POlitykowanie

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: POlitykowanie

02-09-2018, 10:16

83koper83 pisze:To była skala

sukcesu

Jaki Bóg dał

Nam razem

Na - srałeś

Na stół.

Ależ pięknie, białym wierszem, mówi ten pastor. Skubaniec naprawdę czuje język i to w chwili wzburzenia. On musi być Żydem, tylko Żydzi (Tuwim, Leśmian) tak czują polszczyznę.
Nie da się ukryć, że jest i bierze od nich kasę. Jego utwór skojarzył mi się z twórczością w pioniera futuryzmu w Polsce Jerzego Jankowskiego:
cichy szept
ulotny jak para wodna
słyszysz – to czary
lekki zaradny samotny
wolno otwieram oczy
mroczny
polana nad wodą
na trawie mrowie
oparty o korę
wokół spowiedź
słucham i patrzę
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

03-09-2018, 10:33

hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

04-09-2018, 16:31

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

04-09-2018, 16:35

Łłłłhooooo kłerwa! Ale będzie rozpierdol ........ wszystko co skręcą zakryją. Zakopią. Dramat.

"Wyborcza": jest zgoda prezesa PiS, by Macierewicz został szefem NIK

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

04-09-2018, 16:37

hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1593
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: POlitykowanie

05-09-2018, 14:51

Węgry! Koniecznie dogońmy Węgry. Tam się sery żółte pakuje po 80gramów (u nas po 150gramów) za tą samą cenę.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: POlitykowanie

05-09-2018, 15:01

trup pisze:Obrazek
Humor dla półinteligentów i pożytecznych idiotów. Wałęsa coś zmienił i na coś sam miał wpływ... Uparte p.... wbrew faktom.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

05-09-2018, 15:43

Ćwierćinteligenckie to jest pierdolenie, że gdyby nie Wałęsa to znalazłby się ktoś inny...
Kto, Pacjencie, kto?
Oczywiście, że samemu to można zrobić kupę.
Ale też i same wagony bez lokomotywy to za chuja nie pojadą.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: POlitykowanie

05-09-2018, 17:42

trup pisze:Ćwierćinteligenckie to jest pierdolenie, że gdyby nie Wałęsa to znalazłby się ktoś inny...
Kto, Pacjencie, kto?
Oczywiście, że samemu to można zrobić kupę.
Ale też i same wagony bez lokomotywy to za chuja nie pojadą.
Nikt nie musiał się znajdować. To że ludzie się buntowali miało drugorzędne znaczenie. Wałęsa był potrzebny , jak wielu innych agentów, do spacyfikowania nastrojów wśród robotników, a najważniejsze sprawy czyli zmiana władzy i dekompozycja sytemu miały miejsce gdzie indziej.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: POlitykowanie

05-09-2018, 17:52

czy wałęsa był agentem ? , czy powstanie warszawskie było potrzebne ? antypolonizm, jesteśmy polinem
kurwo to jest rak!
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9680
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: POlitykowanie

05-09-2018, 18:01

Allegro chce walczyć z AliExpress... podatkami
http://www.telepolis.pl/wiadomosci/alle ... 43589.html" onclick="window.open(this.href);return false;

niezle sobie to wykombinowali
Guilty of being right
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6656
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: POlitykowanie

05-09-2018, 19:15

W styczniu 2018 Ministerstwo Sprawiedliwości upubliczniło listę pedofilów. Nie było na niej ani jednego księdza.
Brawo. Swoich trzeba bronic.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4597
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: POlitykowanie

05-09-2018, 19:28

trup pisze:Obrazek
czy to wokalista tool?
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: POlitykowanie

05-09-2018, 20:20

Lucek pisze:czy wałęsa był agentem ? , czy powstanie warszawskie było potrzebne ? antypolonizm, jesteśmy polinem
kurwo to jest rak!
Niezły wiersz, ale popracuj nad organizacją wersów.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Lucek
weteran forumowych bitew
Posty: 1402
Rejestracja: 15-04-2009, 17:27

Re: POlitykowanie

05-09-2018, 20:24

jestem nowoczesnym poetą dwudziestego pierwszego wieku.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: POlitykowanie

05-09-2018, 20:55

Lucek pisze:jestem nowoczesnym poetą dwudziestego pierwszego wieku.
To pewne. Będę Ci kibicował.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

07-09-2018, 09:16

Z dedykacją dla użytkownika Bolka i Pacjenta.

"BARDZO WAŻNY LIST.
Chciałbym przypomnieć list napisany dużo wcześniej, ale nadal bardzo aktualny, profesor Joanny Muszkowskiej-Penson do Jarosława Kaczyńskiego. Proszę przeczytajcie do końca. Tym razem list pozostawiam bez komentarza.
Pozdrawiam
Edward Burniak

"Panie Prezesie,
Proszę wybaczyć otwartą formę listu, ale spodziewam się, że gdybym napisała do Pana prywatnie, to nigdy by go Pan nie przeczytał. A ja już nie mogę czekać. Mam 96 lat.
Pamiętam dobrze Polskę przedwojenną, okupację, konspirację, Ravensbrück, zrywy wolnościowe czasu PRL aż po „Solidarność”, która dla mnie była równie ważnym doświadczeniem jak konspiracja czasu wojny. Od sierpnia 1980 r. jestem bliską współpracownicą i lekarką prezydenta Lecha Wałęsy. I właśnie w sprawie Lecha Wałęsy do Pana piszę.

Do Pana, bo to Pan stoi za oszczerczymi atakami na przywódcę sierpniowego strajku, na historycznego przewodniczącego NSZZ „Solidarność”, na laureata Pokojowej Nagrody Nobla, na rozpoznawalną na całym świecie ikonę polskiej bezkrwawej i zwycięskiej rewolucji, na człowieka, który nigdy nie dał się złamać.

Dochodzę kresu mojej życiowej wędrówki i nie będę niczego owijać w bawełnę. Nie chcę wnikać w Pańskie motywacje. Domyślam się jedynie, że są one, niestety, osobiste.

Pamiętam Pana częste wizyty w Gdańsku w centrali „Solidarności” w 1989 r. Wtedy zabiegał Pan o przychylność Lecha Wałęsy, którą zresztą zawsze Pan otrzymywał. Pozował Pan z nim na zdjęciu jako kandydat Komitetu Obywatelskiego „S” przy Lechu Wałęsie w pierwszych wolnych wyborach do Senatu. Wielokrotnie słyszałam z Pana ust peany na temat mego szefa: że to „obok Papieża najsłynniejszy w świecie Polak”, „prawdziwy lider obdarzony genialną intuicją” i „oczywisty kandydat na prezydenta Polski”. Powtarzał Pan wówczas to, co dla wszystkich było oczywiste, i angażował się Pan w jego zwycięską kampanię prezydencką.

Dziś widać, że nie było to szczere i czynił Pan tak zapewne tylko z politycznego wyrachowania. Dopóki się Panu wydawało, że może Pan wpływać na Lecha Wałęsę i nim sterować – zabiegał Pan o jego względy. Dopóki Wałęsa wpisywał się w pańskie polityczne kalkulacje, był wielki i nie było żadnej sprawy tzw. Bolka.

Ale to było kiedyś. Z chwilą, gdy prezydent Lech Wałęsa zwolnił Pana ze swej kancelarii, skierował Pan przeciw niemu te same oskarżenia, którymi wcześniej szantażował Lecha gen. Czesław Kiszczak. Pan i Pana współpracownicy od lat prowadzicie bezprecedensową nagonkę na niego jako „agenta bezpieki”. Palił Pan jego kukłę pod Belwederem, wołał „Bolek do Moskwy”. A pod II bramą stoczni opowiadał Pan, że stoi tam, gdzie kiedyś, a ci, których Pan nie lubi, stoją tam, gdzie stało ZOMO. Nie wiem zresztą, gdzie Pan stał w sierpniu 1980 r. Byłam w Stoczni Gdańskiej przez cały strajk, ale nigdy Pana nie spotkałam. Musiałam mieć pecha.

Nie wiem, dlaczego Pan to robi. Czy to urażona ambicja? Zazdrość wobec jego zasług dla Polski, które stoją w rażącym kontraście do pańskich? Czy wreszcie chęć usunięcia wszystkich prawdziwych bohaterów „Solidarności” po to, by zrobić miejsce nowym, własnym.

Zniesławiając Wałęsę, rugując go z kart historii, zakłamując dzieje „Solidarności”, szkodzi Pan Polsce i sieje zwątpienie w nas, Polaków. Mam w świecie wielu przyjaciół. Wszyscy pytają mnie, czy Polacy zwariowali? Dlaczego własnymi rękami niszczą własne autorytety, dlaczego dewastują międzynarodową pozycję swego kraju?

Wzywam Pana, by zaprzestał Pan ataków na Lecha Wałęsę i okazywał mu respekt i szacunek należny bohaterowi „Solidarności” i twórcy Wolnej Polski."


Prof. dr hab. med. Joanna Muszkowska-Penson – ur. w 1921 r. w Warszawie. Córka bibliologa Jana Muszkowskiego, żona lekarza z warszawskiego getta Jakuba Pensona, lekarka i wykładowczyni akademicka, działaczka opozycji w PRL. W czasie II wojny żołnierz ZWZ, w 1941 r. zatrzymana, przesłuchiwana przez Gestapo, osadzona w obozie w Ravensbrück aż do kwietnia 1945 r. W sierpniu 1980 r. wspierała strajkujących stoczniowców, potem działała w „S”. W stanie wojennym ukrywała wielu działaczy opozycji. W 1984 r. aresztowana. Reakcją na pozbawienie wolności powszechnie szanowanej lekarki były protesty. Petycję w jej obronie podpisało kilka tysięcy osób. W maju i sierpniu 1988 r. lekarka w czasie strajków w Stoczni Gdańskiej i w Porcie Gdańskim. W 2006 r. odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2194
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: POlitykowanie

07-09-2018, 10:26

Trup ale ty na powaznie myslisz, ze Lechu nie kapowal i nie byl na pasku sluzb czy trolujesz? Pytam powaznie
KVLT lizania CZASZKI
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: POlitykowanie

07-09-2018, 10:36

Pan_Kimono pisze:Trup ale ty na powaznie myslisz, ze Lechu nie kapowal i nie byl na pasku sluzb czy trolujesz? Pytam powaznie
Co ja myślę nie ma znaczenia.
Podaj nazwiska ofiar zakapowanych przez Wałęsę i napisz jakie mieli problemy?
Co to znaczy, że chodził na pasku służb? Co takiego złego zrobił na ich polecenie?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: POlitykowanie

07-09-2018, 10:37

Pan_Kimono pisze:Trup ale ty na powaznie myslisz, ze Lechu nie kapowal i nie byl na pasku sluzb czy trolujesz? Pytam powaznie
Nie pytaj go, bo odkryjesz nowy, alternatywny wymiar rzeczywistosci.
woodpecker from space
ODPOWIEDZ