KARA ŚMIERCI

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese

KARA ŚMIERCI

Tak
88
74%
Nie
27
23%
Nie wiem
4
3%
 
Liczba głosów: 119
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

10-05-2013, 18:57

kto miałby tę karę śmierci wykonywać i dlaczego on nie miałby być poddany karze śmierci?
Coś tam było! Człowiek!
Antychróst
postuje jak opętany!
Posty: 429
Rejestracja: 18-10-2012, 22:28

Re: KARA ŚMIERCI

10-05-2013, 19:01

Starożytni Rzymianie nie wpadli jednak na to, by praca stała się dla więźnia przywilejem, jak ma to miejsce w Japonii. W ogóle tamtejsze więziennictwo jest bardzo skuteczne:
W japońskich więzieniach warunki życia są szczególnie trudne. Od końca 1960 roku obowiązuje surowa dyscyplina. Więźniom zabrania się mówić, mają jedynie patrzeć przed siebie. Na halach produkcyjnych i w warsztatach pracy panuje cisza. Tylko grupa więźniów skazanych za mniejsze przestępstwa, noszący zielone mundury i czapki mogą rozmawiać ze sobą podczas przerw 15-minutowych lub po kolacji.

„Le Monde” pisze, że ten rodzaj ekstremalnej dyscypliny uważa się za całkowicie przestarzały w innych krajach uprzemysłowionych: „Japoński prawo karne sięga 1908 roku. Ale Japończycy mówią, że ich system pozwala im uniknąć problemów dręczących większość zachodnich więzień: zamieszek, napaści na strażników, burd i ucieczek”.
dzięki temu:
Japończycy mają najniższy wskaźnik przestępczości wśród krajów OECD. Na każde 100 tys. mieszkańców przypada 55 więźniów. Dla porównania w Wielkiej Brytanii na każde 100 tys. osób przypada 149 więźniów, we Francji – 99, w USA – 716. Nie ma też praktycznie problemu z recydywistami.
Co ważne, kara śmierci w Japonii jest dopuszczalna, wykonywana, i w ogóle popierana przez zdecydowaną większość społeczeństwa. I co, moszna? Moszna.
Mort
rasowy masterfulowicz
Posty: 3049
Rejestracja: 08-08-2006, 12:48
Lokalizacja: mosh pit

Re:

10-05-2013, 19:12

Skaut pisze:kto miałby tę karę śmierci wykonywać i dlaczego on nie miałby być poddany karze śmierci?
Kat. Jeżeli popełniłby morderstwo byłby poddany karze śmierci.
I AM MORBID
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

10-05-2013, 19:13

na Filipinach mają lepiej:
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Dragazes
w mackach Zła
Posty: 777
Rejestracja: 27-02-2012, 00:24

Re: KARA ŚMIERCI

10-05-2013, 19:36

Jestem za karą śmierci dla morderców.
Should the compact Disc become soiled by fingerprints, dust or dirt, it can be wiped with a clean and lint free soft, dry cloth. If you follow these suggestions, the Compact Disc will provide a lifetime of pure listening enjoyment.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

10-05-2013, 19:38

Dragazes pisze:Jestem za karą śmierci dla morderców.
a za notorycznych gwałcicieli nieletnich dzieci już nie?
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6286
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: KARA ŚMIERCI

10-05-2013, 19:40

Jestem za karą śmierci dla wszystkich. No solace, no remorse.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: KARA ŚMIERCI

10-05-2013, 19:41

jeblem :D
this is a land of wolves now
Panopticon
w mackach Zła
Posty: 768
Rejestracja: 25-06-2009, 21:33

Re: KARA ŚMIERCI

10-05-2013, 20:45

Najlepsze objaśnienie dlaczego trzeba przywrócić karę śmierci:

Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re:

10-05-2013, 20:47

Skaut pisze:
Dragazes pisze:Jestem za karą śmierci dla morderców.
a za notorycznych gwałcicieli nieletnich dzieci już nie?
To może lepiej nie bierz się jednak za Nicole 12 :D
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

10-05-2013, 20:59

Lykantrop pisze:
Skaut pisze:
Dragazes pisze:Jestem za karą śmierci dla morderców.
a za notorycznych gwałcicieli nieletnich dzieci już nie?
To może lepiej nie bierz się jednak za Nicole 12 :D
Nie wiem co odpowiedzieć. Jeśli powiem, że nie jestem za karą śmierci, to w tym przypadku zostanie to źle zrozumiane :D
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: KARA ŚMIERCI

10-05-2013, 21:17

A jakiś blackmetalowy argument? Że może warto ocalić genotyp mordercy ku utrapieniu przyszłych pokoleń?
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Kingu
weteran forumowych bitew
Posty: 1472
Rejestracja: 19-04-2002, 22:00
Lokalizacja: Superhausen
Kontakt:

Re: KARA ŚMIERCI

10-05-2013, 21:20

Panopticon pisze:Najlepsze objaśnienie dlaczego trzeba przywrócić karę śmierci:

Michałkiewicz jak zwykle trafnie. Byłby to pierwszy sensowny premier w historii powojennej ale mafia z Wiejskiej na to nie pozwoli.
Skaut pisze: Nie wiem co odpowiedzieć. Jeśli powiem, że nie jestem za karą śmierci, to w tym przypadku zostanie to źle zrozumiane :D
Niekoniecznie. Nie odebrał życia, więc i karą nie jest pozbawienie życia. Może być natomiast kastracja.
Awatar użytkownika
Biały
w mackach Zła
Posty: 736
Rejestracja: 17-06-2012, 10:17

Re: KARA ŚMIERCI

10-05-2013, 21:56

Kraft pisze:Jestem nie tylko za karą śmierci, ale też za przywróceniem kar cielesnych, ciężkich robót dla osadzonych, publicznych kar upokarzających, łącznie z taką na wzór niegdysiejszej stołecznej kary wstydu. Wszelkie zabiegi niby-resocjalizacyjne to kosztowne i bezcelowe pierdolenie się w tańcu...
+1
nan pisze:Jestem przeciw. Najcięższe przestępstwa powinny być karane dożywotnim zapierdolem w najgorszych warunkach, np. sprzątaniem po Czarnobylu.
Nie sądzę aby widmo niewolniczej pracy do końca życia bez wizji wyrwania się było motywujące do jej wykonywania. Pewnie 99% i tak wolałoby odstrzał. Zresztą niby jak tacy skazańcy mieliby być "zachęcani" do pracy bez unormowania chociażby kilku aspektów, o których wspomina Kraft jak kary cielesne/tortury? Jest kara ciężkich prac = nie ma kary śmierci, dają mi w łapy łopatę, kładę się na ziemi, mówię pierdolę nie robię i co mi zrobią?
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

10-05-2013, 21:58

Drone pisze:A jakiś blackmetalowy argument? Że może warto ocalić genotyp mordercy ku utrapieniu przyszłych pokoleń?
Tu jest więcej znaków zapytania niż odpowiedzi. Samo wprowadzenie kary śmierci to nie jest rzecz łatwa i banalna, przy której masz dwie odpowiedzi. Komu chcesz odebrać życie? Gdzie leży granica pomiędzy zabójstwem w afekcie, a morderstwem z zimną krwią? Kto miałby decydować o tym komu taką karę wymierzyć? Przecież to nie jest prosta sprawa, opierająca się na stwierdzeniu: "wyrwałbym mu/jej serce, gdyby zbliżył(a) się do mojej rodziny", albo: "powinni go/ją powiesić na haku"?

Było głośno jakiś czas temu o samosądzie we Włodowie i kilka osób zostało przez to skazanych. Powiedz mi, kto ma decydować o tym do jakiego stopnia mogą się posunąć ludzie w takich sytuacjach?

Trochę zbanalizowałeś temat z tą ankietą Drone, bo niby o czym ma ona świadczyć? Że nagle blackmetalowcy okażą się miłosierni? Już kilka podobnych głosów tutaj się nawet pojawiło, jakby jedno z drugim miało cokolwiek wspólnego.

Śmierć człowieka nic nie zmieni, a tym bardziej w żadnym wypadku nie będzie karą dla seryjnego zabójcy. To jest jak narkotyk. Tak jak alkoholikowi nie przetłumaczysz, że prędzej czy później sczeźnie na marskość wątroby, tak mordercy żadna perspektywa kary śmierci nie wystraszy przed następnym atakiem. Zadałem wcześniej też pytanie kto miałby takie kary wykonywać, bo przecież to też muszą być odpowiedni ludzie, to raz. Dwa, jakie masz, prawo aby decydować o życiu/śmierci drugiej osoby? Gdybyś był stwórcą to może, a tak to raczej nikt Tobie takiego przyzwolenia nie da.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: KARA ŚMIERCI

10-05-2013, 22:05

Specjalnie zbanalizowałem temat - jestem autentycznie ciekawy, jakie są głosy za i przeciw na forum, które trochę różni się od średniej krajowej. Być może rozkład głosów będzie podobny jak w przypadkowej gazecie, ale argumentacja będzie odmienna albo trochę bardziej pogłębiona. Na razie jestem rozczarowany :(
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
nan
postuje jak opętany!
Posty: 475
Rejestracja: 29-06-2002, 15:04

Re: KARA ŚMIERCI

10-05-2013, 22:07

Biały pisze: Nie sądzę aby widmo niewolniczej pracy do końca życia bez wizji wyrwania się było motywujące do jej wykonywania. Pewnie 99% i tak wolałoby odstrzał. Zresztą niby jak tacy skazańcy mieliby być "zachęcani" do pracy bez unormowania chociażby kilku aspektów, o których wspomina Kraft jak kary cielesne/tortury? Jest kara ciężkich prac = nie ma kary śmierci, dają mi w łapy łopatę, kładę się na ziemi, mówię pierdolę nie robię i co mi zrobią?
Kto ich tam wie... Może wola życia jest jednak większa, choć prawdopodobnie mówimy tu o patusach, którym rzeczywiście może być wszystko jedno. A jeśli tak, to niech i będzie ta kara śmierci. Ale właśnie poprzez spacery w strefach wysokiego napromieniowania :)
Awatar użytkownika
Dragazes
w mackach Zła
Posty: 777
Rejestracja: 27-02-2012, 00:24

Re:

10-05-2013, 22:32

Skaut pisze:
Śmierć człowieka nic nie zmieni, a tym bardziej w żadnym wypadku nie będzie karą dla seryjnego zabójcy. To jest jak narkotyk. Tak jak alkoholikowi nie przetłumaczysz, że prędzej czy później sczeźnie na marskość wątroby, tak mordercy żadna perspektywa kary śmierci nie wystraszy przed następnym atakiem. Zadałem wcześniej też pytanie kto miałby takie kary wykonywać, bo przecież to też muszą być odpowiedni ludzie, to raz. Dwa, jakie masz, prawo aby decydować o życiu/śmierci drugiej osoby? Gdybyś był stwórcą to może, a tak to raczej nikt Tobie takiego przyzwolenia nie da.
Śmierć seryjnego zabójcy zmieni to, że nigdy więcej nikogo nie zabije. Wystarczy i tyle.
Kto ma wykonywać ks? Kat oczywiście. Nie będzie problemem znalezienie odpowiedniej osoby. Przypominam, że jeszcze w XX wieku w Wielkiej Brytanii byli zawodowi kaci.
O życiu i śmierci ofiary decyduje morderca, dlaczego tylko bandyta ma mieć takie uprawnienie (takie jak Stwórca, tak?).
Should the compact Disc become soiled by fingerprints, dust or dirt, it can be wiped with a clean and lint free soft, dry cloth. If you follow these suggestions, the Compact Disc will provide a lifetime of pure listening enjoyment.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

10-05-2013, 22:44

Dragazes pisze: Śmierć seryjnego zabójcy zmieni to, że nigdy więcej nikogo nie zabije. Wystarczy i tyle.
No ale ponownie zadam, pytanie, czy seryjny zabójca to taki, który zabił co najmniej 5/6/7 osób? Czy osoby niepoczytalne też zaliczają się do tego grona? Czy ludzie, którzy zamordowali kilka osób w afekcie też mogą nosić taką "rangę"?
Jak widzisz, to nie jest taka prosta sprawa.
Dragazes pisze: Kto ma wykonywać ks? Kat oczywiście. Nie będzie problemem znalezienie odpowiedniej osoby. Przypominam, że jeszcze w XX wieku w Wielkiej Brytanii byli zawodowi kaci.
Kat oczywiście. No pewnie, to jest tak oczywiste w teorii, a w praktyce ma to zupełnie inne konsekwencje. Jeśli myślisz, że ot tak z łatwością można zabić obcą osobę, to trochę się mylisz.
Coś tam było! Człowiek!
ODPOWIEDZ