MEDIA INFORMACYJNE

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
Szanujemy cudze poglądy. Dyskutujemy merytorycznie. Szanujemy ofiary wojen i represji. Nie powielamy zmanipulowanych przekazów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

MEDIA INFORMACYJNE

07-08-2022, 12:37

W Polsce media informacyjne wydają się strasznym syfem. Do praktycznie każdego z popularnych można mieć zarzut brak obiektywności aczkolwiek przyznać trzeba, że część ma tutaj na sumieniu grzechy znacznie cięższe niż inne. Najgorsze, że media są albo skrajnie zideologizowane albo wręcz ich struktura właścicielska wiąże się personalnie z partią X (to już szczyt ku***stwa ale taka sytuacja ma niestety miejsce w konkretnym przypadku).

I teraz pytania:

1. Co czytacie / oglądacie i dlaczego? Czy tylko te tytuły które lubicie czy zaglądacie też do skrajnie propagandowych szmatławców by omijając ich przekaz wycisnąć jakieś metadane?

2. Czy model mediów obiektywnych jest możliwy do realizacji czy też są to mrzonki i treści w każdym piśmie należy odsiewać biorąc pod uwagę to, na jaką modłę gazeta chce nas urobić?

3. Czy śledzicie zagraniczne sceny medialne na tyle poważnie i wnikliwie, że jesteście w stanie wskazać jakiś pozytwny przykład ukształtowania rynku medialnego?

4. Czy widzicie jakikolwiek sens w istnieniu mediów publicznych które nigdy fiołkami nie pachniały ale w ciągu ostatnich 7 lat ostatecznie przetransformowały się w szambo?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9638
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: MEDIA INFORMACYJNE

07-08-2022, 13:29

Masz jakieś dziwnie idealistyczne podejście. Media informacyjne nie zostały stworzone do tego, żeby być bezstronne.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: MEDIA INFORMACYJNE

07-08-2022, 14:07

Wystarczyło kolego napisać - 2.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Pukajacy Bob
postuje jak opętany!
Posty: 328
Rejestracja: 11-07-2004, 12:42

Re: MEDIA INFORMACYJNE

07-08-2022, 15:51

Tylko!

Tygodnik Sieci – Tygodnik Młodej Polski
https://www.wsieciprawdy.pl
Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal
Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal Black Metal
Awatar użytkownika
83koper83
rasowy masterfulowicz
Posty: 2092
Rejestracja: 29-12-2010, 15:07

Re: MEDIA INFORMACYJNE

07-08-2022, 16:49

1. Niczego nie oglądam. Czytam sporadycznie "Angorę" (mój stary kupuje i zawsze mi daje przeczytane numery, kiedy odwiedzam rodzinne strony), "Politykę" (dla wszystkiego poza polityką), bardzo sporadycznie "Tygodnik Powszechny" (dla wszystkiego poza polityką i religią). Reszta tygodników to są propagandowe koszmarki najmojszej racji i programowo wykładam lagę. Spróbuję "Newsweeka" pod nowym zarządem, jak będzie okazja.

2. Nie.

3. Śledzę pobieżnie irlandzką prasę, czyli nie. Na pierwszy rzut oka jest tak samo.

4. Nie. Zaorać w pizdu.
Kerosene keeps me warm.
Awatar użytkownika
Mental
weteran forumowych bitew
Posty: 1737
Rejestracja: 31-08-2003, 12:29
Lokalizacja: anus mundi

Re: MEDIA INFORMACYJNE

07-08-2022, 22:52

Jest taka strona wolnemedia.net, ale ostrzegam że od niektórych artykułów można dostać raka mózgu. Czasem wejdę na Onet, bo mam tam pocztę od stu lat, ale poziom merytoryczny artykułów i ogrom clickbaitowych tytułów zasługuje na delegalizację. Liczyłem na to, że ktoś poda jakieś ciekawe linki, ale chyba nie istnieje w Polsce strona, z której można by czerpać wiarygodne informacje.
You may raise your chalice of nothing
And salute the leech that you are
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MEDIA INFORMACYJNE

07-08-2022, 23:43

Mental pisze:
07-08-2022, 22:52
Jest taka strona wolnemedia.net, ale ostrzegam że od niektórych artykułów można dostać raka mózgu. Czasem wejdę na Onet, bo mam tam pocztę od stu lat, ale poziom merytoryczny artykułów i ogrom clickbaitowych tytułów zasługuje na delegalizację. Liczyłem na to, że ktoś poda jakieś ciekawe linki, ale chyba nie istnieje w Polsce strona, z której można by czerpać wiarygodne informacje.
Ja mam pocztę na WP i zapewniam Kolegę, że w porównaniu z tymże przeklętym miejscem, Onet jest siedliskiem dziennikarstwa na wysokim poziomie i ostoją inteligencji w Polsce :lol:
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MEDIA INFORMACYJNE

07-08-2022, 23:48

hcpig pisze:
07-08-2022, 12:37
1. Co czytacie / oglądacie i dlaczego? Czy tylko te tytuły które lubicie czy zaglądacie też do skrajnie propagandowych szmatławców by omijając ich przekaz wycisnąć jakieś metadane?

2. Czy model mediów obiektywnych jest możliwy do realizacji czy też są to mrzonki i treści w każdym piśmie należy odsiewać biorąc pod uwagę to, na jaką modłę gazeta chce nas urobić?

3. Czy śledzicie zagraniczne sceny medialne na tyle poważnie i wnikliwie, że jesteście w stanie wskazać jakiś pozytwny przykład ukształtowania rynku medialnego?

4. Czy widzicie jakikolwiek sens w istnieniu mediów publicznych które nigdy fiołkami nie pachniały ale w ciągu ostatnich 7 lat ostatecznie przetransformowały się w szambo?
1. Już prawie nic. Zajrzę czasami do Polityki. Szperam po necie. Ale ogólnie, to dziennikarstwo w Polsce chyba zdycha. Nie śpię, bo trzymam kredens, zrobiło się zbyt powszechne.

2. Mrzonki :sarcasm1:

3. Nie.

4. Tak, w formie kanałów tematycznych, typu TVP Kultura. Pod warunkiem obsadzenia rozsądnymi ludźmi. Marzy mi się solidny kanał typu TVP Nauka. Natomiast kanały gówne (tak, tak miało być) i Info do likwidacji, albo znaczącej przebudowy treści. Tuba propagandowa, i zbyt duża pokusa dla każdej kolejnej władzy.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9128
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: MEDIA INFORMACYJNE

08-08-2022, 06:37

Już dawno nie ma czegoś takiego jak media informacyjne. Od kilkunastu lat to media zarządzające emocjami.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: MEDIA INFORMACYJNE

08-08-2022, 10:59

Obrazek
Także tego... :D
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: MEDIA INFORMACYJNE

11-08-2022, 17:49

A których z popularnych dziennikarzych uważacie za wartościowch? Takie top3. Ja najbardziej cenię:

- Wojciech Orliński
- Cezary Michalski
- Andrzej Stankiewicz
Yare Yare Daze
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2445
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: MEDIA INFORMACYJNE

11-08-2022, 19:58

Only Sakiewicz is real, and trv
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10111
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: MEDIA INFORMACYJNE

11-08-2022, 20:00

hcpig pisze:
11-08-2022, 17:49
A których z popularnych dziennikarzych uważacie za wartościowch? Takie top3. Ja najbardziej cenię:

- Wojciech Orliński
Po raz kolejny na chwilę się odlurkuję. Czytam bloga Orlińskiego od samego początku. Często się nie zgadzam. Niemniej komentarze pod notkami, to czyste intelektualne złoto. Ten blog w dużej mierze ukształtował mój światopogląd. Niestety WO nie jest już dziennikarzem, a tylko, a właściwie, aż nauczycielem chemii w liceum. Owszem czasem pisuje na zlecenie do prasy plus pisze książki. Czekam z niecierpliwością na zapowiedzianą książkę o Koperniku. Przyszłość dziennikarstwa niestety rysuje się grzywą Stanowskiego i tlenioną szopą Mazurka.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: MEDIA INFORMACYJNE

11-08-2022, 20:05

Hatefire pisze:
11-08-2022, 20:00
Niemniej komentarze pod notkami, to czyste intelektualne złoto.
Tak i jest to zasługa autora, który przez surowe i konsekwentne podejście do moderacji doprowadził do tego, że zamiast ścieku ma tam dyskusje przez duże D, wielka rzadkość w blogach politycznych.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5242
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: MEDIA INFORMACYJNE

12-08-2022, 11:09

Jacek Nizinkiewicz- bo dobrej muzyki słucha...
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
ODPOWIEDZ