Czy jesteś katolikiem?

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
ODPOWIEDZ

Czy jesteś katolikiem?

Tak, jestem katolikiem.
27
25%
Nie, nie jestem.
81
75%
 
Liczba głosów: 108
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 20:17

Hatefire pisze:
wolff pisze:Nie o to. Mam wrażenie, że dla pewnej grupy wiernych kler to część boga a przecież tak nie jest. Chcesz wierzyć w COŚ skoncentruj się na tym mając w d. co robią, jak funkcjonują materialne persony tej zabawy.
Taki przykład, moi rodzice, ludzie starej daty. Śmigają do kościoła, wierzą w boga nie przeszkadza im to jednak by czasem przywalić z grubej r. na poczciwego Tadeusza z Torunia lub innych dziwaków z wiadomej ekipy? Można?
Ale to wbrew pozorom dosyć częsta postawa. Paradoksalnie silna pozycja kościoła skutkuje też istnieniem pewnego rodzaju "ludowego antyklerykalizmu". Ma to głębokie podłoże z czasów gdzie pleban obok pana i ekonoma był postrzegany przez lud jako element systemu opresji. Taka "hate & love" relacja.
Zrozum, silna pozycja KK to mit, silny to jest obecnie islam. Spal koran w Arabii, będziesz miał u mnie sporo plusów, czy się boisz?
Jak czytam na tym forume, że kościół taki mocarny to smiać mi się chcę. Kościół jest w odwrocie i obyśmy tego nie żałowali.
Kościól to też polityka i funkcjonowanie społeczeństw.
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 20:23

wolff pisze:silny to jest obecnie islam. Spal koran w Arabii, będziesz miał u mnie sporo plusów, czy się boisz?
Nie wiedziałem, że mieszkasz w Arabii, bo myślałem, że w Krakowie. Poza tym silny to jest też buddyzm w Mjanmie, spróbuj być tam muzułmaninem, będziesz miał u mnie sporo plusów. Nie rozumiem tego whataboutyzmu. Mieszkam w Polsce, jestem Polakiem, to mnie głównie interesują polskie realia.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 20:27

wolff, jaki to mundur w avataru ?
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 20:27

Podałem przykład więc o co te nerwy. Ale koranu byś nie spalił bojąc się jednocześnie KK trza jebać bo przecież metal, i dobrze się jest pokazać.
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 20:28

SODOMOUSE pisze:wolff, jaki to mundur w avataru ?
Okrycie nie zdobi człowieka lecz czyny a czo?
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 20:31

wolff pisze:
SODOMOUSE pisze:wolff, jaki to mundur w avataru ?
Okrycie nie zdobi człowieka lecz czyny a czo?
zbieram guziki munduru, chciałem odkupić.
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1739
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 20:34

death and black metal magazine z 25% katoli xDD
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 20:35

wolff pisze:Podałem przykład więc o co te nerwy. Ale koranu byś nie spalił bojąc się jednocześnie KK trza jebać bo przecież metal, i dobrze się jest pokazać.
Po pierwsze nie wiem gdzie widzisz nerwy. Po drugie, owszem nie spaliłbym Koranu. Podobnie Biblii czy Rygwedy, generalnie nie jestem przychylny paleniu książek z przyczyn ideologicznych. Po trzecie nie wiem skąd ta twoja fantazja o potrzebie pokazania się skierowana w moją osobę. Po czwarte z tobą nie da się normalnie rozmawiać, bo bardzo szybko wbijasz w jakąś napinkę o niemerytorycznym charakterze.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 20:35

Nie sprzedaję sodo, przy okazji. Ile Ty masz tych płyt i czy je słuchasz czy po prostu zbierasz, będzie już chyba w tysiącach co:)
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 20:40

Hatefire pisze:
wolff pisze:Podałem przykład więc o co te nerwy. Ale koranu byś nie spalił bojąc się jednocześnie KK trza jebać bo przecież metal, i dobrze się jest pokazać.
Po pierwsze nie wiem gdzie widzisz nerwy. Po drugie, owszem nie spaliłbym Koranu. Podobnie Biblii czy Rygwedy, generalnie nie jestem przychylny paleniu książek z przyczyn ideologicznych. Po trzecie nie wiem skąd ta twoja fantazja o potrzebie pokazania się skierowana w moją osobę. Po czwarte z tobą nie da się normalnie rozmawiać, bo bardzo szybko wbijasz w jakąś napinkę o niemerytorycznym charakterze.
Agresyjia i wpiedol to sens życia wszak, więc mnie nie wkurwiaj lub melduj się na Wielickiej Ślązacki mule.
Akurat bez nerwów, fajna dyskusja a jeśli odebrałeś to inaczej to wybacz i pozdro.
Po czwarte trafiłeś w dychę :)
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 729
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 20:51

WaszJudasz pisze:A jest jakiś powód, by ktoś niebędący katolikiem brał pod uwagę katolickie urojenia na temat tego kto jest katolikiem? ;)
Spytaj tych, co się szarpią z Kościołem o apostazję. Na forume chyba takich zawodników nie ma, a szkoda, bo chętnie bym podpytał o intencje.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 20:59

wolff pisze:Nie sprzedaję sodo, przy okazji. Ile Ty masz tych płyt i czy je słuchasz czy po prostu zbierasz, będzie już chyba w tysiącach co:)
fszystko się przeda, kwestia ceny PESTEjNOWATEJ. Życie mija nijak. Jak w piosence. Odmierzam czas, nie licząc dat...zmiennością zdarzeń.
[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 21:10

Mental pisze:death and black metal magazine z 25% katoli xDD
ksieza chodza ubrani na czarno (black) i udzielaja pogrzebow (death) wszystko sie zgadza
woodpecker from space
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 21:47

Triceratops pisze:
Mental pisze:death and black metal magazine z 25% katoli xDD
ksieza chodza ubrani na czarno (black) i udzielaja pogrzebow (death) wszystko sie zgadza
i popijajo kawełe z ....czymś :O
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3624
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 21:50

Bardzo dobry temate i wreszcie uczciwa ankieta.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 21:53

SODOMOUSE pisze:
Triceratops pisze:
Mental pisze:death and black metal magazine z 25% katoli xDD
ksieza chodza ubrani na czarno (black) i udzielaja pogrzebow (death) wszystko sie zgadza
i popijajo kawełe z ....czymś :O
kawele z oplatkele
woodpecker from space
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 22:12

SODOMOUSE pisze:
wolff pisze:Nie sprzedaję sodo, przy okazji. Ile Ty masz tych płyt i czy je słuchasz czy po prostu zbierasz, będzie już chyba w tysiącach co:)
fszystko się przeda, kwestia ceny PESTEjNOWATEJ. Życie mija nijak. Jak w piosence. Odmierzam czas, nie licząc dat...zmiennością zdarzeń.
[youtube][/youtube]
Nie wszystko i nie każdego można kupić, radzę iść tą drogą, pozdr :)
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10159
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Czy jesteś katolikiem?

06-11-2019, 22:38

Lord Gorloj pisze:
WaszJudasz pisze:A jest jakiś powód, by ktoś niebędący katolikiem brał pod uwagę katolickie urojenia na temat tego kto jest katolikiem? ;)
Spytaj tych, co się szarpią z Kościołem o apostazję. Na forume chyba takich zawodników nie ma, a szkoda, bo chętnie bym podpytał o intencje.

Wystarczy chwilę poszukać, tutaj jest temat apostazja:
viewtopic.php?f=19&t=17365&hilit=apostazja" onclick="window.open(this.href);return false;
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9370
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Czy jesteś katolikiem?

07-11-2019, 04:51

Mental pisze:death and black metal magazine z 25% katoli xDD
Zgodnie z wynikiem poprzedniej sądy dotyczącej wiary / religii ogólnie, bodajże 50% użytkowników zadeklarowało się jako non-auteusze. Nie jest dobrze, jeżeli stałeś się niewolnikiem metalowej formy na tyle, że zamykasz się defaultowo na takie kwestie w swoim (nomen omen) mentalnym bunkrze. Rozumiem, że takie kapele jakie kapele jak Immolation mogą ideologicznie namieszać w głowie w młodości ale pamiętajmy, że z klocków Lego też się wyrasta.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Czy jesteś katolikiem?

07-11-2019, 05:18

Sugerujesz, że do wiary trzeba dorosnąć? Chyba odwrotnie, wyrasta się z wiary. Trzeba być dojrzałym człowiekiem, żeby (najpierw sobie to uświadomić a następnie) porzucić bajki i mity, które nie mają racjonalnego umocowania w rzeczywistości.
all the monsters will break your heart
ODPOWIEDZ