POlitykowanie

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 14:49

Akurat dopłaty do kredytów za pissu to była ta rzecz, którą zrobili z pożytkiem dla gospodarki. Teraz w tym samym kierunku podąża KO, co jest równie chwalebne. Bez tych projektów budownictwo mieszkaniowe by leżało, a jest to sektor gospodarki, który jak się wyłoży będzie źle. Lata wzrostu stóp procentowych, zatrzymania inwestycji, ostatnie dwa lata, pokazały czym to się może skończyć. No ale żeby do takich wniosków dojść trzeba posiadać jakakolwiek wiedzę ekonomiczną. Nie wiem, może wystarczy pogadać ze stolarzem, może z glazurnikiem, jak się takowych zna.


Piss, żeby nie było miał więcej właściwie dobrych, pożytecznych społecznie programów. Choćby 13 te emerytury. Niby bez związku, choć jak się dobrze zastanowić widać jak niektórzy myślą tym co im się poda. Teraz wjechało, że KO to partia deweloperów. Dobra. Niech ten sektor pada. Tez bym chciał zobaczyć jak ta gospodarka by wyglądała bez tego sektora, a właściwie by nie wyglądała. Abstrahując od tego, że zwyczajnie mieszkań brakuje a bez dopłat może być niektórym trudno kupić swoje, choć nie swoje póki się bankowi nie odda całości (ta, czytałem, forumowi bankowcy twierdzą inaczej).
29.04.2024
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2194
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 15:08

O ja pierdole xddddddd pompujmy dalej banke, niech jebnie jeszcze bardziej. Już nie mowiąc o skutkach społecznych bańki w tym sektorze. Gdzie takiej ekonomii uczą?:D
KVLT lizania CZASZKI
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 15:23

Pan_Kimono pisze:
12-04-2024, 15:08
O ja pierdole xddddddd pompujmy dalej banke, niech jebnie jeszcze bardziej. Już nie mowiąc o skutkach społecznych bańki w tym sektorze. Gdzie takiej ekonomii uczą?:D
No, ale że ty wrzucisz post od Razem, to się nie spodziewałem ;-)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2194
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 15:28

Jak piszą z sensem to czemu nie? Ja mam poglądy, a nie jestem kibicem;)

Poza tym wiesz, ja się mogę w wielu sprawach z nimi nie zgadzać, ale w tej sytuacji przynajmniej mi pokazali, że nie siedzą w kieszeni deweloperki, w przeciwieństwie do reszty.
KVLT lizania CZASZKI
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 15:45

Pan_Kimono pisze:
12-04-2024, 15:08
O ja pierdole xddddddd pompujmy dalej banke, niech jebnie jeszcze bardziej. Już nie mowiąc o skutkach społecznych bańki w tym sektorze. Gdzie takiej ekonomii uczą?:D
Ja rozumiem, że masz wyobrażenie, że na cenę mieszkań wpływają tylko i wyłącznie powiązania biznesowe polityków i deweloperów, zaraz przejdziemy do krwiożerczego kapitalizmu i obrony razemkowego myślenia o gospodarce, ale rozczaruję ciebie, problem jest szerszy.

Co od samej ekonomii, specjalnie nie ma sensu tutaj dyskutować, bo czytam, że politycy, populistyczni już do ciebie dotarli. Wina "deweloperów" "bańka jebnie" i takie tam. Takie argumenty, na miarę możliwości piszącego. Zapewne mniejszym problemem jest przyklęknięcie gospodarki, przekierowanie młodych ludzi do partii populistycznych (zastanów się po co komusze pomioty grzeją ten temat).


Tak. Nie wspierać i nie napędzać gospodarki, bo ktoś przy okazji zarobi, a ktoś inny będzie mógł wystartować ze swoim mieszkaniem . No i dopisać "o ja pierdole xdddxx". Okrasić to twittami. Idealny narybek pod jedną z dwóch z podkowy. <<Na marginesie, jak widać dobry temat. Dobry trigger, tych co są zmuszeni, do mieszkania na kupie. Komuchy dobrze sobie to poukładały. Bosakowa będzie po sejmach płakać za wyskrobanymi. Zandbergi będą płakać nad wypchanymi kieszeniami deweloperów. I tak to się kręci>>.


Obrazek



----------------------------------------------------------------------------------------------

Tak uwaga natury ogólnej. Że ludziom jakoś specjalnie nie zaświta, że takie przeklejki typu:
przynajmniej mi pokazali, że nie siedzą w kieszeni deweloperki, w przeciwieństwie do reszty.
pokazują właściwie jak sobie tam w głowie poukładali. Swoje zrobiły polityki, przekazy tych od "ZAORAŁ", pasków w TV, dzbanowskich i innych. Na prosto, prościej, najprościej w przekazie, o np. tak: "siedzą w kieszeni deweloperki!!!".
Ostatnio zmieniony 12-04-2024, 16:08 przez Ascetic, łącznie zmieniany 2 razy.
29.04.2024
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2194
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 15:54

No właśnie to efekt pompowania tego rynku, tak ciężko to zrozumieć? Bardziej debilnego wydawania pieniędzy podatników nie można sobie wyobrazić, zwłaszcza jak się spojrzy na jego skutki. "Ja pierdole xd" to najlepszy komentarz do tej ekonomii po WUMLu

Chcesz ją pompować w nieskończoność? Co dalej? Czy po prostu czekamy że zwala do wyborów prezydenckich. Bo o to tu chyba chodzi. Buda z PiSu i każdy kto uchwali kolejne tego typu programy powinien iść na długie lata do pierdla.
KVLT lizania CZASZKI
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 16:02

Upadek budownictwa mieszkaniowego, firm powiązanych z tym sektorem. Nie wspieranie młodych nabywców mieszkań. Byleby akurat deweloper się nie wzbogacił. No i bank na udzielonym kredycie, bo o tym tutaj zapomniałeś wspomnieć. Taka to logika, w imię dopisanego teraz "rozdawnictwa".

Jedno tylko dodam. Pieniądz budżetowy "rozdawany", choć ja wolę słowo redystrybułowany, nie musi być wyrzucany w błoto, nie musi być kiełbasą wyborczą. Może spełniać też swoje zamierzone funkcje. Nie, nie nabijanie kasy deweloperom. Może zwiększać dostępność zakupu mieszkania, może utrzymywać sektor budownictwa mieszkaniowego na bezpiecznym dla gospodarki poziomie. Tego w twittach od populistów już niestety nie napiszą. W szczególności jak się wychodzi z poziomu 7% w sondażach i się szuka tego co może złapać młody elektorat. To łapie jak widać.
29.04.2024
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10613
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 16:10

Pan_Kimono pisze:
12-04-2024, 15:08
O ja pierdole xddddddd pompujmy dalej banke, niech jebnie jeszcze bardziej. Już nie mowiąc o skutkach społecznych bańki w tym sektorze. Gdzie takiej ekonomii uczą?:D
Porozmawiaj z glazurnikiem!
I am Jerusalem.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 16:16

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
12-04-2024, 16:10
Pan_Kimono pisze:
12-04-2024, 15:08
O ja pierdole xddddddd pompujmy dalej banke, niech jebnie jeszcze bardziej. Już nie mowiąc o skutkach społecznych bańki w tym sektorze. Gdzie takiej ekonomii uczą?:D
Porozmawiaj z glazurnikiem!
Sebciu. Jak ten z jednym z najpopularniejszych nazwisk w Bangladeszu, po raz kolejny stosujesz identyczną metodę. Próbujesz mnie ośmieszyć. Rozumiem, że wpisy o strojach skrzata leśnego w którego się przebierasz się nie podobały. Będziesz się teraz notorycznie dopierdalał. Też będę wyrywał z kontekstu i latał za tobą. Działa to w obie strony.

Co do glazurnika, stolarza. Dla wyjaśnienia, choć to najprawdopodobniej podśmiechujki, w celu jak wyżej. Jak na złośliwego rumuna (Luckowi to się akurat udało!) przystało. Wyjaśnienie: siada budownictwo mieszkaniowe, siadają podwykonawcy z tą branżą związani. Właśnie stolarze, glazurnicy, czy elektrycy. Pewnie glazurnik by ci to samo powiedział.
Ostatnio zmieniony 12-04-2024, 16:20 przez Ascetic, łącznie zmieniany 2 razy.
29.04.2024
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10613
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 16:18

Nie pamietam żadnych wpisow o strojach ale spoko;)
I am Jerusalem.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 16:21

Czy ja wiem czy spoko.






Uznając, że jednak spoko, znasz to?

Spoko, spoko ... ci w oko.
29.04.2024
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10613
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 16:37

Nie znalem, niezle;)
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 978
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: POlitykowanie

12-04-2024, 17:45

Obrazek

To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: POlitykowanie

13-04-2024, 10:34

Obrazek

To kiedy ceremonia zdania mandatu? xD
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
wonsz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2664
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: POlitykowanie

13-04-2024, 13:30

Hatefire pisze:
13-04-2024, 10:34
Obrazek

To kiedy ceremonia zdania mandatu? xD
nie złamał, coś mu wypadło :D

Obrazek
rzułf
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2194
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: POlitykowanie

13-04-2024, 13:54

Mieszanie betonu droga narodu! Niech żyje ekonomia Wumlowska!
Obrazek
KVLT lizania CZASZKI
Awatar użytkownika
Miczurin
rozkręca się
Posty: 82
Rejestracja: 03-03-2018, 12:04

Re: POlitykowanie

13-04-2024, 14:29

Obrazek
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

13-04-2024, 14:34

@ ten od specyficznego podejścia, nie tylko do spraw lokalowych


Niestety twoje bóle, wykrzykniki w zdaniach, ani "ekonomie Wumlowskie" (?) nic tutaj nie zmienią. Nawet tendencyjne wyrywki z artykułów z GW. Na ceny mieszkań mają wpływ nie tylko potrzebne programy dopłat do pierwszych mieszkań. Dobrze, że one są, dzięki temu biznesy mogą się dalej kręcić. Co najważniejsze, nie zmienią twoich problemów lokalowych. Zmienić je może zmiana twojej postawy. Weź się po prostu dziecko drogie do pracy. Rzetelnej, może zmień zawód, może się dokształć. Zarabiaj 20 tys. miesiecznie, kup jedno, później drugie. Będziesz cieszył się ze wzrostu cen mieszkań, jak ja się cieszę. Majątek będzie tobie rósł, może i samopoczucie ci wzrośnie. Nerwowy wydajesz się być. A taka nerwowość niczemu nie służy. Mnie bawi, takie latanie za mną, dla ciebie to powinna być strata czasu. O właśnie. Ja gdybym miał taki problem z tym, że budownictwo mieszkaniowe ma przełożenie na gospodarkę, a programy państwowe, temu zaradzają, te problemy, wynikające z tego, że ceny uciekają (ja powtórzę, jak je sprawdzam, to czuję radość), to bym teraz na rowerku rozwoził pizzunie, na jakimś magazynie teraz tyrał. po tej pierwszej robocie. Tak aby szybciutko uciułać na wkład. A później bym cisnął, żeby w naście lat to spłacić. Na pewno bym nie marnował czasu na wyszukiwanie twittów od razemków. Oni ci nie dadzą, póki co ciebie tylko oszukują.
Ostatnio zmieniony 13-04-2024, 14:47 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
29.04.2024
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: POlitykowanie

13-04-2024, 14:41

Miczurin pisze:
13-04-2024, 14:29
Obrazek
Ja spłaciłem jeden po 12. Kolejnych brać nie trzeba już było. Na 30 lat? Współczułbym gdybym nie miał luzerów w poważaniu.


Trzeba by było zweryfikować, ale mój czuj jest taki, że to się mogło nawet skrócić.
Obrazek

Nie wiem skąd w takim razie bierze się manipulacja, że 30 lat Polakirobaki ten wózek ciągną. Być może ktoś po sobie ocenia jak tak wkleja.

https://forsal.pl/artykuly/1208841,pola ... 3-lat.html

Właściwie to nawet rozumiem, te beczenia Polaków. Co bardziej niezaradny, tym bardziej płaczliwy. W tym po internetach. 30 lat w stresie może się przełożyć na samopoczucie. Jedni podróżują, mają 4 dniowy dzień pracy, na wszystko ich stać. Kolejni, podchwytują populistyczne hasełka i idą z nimi w świat. Nawet memy robią. To już xD. Z tymi memami.




--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Tak trochę na marginesie. Że się chce ludziom tak pucować. Ten jakiś zafiksowany na migrantów, tamten z potem na czole patrzy na ceny za m2 i winnych widzi w deweloperach. Kolejny ma problem z 6 paczkami na szmatę. Tłumaczy to zapewne poziom jakie osiągają partie pokroju konfy czy razemków. Zamiast się zabrać za robotę, uwierzyć w siebie, to jakieś takie te pokolenie 30latków rozpłakane, sfrustrowane i nie klejące, że im nikt nie da. Człowiek pisze, odstaw internet, ogarnij życie, a jeden z drugim lata jak małpa z brzytwą. Przecież to po koleżeńsku wszystko a ci jacyś tacy pod ciśnieniem. Bez sensu.
29.04.2024
Pan_Kimono
rasowy masterfulowicz
Posty: 2194
Rejestracja: 24-06-2005, 10:12
Lokalizacja: tu i tam

Re: POlitykowanie

13-04-2024, 15:12

Ascetic pisze:
13-04-2024, 14:34
@ ten od specyficznego podejścia, nie tylko do spraw lokalowych


Niestety twoje bóle, wykrzykniki w zdaniach, ani "ekonomie Wumlowskie" (?) nic tutaj nie zmienią. Nawet tendencyjne wyrywki z artykułów z GW. Na ceny mieszkań mają wpływ nie tylko potrzebne programy dopłat do pierwszych mieszkań. Dobrze, że one są, dzięki temu biznesy mogą się dalej kręcić. Co najważniejsze, nie zmienią twoich problemów lokalowych. Zmienić je może zmiana twojej postawy. Weź się po prostu dziecko drogie do pracy. Rzetelnej, może zmień zawód, może się dokształć. Zarabiaj 20 tys. miesiecznie, kup jedno, później drugie. Będziesz cieszył się ze wzrostu cen mieszkań, jak ja się cieszę. Majątek będzie tobie rósł, może i samopoczucie ci wzrośnie. Nerwowy wydajesz się być. A taka nerwowość niczemu nie służy. Mnie bawi, takie latanie za mną, dla ciebie to powinna być strata czasu. O właśnie. Ja gdybym miał taki problem z tym, że budownictwo mieszkaniowe ma przełożenie na gospodarkę, a programy państwowe, temu zaradzają, te problemy, wynikające z tego, że ceny uciekają (ja powtórzę, jak je sprawdzam, to czuję radość), to bym teraz na rowerku rozwoził pizzunie, na jakimś magazynie teraz tyrał. po tej pierwszej robocie. Tak aby szybciutko uciułać na wkład. A później bym cisnął, żeby w naście lat to spłacić. Na pewno bym nie marnował czasu na wyszukiwanie twittów od razemków. Oni ci nie dadzą, póki co ciebie tylko oszukują.
Jak zwykle projekcje, ad personam i wywody schizofrenika. Zarabiam więcej od jakiegoś czasu niż napisałeś (20k to jest jakieś osiągnięcie?;D), nieruchy mam I teraz już robię na swoją emeryturę.

Jakie latanie za tobą? Pajacu, sam się do wszystkich pultasz, i wszystko się kreci w okol ciebie xd. A teraz bronisz tej usranej sprawy bo ci zabiorą darmowy hajs od państwa. Ha tfu pijawo, wracasz na czarną bo widzę że terapia nie działa. A teraz usilnie walcz o ruchanie rodaków. Niczym się nie różnisz od pisowskich insektow.

W sumie to broń tego złodziejstwa jak najwięcej, tylko sam się osmieszasz debilu
Ostatnio zmieniony 13-04-2024, 15:34 przez Pan_Kimono, łącznie zmieniany 2 razy.
KVLT lizania CZASZKI
ODPOWIEDZ