II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese

Na kogo zagłosujesz w II turze?

Duda
47
41%
Komorowski
22
19%
Nie zagłosuję/oddam nieważny głos
45
39%
 
Liczba głosów: 114
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 10:29

Heretyk pisze:oglądałem wczoraj wywiad z Komorowskim w tvn i z Dudą w polsacie. to jest przepaść po prostu. już abstrahując, że Duda też czasem pierdoli od rzeczy
jestem bardzo ciekaw bezpośredniej konfrontacji :)
Grrrówno!
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 10:34

Plasfodeur pisze: jestem bardzo ciekaw bezpośredniej konfrontacji :)
najlepiej z Kukizem jako prowadzącym i jego wyborcami w roli publiki. kurwa, co za cyrk :D Duda już wyraził zgodę, jeśli i Bul się na to zgodzi, to żywy stamtąd nie wyjdzie
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 10:39

W ostatni weekend doszło do dwóch zmian na pozycji lidera. Lech wyprzedził Legię, a Duda Komorowskiego, z tym że ani Legia, ani Lech nie liżą dupy trzeciej Jagielonii.

taka sytuacja...
support music, not rumors
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 10:45

Rattlehead pisze:W ostatni weekend doszło do dwóch zmian na pozycji lidera. Lech wyprzedził Legię, a Duda Komorowskiego, z tym że ani Legia, ani Lech nie liżą dupy trzeciej Jagielonii.

taka sytuacja...
trafne. a parę miesięcy temu prezydent twierdził, że nie do końca wie kim jest jakiś Duda, o Kukize nie wspominając i że nawet nie będzie się zniżał do rozmowy z kimś takim :D
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 11:00

Plasfodeur pisze:
Heretyk pisze:oglądałem wczoraj wywiad z Komorowskim w tvn i z Dudą w polsacie. to jest przepaść po prostu. już abstrahując, że Duda też czasem pierdoli od rzeczy

jestem bardzo ciekaw bezpośredniej konfrontacji :)
Będą aż trzy, w każdej głównej telewizji. To załatwi bronka. A kukiz, cwany lis, ładnie zagrał, hehehehe
this is a land of wolves now
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 11:01

Heretyk pisze:
Plasfodeur pisze: jestem bardzo ciekaw bezpośredniej konfrontacji :)
najlepiej z Kukizem jako prowadzącym i jego wyborcami w roli publiki. kurwa, co za cyrk :D Duda już wyraził zgodę, jeśli i Bul się na to zgodzi, to żywy stamtąd nie wyjdzie
Może mu Olechowski i Kwaśniewski pomogą ;)
Grrrówno!
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 11:21

electricwizard pisze: wolałbym włożyć kutasa w otwartą paszczę krokodyla niż oddawać głos na spierdolinę Dudę na zasadzie "bo będzie lepszy od Komorowskiego". Z jednej strony "bul" i jego festiwal żenujących wpadek, z drugiej strony kandydat na prezydenta RP stojącego na straży suwerenności państwa, odpalający teksty w stylu "moja opinia jest zgodna z episkopatem". Jeden i drugi robi z logiki zwykłą kurwę więc wspomaganie któregokolwiek to jakieś nieporozumienie. I nie rozumiem za chuja argumentacji niektórych tutaj głosujących na Dudę tylko i wyłącznie ze względu, że Andrzej chujowy, ale mniejsze zło. Powtórka z rozrywki, kiedyś straszyli PiSem, teraz straszą PO.
+100. Nie wyobrażam sobie, żeby zagłosować na takie qurwy jak PIS. Musiałbym być najpierw porwany, a moje wnętrze wypatroszone przez złych kosmitów. Jestem autentycznie zdziwiony, że ludzie, którzy słuchają metalu potrafią usprawiedliwiać się dlaczego zagłosują na kogoś, kto będzie ciągnąć fiuta biskupom i kto chętnie oddałby Wasze podatki na tę złodziejską instytucję zwaną KK. Już abstrahując od tego, że Dudah reprezentuje opcje polityczną, która wierzy w bomby próżniowe w pewnym samolociku, w którym chłopaki za ostro poimprezowali. Moje przypuszczenia są takie, że większość tzw. metalowców to jednak grzeczni kryptokatolicy kochający white metal, stąd mogą nazywać siebie metalowcami, marzący o tym, żeby rzeczeni pedofile w czarnych sukienkach każdego 10 dnia miesiąca odwoływali Black Metal Festiwale.

Obrazek
all the monsters will break your heart
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 11:44

rozumiem ten punkt widzenia, dlatego też nikogo do niczego nie namawiam i nie przekonuję.
druga sprawa, że w parlamentarnych nie zagłosuję na nich nigdy, nie ma opcji. prezydenckie to jednak nieco inna bajka
a biskupie fiuty ciągnęli wszyscy, włączając w to nawet tzw "lewicę"
Efowski
weteran forumowych bitew
Posty: 1449
Rejestracja: 03-11-2011, 11:57

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 12:22

Heretyk pisze:
Plasfodeur pisze: jestem bardzo ciekaw bezpośredniej konfrontacji :)
najlepiej z Kukizem jako prowadzącym i jego wyborcami w roli publiki. kurwa, co za cyrk :D Duda już wyraził zgodę, jeśli i Bul się na to zgodzi, to żywy stamtąd nie wyjdzie

No, no. DEBATA pełną gębą;]
Karkasonne

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 14:32

nicram pisze:marzący o tym, żeby rzeczeni pedofile w czarnych sukienkach każdego 10 dnia miesiąca odwoływali Black Metal Festiwale.
Naturalnie że tak! Sztuka zepchnięta do podziemia zdecydowanie bardziej do mnie przemawia niż koncerty black metal dla każdej rodziny z dzieckiem jako alternatywa na piątkowe popołudnie:) Only True Believers:)
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3159
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 14:51

tak|?
Całymi latami Black Metal był moim zamkiem.
Wtedy odkryłem Dungeon Synth
I zdałem sobie sprawę, że mój zamek ma wieżę, na której nigdy nie byłem.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9683
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 15:29

nicram pisze:marzący o tym, żeby rzeczeni pedofile w czarnych sukienkach każdego 10 dnia miesiąca odwoływali Black Metal Festiwale.
czy przypadkiem warszawa nie rzadzila wtedy koalicja PO/SLD z dostawka w postaci p.o. Marcinkiewicza?
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Olo
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 27-11-2001, 11:41
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 15:53

nicram pisze:
electricwizard pisze: wolałbym włożyć kutasa w otwartą paszczę krokodyla niż oddawać głos na spierdolinę Dudę na zasadzie "bo będzie lepszy od Komorowskiego"..
+100. Nie wyobrażam sobie, żeby zagłosować na takie qurwy jak PIS
do

kła

dnie


Bronek to ciamajda, a kampanię zjebali ze swoim sztabem koncertowo - wiadomo, ale Duda to typowy śliski karierowiczyna pokroju Kurskiego, którego pomysły mogą być o wiele bardziej niebezpieczne niż głupkowate wpadki Komora. W kampanii radzi sobie świetnie jeżeli chodzi o kreowanie swojego wizerunku, ale jak to będzie wyglądało, gdy trzeba na siebie wziąć odpowiedzialność rządzenia? Czy dalej wyrażać będzie gotowość do zaangażowania się Polski i NATO w obronie Ukrainy? Czy kontynuując schedę Lecha Kaczyńskiego zabierze się za lustrację milionerów, który mówił "nie wierzę w listy najbogatszych Polaków, (…) trzeba dokładnie sprawdzić kariery milionerów"? Czy wreszcie faktycznie gotów będzie inicjować wszystkie swoje programowe socjalne pomysły, które pięknie wyglądają, a kosztują tyle, że dziura budżetowa zwiększyłaby się trzykrotnie? Nie wspomnę już o jego poglądach na in vitro na poziomie prof. Pawłowicz (jeszcze będąc posłem do Sejmu podpisał fundamentalistyczny projekt ustawy zakazującej in vitro. Za złamanie zakazu miały grozić nawet dwa lata więzienia. Zapis jest tak niejasny, że do więzienia można by wtrącić zarówno lekarzy, jak i rodziców starających się o dziecko.) czy jego powiązaniach z aferą ze SKOKami.
Życie światów jest ryczącą rzeką, ale Ziemia jest sadzawką i stawem.
Znak zagłady jest wypisany na waszych czołach – jak długo będziecie się opierać ukłuciom szpilek?
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9683
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 15:56

http://www.wprost.pl/ar/506308/Komorows ... ie-Kukiza/" onclick="window.open(this.href);return false;

czyli "daj mi swoje glosy, ale nie bede z Toba rozmawiac"
Guilty of being right
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2615
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 16:34

"A wiesz, że w Anglii bezrobocie rośnie, a w Polsce spada?"
12.05.2015 B. Komorowski
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14787
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 17:07

Duda chujowy. Komor Chujowy. Ale przynajmniej Bronek nie udaje. On taki już jest. Żenadą ogólnie wieje z tych wyborów. Osrane jakieś takie przez wszystkich kandydatów. No może poza Dudą i Kukizem. Reszta miała je w dupie.

Ale w sumie... USA taki wielki i potężny kraj a mieli takiego prezydenta jak Jurek Krzak junior :D To tez był lepszy idiota.

Na Dudę i Pis w życiu nie zagłosuję. To jest jakkiś rechot historii, że mamy taką partię i takich polityków
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Nothingface
postuje jak opętany!
Posty: 422
Rejestracja: 05-02-2012, 17:35
Lokalizacja: Toruń

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 17:11

Tak jak miałem na studiach wałkowane: politolodzy, socjolodzy, medioznawcy i inni podobni nie powinni wypowiadać się absolutnie na temat polityki:
http://www.wprost.pl/ar/505539/Komentar ... wel-Kukiz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 17:27

Komorowski już przegrał. Odmówienie udziału w debacie prowadzonej przez Kukiza, a z drugiej strony nagłe poparcie JOW-ów, to strzał nie w stopę, a w środek czoła. Duda wygra z przewagą co najmniej 5%, mogę się o to założyć. Na Komorowskiego jednak nie zagłosuję.

Na Dudę nie zagłosuję tym bardziej, mając w pamięci rządy PIS, dopuszczanie Lepperów i Giertychów do rządzenia, obłęd smoleński, idiotyzmy światopoglądowe.

Nie byłem na pierwszej turze, nie idę też na drugą.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10825
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 18:22

Nie byłem na pierwszej turze, nie będę na drugiej.

Duda byłby ostatnią opcją chyba na jaką bym zagłosował. Nie sledzę kampanii, ale wystarczy mi fakt, że gośc wywodzi sie z najbardziej skretyniałej partii, w której jest 2 najwiekszych politycznych oszołomów: prezes xero kurduplo ex-presidente oraz niepoczytalny Antoni Maciorewicz, który wierzy tylko jedyną słuszną najmojszą rację.

Komorowski generalnie kojarzył mi sie z ciepłym misiem, który przez 5 lat po prostu był. Muj Szogun zasłynął serią lapsusów językowych, serią zabawnych zachowań oraz elementarna dyzortografią. Moze to i troche żenujące jak na "wizytówkę' państwa, ale jakby nie patrzeć tego typu wpadki były totalnie nieszkodliwe dla mnie z punktu widzenia obywatela czy pracownika. Komor ma też jeden plus - mimo wszystko jaki sie jako osoba opanowana, nie dająca sie ponieść politycznym niesnaskom. Niestety jego ostatnie wystąpienia w tv dały znać, że w momencie, gdy mu sie grunt pali pod nogami wychodzi z niego myślenie 1D na poziomie osiedlowego opryszka.

Chujozą tej kampanii na pewno jest fakt, że kilka partii politycznych wystawiło mało rozpoznawalnych i nic nie znaczących figurantów, którzy do tej pory byli anonimowi (Jarubas, O'Rurek).

Panowie Braun, Tanajno i Kowalski dla mnie są dowodem na to, że każdy w zasadzie moze wystartowac na prezydenta, ale trudno te kandydatury traktować powaznie, jeśli wyrosły one dopiero w kampanii. Jeśli rzeczywiscie ccieliby zaistnieć w światku politycznym powinni być zaznaczyc swoją obeność wcześniej.

Jeśli chodzi o panów Kurwina, Wilka i Kukiza to mam wrażenie, że ich elektorat sprowadza sie do ludzi, którzy wiedzą że cos im nie pasuje w obecnym systemie, ale nie do końca wiedzą co. A jesli coś się nie podoba to najlepiej doszczętnie zaorać i postawić od nowa. O ile Kurwin od lat glosi to samo i na dobrą sprawę myśle, że jego elektorat juz raczej znacząco większy lub mniejszy nie bedzie, o tyle Kukiz i Wilk jeszcze mogą poprobować.

Kukiz bo jest niezrzeszony, gdzieś pragnie jakiejś systemowej rewolyucji po swojemu. Może brak mu ogłady i obycia politycznego, ale jest rozpoznawalny i mimo wszystko znalazł niemałe grono ludzi, kórzy chcieliby mu zaufać.
Plusem Wilka jest to, ze jest relatywnie młody i moze mu się jeszzce chcieć zaistnieć. Poza tym, skoro pochodzi z niszowej partii to chyba ma "jakies" poglądy. Gdyby był młodą, sprzedajna, polityczną kurwą zapewne zapisałbym sie do bardziej popularnej partii w celu zaistnienia, lub proby osiągnięcia przywilejów poselskich itp.

Jak na mój gust to brakuje w polityce świeżej krwi, zmieny pokoleniowej, nowych twarzy. Wtedy okazałoby sie naprawde, czy i kolejne pokolenie będzie dyletanckim kurewstwem, czy rzeczywiscie, będziemy mieli do czynienia z ludźmi, którzy będą chcieli coś zmienic.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: II tura wyborów na urząd Prezydenta RP

13-05-2015, 18:41

Harlequin pisze:Komorowski generalnie kojarzył mi sie z ciepłym misiem, który przez 5 lat po prostu był. Muj Szogun zasłynął serią lapsusów językowych, serią zabawnych zachowań oraz elementarna dyzortografią. Moze to i troche żenujące jak na "wizytówkę' państwa, ale jakby nie patrzeć tego typu wpadki były totalnie nieszkodliwe dla mnie z punktu widzenia obywatela czy pracownika. Komor ma też jeden plus - mimo wszystko jaki sie jako osoba opanowana, nie dająca sie ponieść politycznym niesnaskom. Niestety jego ostatnie wystąpienia w tv dały znać, że w momencie, gdy mu sie grunt pali pod nogami wychodzi z niego myślenie 1D na poziomie osiedlowego opryszka.
W ogóle nie znasz się na ludziach i - uprzejmie dla Ciebie - uznaję, że przez 5 ostatnich lat spałeś.
Skoro powiązany z dziada pradziada ze służbami, w tym ostatnio z WSI facet, który ma odrażające plamy na życiorysie i sam już wielokrotnie pokazał swoje prawdziwe oblicze z niekontrolowanymi wybuchami złości na czele, jest dla Ciebie "ciepłym misiem" to lepiej już nigdy nie głosuj.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
ODPOWIEDZ