III Wojna Światowa

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 16:53

Pacjent pisze:
12-07-2022, 16:12
Mariusz Wędliniarz pisze:
12-07-2022, 15:38
Ja nie jestem za ruskimi i za tą wojną, ale ciekawie jest posłuchać ludzi z różnych stron i perpektyw, jak jest taka możliwość. Ja z takiego założenia wychodzę.
Nie no co Ty? Liczy się tylko narracja ukraińska, nawet gdy przestała już rozśmieszać jakimiś ruskimi czołgami uprowadzonymi przez Cyganów i upadła z hukiem.
Te, symetrysta wybiórczy, wskażesz ten upadek z hukiem? Bo przez branżowe fora przetoczyła się fala dyskusji, kto zmyśla bardziej i wielu ludziom wyszło, co skonstatowali z zaskoczeniem, że Ukr podaje zaskakująco precyzyjne dane odnoszące się do w miarę łatwo weryfikowalnego (Oryx) materiału dowodowego i nie twierdzi np. że zestrzeliła każdego Bayraktara już conajmniej dwukrotnie.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 16:59

Pelson pisze:
12-07-2022, 16:53
Pacjent pisze:
12-07-2022, 16:12
Mariusz Wędliniarz pisze:
12-07-2022, 15:38
Ja nie jestem za ruskimi i za tą wojną, ale ciekawie jest posłuchać ludzi z różnych stron i perpektyw, jak jest taka możliwość. Ja z takiego założenia wychodzę.
Nie no co Ty? Liczy się tylko narracja ukraińska, nawet gdy przestała już rozśmieszać jakimiś ruskimi czołgami uprowadzonymi przez Cyganów i upadła z hukiem.
Te, symetrysta wybiórczy, wskażesz ten upadek z hukiem? Bo przez branżowe fora przetoczyła się fala dyskusji, kto zmyśla bardziej i wielu ludziom wyszło, co skonstatowali z zaskoczeniem, że Ukr podaje zaskakująco precyzyjne dane odnoszące się do w miarę łatwo weryfikowalnego (Oryx) materiału dowodowego i nie twierdzi np. że zestrzeliła każdego Bayraktara już conajmniej dwukrotnie.
Jeszcze napisz co słychać na Wyspie Węży i czy Ukraińcy dalej twierdzą, że są w stanie odbić Donbas, Ługańsk i Krym.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 17:47

Pacjent pisze:
12-07-2022, 16:59
Pelson pisze:
12-07-2022, 16:53
Pacjent pisze:
12-07-2022, 16:12

Nie no co Ty? Liczy się tylko narracja ukraińska, nawet gdy przestała już rozśmieszać jakimiś ruskimi czołgami uprowadzonymi przez Cyganów i upadła z hukiem.
Te, symetrysta wybiórczy, wskażesz ten upadek z hukiem? Bo przez branżowe fora przetoczyła się fala dyskusji, kto zmyśla bardziej i wielu ludziom wyszło, co skonstatowali z zaskoczeniem, że Ukr podaje zaskakująco precyzyjne dane odnoszące się do w miarę łatwo weryfikowalnego (Oryx) materiału dowodowego i nie twierdzi np. że zestrzeliła każdego Bayraktara już conajmniej dwukrotnie.
Jeszcze napisz co słychać na Wyspie Węży i czy Ukraińcy dalej twierdzą, że są w stanie odbić Donbas, Ługańsk i Krym.
Co to wszystko powyższe ma wspólnego z narracją, czyli opisem faktów jakie mają miejsce? Ty mieszasz pojęcia przyszłościowe i będące celem wojny z punktu widzenia Ukrainy typu "chcemy odbić Krym, Donbabwe i Ługandę" z tanią propagandą w stylu "rozpierdoliliśmy ukrainskie lotnictwo już 3 razy" i stawiasz między nimi znak równości.
Ale tak, ciągle uważam, że istnieje scenariusz, może nie bardzo realny, ale jednak, że Ukraińcy są w stanie zaszachować Rosję w konsekwencji zmuszając ją do opuszczenia Krymu. Musiałoby dojśc do kilku rzeczy, typu zajęcie/przecięcie drogi wzdłuż wybrzeża morza Azowskiego przez Ukrainę, zajęcie kanału Północnego (stąd skądinąd atak na Nową Kachowkę) i odcięcie wody na półwysep oraz zablokowanie/zniszczenie mostu kerczeńskiego. Potem Neptunami, Harpunami i Himarsami blokują Sewastopol, zmieniając sytuację Rosjan na beznadziejną.
A co do Donbabwe i Ługandy- nie muszą go odbijać, wystarczy, że narzucą Rosji niekorzystne warunki pokoju, by orki same się wyniosły.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 17:58

Pelson pisze:
12-07-2022, 17:47
Ale tak, ciągle uważam, że istnieje scenariusz, może nie bardzo realny, ale jednak, że Ukraińcy są w stanie zaszachować Rosję w konsekwencji zmuszając ją do opuszczenia Krymu. Musiałoby dojśc do kilku rzeczy, typu zajęcie/przecięcie drogi wzdłuż wybrzeża morza Azowskiego przez Ukrainę, zajęcie kanału Północnego (stąd skądinąd atak na Nową Kachowkę) i odcięcie wody na półwysep oraz zablokowanie/zniszczenie mostu kerczeńskiego. Potem Neptunami, Harpunami i Himarsami blokują Sewastopol, zmieniając sytuację Rosjan na beznadziejną.
A co do Donbabwe i Ługandy- nie muszą go odbijać, wystarczy, że narzucą Rosji niekorzystne warunki pokoju, by orki same się wyniosły.
:D Widać, że uznałeś ukraiński przekaz za rzeczywistość. Tak nie będzie i nie ma na to żadnych szans. Możesz mi przypomnieć tę wypowiedź, gdy będzie po wszystkim.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 18:07

Pacjent pisze:
12-07-2022, 17:58
Pelson pisze:
12-07-2022, 17:47
Ale tak, ciągle uważam, że istnieje scenariusz, może nie bardzo realny, ale jednak, że Ukraińcy są w stanie zaszachować Rosję w konsekwencji zmuszając ją do opuszczenia Krymu. Musiałoby dojśc do kilku rzeczy, typu zajęcie/przecięcie drogi wzdłuż wybrzeża morza Azowskiego przez Ukrainę, zajęcie kanału Północnego (stąd skądinąd atak na Nową Kachowkę) i odcięcie wody na półwysep oraz zablokowanie/zniszczenie mostu kerczeńskiego. Potem Neptunami, Harpunami i Himarsami blokują Sewastopol, zmieniając sytuację Rosjan na beznadziejną.
A co do Donbabwe i Ługandy- nie muszą go odbijać, wystarczy, że narzucą Rosji niekorzystne warunki pokoju, by orki same się wyniosły.
:D Widać, że uznałeś ukraiński przekaz za rzeczywistość. Tak nie będzie i nie ma na to żadnych szans. Możesz mi przypomnieć tę wypowiedź, gdy będzie po wszystkim.
Widac, że nie umiesz czytać. Spoko, nie mój problem.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 18:09

Pelson pisze:
12-07-2022, 18:07
Pacjent pisze:
12-07-2022, 17:58
Pelson pisze:
12-07-2022, 17:47
Ale tak, ciągle uważam, że istnieje scenariusz, może nie bardzo realny, ale jednak, że Ukraińcy są w stanie zaszachować Rosję w konsekwencji zmuszając ją do opuszczenia Krymu. Musiałoby dojśc do kilku rzeczy, typu zajęcie/przecięcie drogi wzdłuż wybrzeża morza Azowskiego przez Ukrainę, zajęcie kanału Północnego (stąd skądinąd atak na Nową Kachowkę) i odcięcie wody na półwysep oraz zablokowanie/zniszczenie mostu kerczeńskiego. Potem Neptunami, Harpunami i Himarsami blokują Sewastopol, zmieniając sytuację Rosjan na beznadziejną.
A co do Donbabwe i Ługandy- nie muszą go odbijać, wystarczy, że narzucą Rosji niekorzystne warunki pokoju, by orki same się wyniosły.
:D Widać, że uznałeś ukraiński przekaz za rzeczywistość. Tak nie będzie i nie ma na to żadnych szans. Możesz mi przypomnieć tę wypowiedź, gdy będzie po wszystkim.
Widac, że nie umiesz czytać. Spoko, nie mój problem.
Nie napisałeś, że Ukraińcy realnie mogą narzucić "Rosji niekorzystne warunki pokoju, by orki same się wyniosły"?!
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8241
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 18:13

Zełenski chce odbić tereny okupowane przez Rosjan. Niemiecki generał mówi o wielkiej szansie dla Ukrainy.

W Ukrainie nie toczy się żadna wojna między dwoma przeciwnikami. To brutalny atak Rosji na suwerenne sąsiednie państwo. Jest zbrodniczy zarówno w swej intencji i celu, jak i w zastosowanych metodach, sprzecznych z międzynarodowym prawem wojennym.

Kanclerz Niemiec jest przekonany, że dostawa bojowych wozów piechoty oznaczałaby straszną eskalację. Putin straszy wojny atomowej. Ale wszyscy przecież doskonale wiedzą, że broń atomowa nie nadaje się już do prowadzenia wojny, tylko do szantażowania tych, którzy pozwalają się szantażować. Należy zachować nerwy w obliczu tych pustych gróźb. Nie chcecie prowokować Putina? A czy któreś z jego działań wobec Ukrainy wymagało "prowokacji"?

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... n,79cfc278
PLASTIK NIE JEST METALEM
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 18:49

Pacjent pisze:
12-07-2022, 18:09
Pelson pisze:
12-07-2022, 18:07
Pacjent pisze:
12-07-2022, 17:58

:D Widać, że uznałeś ukraiński przekaz za rzeczywistość. Tak nie będzie i nie ma na to żadnych szans. Możesz mi przypomnieć tę wypowiedź, gdy będzie po wszystkim.
Widac, że nie umiesz czytać. Spoko, nie mój problem.
Nie napisałeś, że Ukraińcy realnie mogą narzucić "Rosji niekorzystne warunki pokoju, by orki same się wyniosły"?!
Napisałem i to podtrzymuję. Trochę to jeszcze potrwa, zginie parędziesiąt tysięcy ludzi i Rosji zwyczajnie wyczerpią się zapasy mięsa armatniego i sprzętu, którego nie mają gdzie, jak i za co odbudować bez oficjalnego ogłoszenia wojny. A tymczasem powoli Ukraińcy dostają znacznie nowsze i lepsze uzbrojenie z zachodu. Dopóki Ukraińcom się chce, a wygląda na to, że tak, to mamy coś w rodzaju pata z coraz większym wskazaniem na żółto-niebieskie. Szukając analogii, to trochę jak z II WS, ale teraz to Ukraina jest odbiorcą lend-lease użyczającym do walki swoich ludzi. Zachowując skalę jesteśmy gdzieś w połowie 1942 na Pacyfiku, patrząc wstecz mało kto przyznałby wtedy, że wygrają Amerykanie.
Do tego dochodzi presja ekonomiczna, polityczna oraz sankcje, które wszystkie po trochu wysaczają z kacapii życie. I nie, to nie jest przekaz ukraiński, tylko realia. Z każdym dniem balans siły przechyla się na korzyść Ukrainy.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8290
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 19:02

Rozmawiasz z gościem który podkuliłby ogon i opierdolił pałe żeby tylko ruskich nie prowokować bo drogie mu paliwo a emigrantów pogonił spowrotem bo empatii u niego tyle co w tej szmisznej religii co wyznaje. :D

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Kupię:

Vastum Hole Below

Of feather and bone Bestial Hymn of perversions

www.kancelaria-pionier.pl

https://www.facebook.com/p/Fundacja-MAM ... 393989433/
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4090
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 21:46

A tymczasem Ukraińcy tłuką jeden skład amunicji za drugim. Niby tylko kilka HIMARSów, a jaka różnica.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2656
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 23:01

Pelson pisze:
12-07-2022, 18:49
Z każdym dniem balans siły przechyla się na korzyść Ukrainy.
Kolega fantasta ;)
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16418
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 23:07

mistrzsardu pisze:
12-07-2022, 23:01
Napisałeś na forum choć jedno zdanie srolu o muzyce?
.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8290
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 23:08

To jest konflikt na lata. Nikt nie dawał Ukrainie miesiąca. Oczywiście spierdoliny konfiarskie mają problem z przyjęciem do wiadomości że ze wsparciem sojuszników można się bronić. Ziobro zdziwienia wy głupie chuje.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Kupię:

Vastum Hole Below

Of feather and bone Bestial Hymn of perversions

www.kancelaria-pionier.pl

https://www.facebook.com/p/Fundacja-MAM ... 393989433/
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1601
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 23:08

Pacjent pisze:
12-07-2022, 16:59

Jeszcze napisz co słychać na Wyspie Węży i czy Ukraińcy dalej twierdzą, że są w stanie odbić Donbas, Ługańsk i Krym.
Chuj, że argument w stylu "u was biją murzynów" ale mam i znalazłem:

Efekt odbicia Wyspy Węży. Pierwszy raz od wybuchu wojny zagraniczne statki przybyły po transporty ukraińskiego zboża

https://belsat.eu/pl/news/12-07-2022-ef ... eQDqbpuuoA

Czyli jest jakiś wymierny efekt wybicia orków na wyspie.

Chciałbym żeby Rosja przegrała tę wojnę bo wtedy chłopcy z konfederacji zamknęliby się na tydzien pod prysznicem płacząc.
© znalezione na fejsiku.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8241
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 23:09

tomaszm pisze:
12-07-2022, 23:08
Nikt nie dawał Ukrainie miesiąca.
O, to to!
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8241
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 23:20

Humor na poważnie, jaszczur ma talent.

Ups - filmik znik.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16418
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 23:23

bartwa pisze:
12-07-2022, 23:20
Humor na poważnie, jaszczur ma talent.

Ups - filmik znik.
Proszę. Już jest.


Czary mary. Pijemy browary.
.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 23:33

mistrzsardu pisze:
12-07-2022, 23:01
Pelson pisze:
12-07-2022, 18:49
Z każdym dniem balans siły przechyla się na korzyść Ukrainy.
Kolega fantasta ;)
...który bardzo lubi zmieniać zdanie i być wyprowadzanym z błędu, więc pokornie oddaje pole i zamieniam się w słuch. Co tam mają orkiszony jeszcze w zanadrzu, czego nie rzucili w bój?
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2656
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: III Wojna Światowa

12-07-2022, 23:51

Pelson pisze:
12-07-2022, 23:33
...który bardzo lubi zmieniać zdanie i być wyprowadzanym z błędu, więc pokornie oddaje pole i zamieniam się w słuch. Co tam mają orkiszony jeszcze w zanadrzu, czego nie rzucili w bój?
To jest wojna na wyniszczenie, potencjał ludzki, gospodarczy i militarny nie przemawia za Ukrainą. Ukraina słabnie z każdym dniem, potencjał ludzki się wyczerpuje, dostawy broni pomagają, ale braków w ludziach nic nie zastąpi. To moja opinia, mogę się mylić.


I tutaj realny opis sytuacji bez fantasmagorii w obie strony:
https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/ko ... rna-po-100
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4090
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: III Wojna Światowa

13-07-2022, 00:15

mistrzsardu pisze:
12-07-2022, 23:51
Pelson pisze:
12-07-2022, 23:33
...który bardzo lubi zmieniać zdanie i być wyprowadzanym z błędu, więc pokornie oddaje pole i zamieniam się w słuch. Co tam mają orkiszony jeszcze w zanadrzu, czego nie rzucili w bój?
To jest wojna na wyniszczenie, potencjał ludzki, gospodarczy i militarny nie przemawia za Ukrainą. Ukraina słabnie z każdym dniem, potencjał ludzki się wyczerpuje, dostawy broni pomagają, ale braków w ludziach nic nie zastąpi. To moja opinia, mogę się mylić.


I tutaj realny opis sytuacji bez fantasmagorii w obie strony:
https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/ko ... rna-po-100
I wszystko się zgadza. Ale o wiele łatwiej - mimo wszystko - mobilizować do obrony niż do ataku. Podejrzewam, że w Rosji nie jest już wiedzą tajemną, że jak pojedziesz na front, to może zajebiesz pralkę, a może zajebią ciebie. Tłumu chętnych nie będzie, a ewentualny pobór przymusowy da tylko sporo mięsa. Nie widzę tu przewagi Rosji, jeśli chodzi o potencjał ludzki.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
ODPOWIEDZ