją drogą takie zwierzę rozwałkowane łomem lepiej smakuje, czy oni tam taką tradycję mają?
Zwróć uwagę na to, co się dzieje w 1:37. Otóż chodzi głównie o skóry. A jak strzelasz, to czasami podziurawisz nie tam, gdzie trzeba. Zakładam, że ich myśliwi celują mniej więcej tak, jak nasi. A później ciężko taką skórkę sprzedać. Pierdolone barbarzyństwo. Swoją drogą zadziwiające, jak bardzo w niektórych bardzo mocno rozwiniętych krajach takie rzeczy kuleją. Kanada, Dania/Wyspy Owcze, Norwegia. A najbardziej mnie wkurwia, jak się zasłaniają tradycją. Tylko czekać, aż ktoś postanowi reaktywować kaszubskie ścinanie kani, bo za sucho.
Ściemniłem. Nie oglądałem tego gówna. Jak na luzaju mogę oglądać rozjebanego debila na moto co gnał 180 sobieskiego i się nabił na barierkę to tutaj nie przepadam.

Swego czasu gadałem z ziomeczkiem z Niderlandów (skonfrontowałem swoje wyobrażenie z realiami, jak bazowałem tylko na książkach, jako dawany niderlandofil). Jedną sprawą duże miasta, drugą prowincja. Jedną sprawą "tradycja", drugą wyjebka na nią i pęd ku innemu, nowemu, progresywnemu. Myślę, że tutaj ta rozgrywka jest. Im bardziej coś tam zostaje z tyłu, tym bardziej, Ci co chcą zostać przy tym co znają w to wbijają. I dochodzi do absurdu. Jedna nabrzmiała bańka koliduje z drugą, a zdrowy rozsądek zostaje w dupie. Tak jak piszesz, można, a nawet trzeba, jak trzeba, ubić zwierze na krótko. Ale nie. Lepiej się cały ujebać w jusze. Lepiej poczuć jak włazi te dziwne uczucie. Kto był ujebany we krwi to wie o co chodzi. Dać obudzić się tam wewnątrz zwierzowi jakiemuś.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 22:47

Ascetic pisze:
03-07-2022, 22:44
Lepiej się cały ujebać w jusze. Lepiej poczuć jak włazi te dziwne uczucie. Kto był ujebany we krwi to wie o co chodzi. Jakiś się zwierz tam budzi w środku.
Sandor Clegane twierdził, że nie ma lepszego uczucia.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16175
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 22:53

bartwa pisze:
03-07-2022, 22:47
Ascetic pisze:
03-07-2022, 22:44
Lepiej się cały ujebać w jusze. Lepiej poczuć jak włazi te dziwne uczucie. Kto był ujebany we krwi to wie o co chodzi. Jakiś się zwierz tam budzi w środku.
Sandor Clegane twierdził, że nie ma lepszego uczucia.
Testy. Testy. Samego siebie. Można. Jak się lepiej siebie zna, wie się gdzie są granice siebie . To w kontekście tego, że jeden mówi tak, inny mówi inaczej. Samemu się nie sprawdzi nie będzie się wiedzieć, jak to tam dla niego jest.

Tak z innej beczki. Ludzka jucha. Poczytałbym co się w baniaku otwiera (na bank, jakiś zwichrowany psychiatra, psycholog ruszył temat. Może jakiś kryminolog?), w zestawieniu z adrenaliną, strzałem adrenaliny, jak się leje krew. Jak dla mnie popierdolone uczucie, na tyle, wkręcające, że wskazane jest unikanie.

Zresztą sam zapach krwi, świeży, ma już w sobie coś pokurwionego. Jest jeszcze jeden zapach, który też mocno włazi.

Taka dygresja: Czasem jak patrzę jak się zachowuje moje słodkie kocię, jak dostanie wątróbkę, to odnoszę wrażenie, że nie mamy tak daleko od siebie.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: III Wojna Światowa

03-07-2022, 23:04

Ascetic pisze:
03-07-2022, 22:53
bartwa pisze:
03-07-2022, 22:47
Ascetic pisze:
03-07-2022, 22:44
Lepiej się cały ujebać w jusze. Lepiej poczuć jak włazi te dziwne uczucie. Kto był ujebany we krwi to wie o co chodzi. Jakiś się zwierz tam budzi w środku.
Sandor Clegane twierdził, że nie ma lepszego uczucia.
Testy. Testy. Samego siebie. Można. Jak się lepiej siebie zna, wie się gdzie są granice siebie . To w kontekście tego, że jeden mówi tak, inny mówi inaczej. Samemu się nie sprawdzi nie będzie się wiedzieć, jak to tam dla niego jest.

Tak z innej beczki. Ludzka jucha. Poczytałbym co się w baniaku otwiera (na bank, jakiś zwichrowany psychiatra, psycholog ruszył temat. Może jakiś kryminolog?), w zestawieniu z adrenaliną, strzałem adrenaliny, jak się leje krew. Jak dla mnie popierdolone uczucie, na tyle, wkręcające, że wskazane jest unikanie.

Zresztą sam zapach krwi, świeży, ma już w sobie coś pokurwionego. Jest jeszcze jeden zapach, który też mocno włazi.

Taka dygresja: Czasem jak patrzę jak się zachowuje moje słodkie kocię, jak dostanie wątróbkę, to odnoszę wrażenie, że nie mamy tak daleko od siebie.
Ano nie mamy. Mam jeszcze taki fajny cytacik związany z tematem z Krwawego południka. Genialnej książki notabene:

“It makes no difference what men think of war, said the judge. War endures. As well ask men what they think of stone. War was always here. Before man was, war waited for him. The ultimate trade awaiting its ultimate practitioner. That is the way it was and will be. That way and not some other way.”
PLASTIK NIE JEST METALEM
ODPOWIEDZ