ZIELONA GRANICA

Scena polityczna, konflikty wojenne, problemy globalne

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, ultravox

Regulamin forum
"Ludzie, którzy nie potrafią kontrolować własnych emocji, próbują kontrolować zachowania innych ludzi" - John Cleese
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 12:02

"Zielona Granica" Agnieszki Holand, recenzja z Masterful Forum:
"W życiu tego filmu nie obejrzę. Jebać żydówę! Jebać Ukrów i ruskich. Widły i piec!"

A co sądzicie o filmie "Masterful Forum: Army of Dumbness"?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14777
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 12:40

grupa 35 "terrorystów" przy polskiej granicy na Słowacji. Pomóc czy strzelać?
Zanim ktoś odpowie niech sobie przeczyta "Zapiski z Rakki. Ucieczka z Państwa Islamskiego".
Grupa 35 osób, w tym kobiety i dzieci, została wyrzucona przez kierowcę autobusu na łące nieopodal Jaworzyny Tatrzańskiej przy polsko-słowackiej granicy.

Chcieli dostać się do Niemiec, kierowca autobusu wyrzucił ich przy polsko-słowackiej granicy - w grupie 35 osób z Syrii jest 15 dzieci, w tym najmłodsze ma zaledwie osiem miesięcy. Zdezorientowani i zmarznięci uchodźcy w czwartek o godz. 5 rano znaleźli się na łące w pobliżu słowackiej miejscowości Jaworzyny Tatrzańskiej.
zdjęcia Bartłomieja Jureckiego.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8170
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 12:51

Po prostu nie wpuścić do kraju, przypadkowo się tam niewiniątka nie znalazły. Nie z nami numery na smutne, czarne oczki.

Dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16344
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 13:11

bartwa pisze:
06-10-2023, 12:51
przypadkowo się tam niewiniątka nie znalazły.


No i tu chwytasz sprawę, choć nie tak jakbyś chciał. Wbijając w narrację, której też byś nie chciał. No, a teraz się zastanów, kto te osoby kieruje na granicę? Pod płot. Polacy, Belgowie, a może rusko-białoruska mafia? To raz, a później wejdź w internet i poczytaj, o aferze wizowej w PL. I jak sobie złożysz, te dwie sprawy, to się okaże, że gadasz jak ruska onuca. Podsumowując, kacapy pchają biednych ludzi na granicę, wykorzystując je, a z drugiej strony masz całą masę ludzi, którzy przejeżdżają przez Polskę na podstawie lewych wiz, opłaconych waszczykowi. Czyli masz akcję skręconą przez kacapstwo i pisowców. A ty podbijasz posty konfiarskich ameb? Albo trolli pokroju grubasa, któremu nie pykło na zmywaku i się teraz tutaj spruwa? Pewnie i tak ma bekę z takich jak ty, że inne matoły mu klaszcą jajami, więc twój trud przypodobania się idiocie i tak pójdzie na marne xD




Tak swoją drogą straciłem to co o tobie myślałem. Wstyd kolego. Rozczarowałem się też. Kierujesz się emocjami, nie analizując wcześniej tematu. Słabo. Zasadniczo dostajesz mojego prywatnego bana.
28.04.2024
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8170
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 13:18

Temat ogólny brzmi - wpuszczamy kogo chcemy i ile chcemy, a nie tego kto chce wjechać. Nikt nikogo nie kieruje na granicę. To są dorośli ludzie, którzy sami podejmują decyzje co do swego życia. A to że inni zarabiają przy okazji na tym procederze to inna sprawa. Jak i to, że pis a kacapy to ten sam rodzaj myślenia.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16344
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 13:19

bartwa pisze:
06-10-2023, 13:18
Nikt nikogo nie kieruje na granicę.

^^^ Nie kompromituj się.



-------------------
Dodam, że przy odrobinie dobrej woli, można na temat spojrzeć nie jak kolo, co łapie, każdy bajt, każdą podsuwajkę kacapską. Ale tutaj trzeba mieć choć trochę uczciwości w sobie. Bo wiesz. Pisowcy, mają akurat rację, w tym, jak pokazywali, jak ten proceder jest zorganizowany. Ten kacapski. A, że sami zaczęli też wchodzić w temat, dla swoich bieżących korzyści, to inna sprawa.
Ostatnio zmieniony 06-10-2023, 13:23 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
28.04.2024
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8170
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 13:23

Tobie chodzi o ostatni etap ich wędrówki, a mi o pierwotny jej cel. Którym jest Europa i to jest ich wybór. Nikt na chama ich w Bagdadzie do samolotu nie wpycha. A gdyby nawet, to nie jest to polski problem. My mamy swoje problemy, ciapki na granicy to nie nasi ludzie.

Banuj se kogo chcesz, nie przeszkadza mi to.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16344
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 13:28

bartwa pisze:
06-10-2023, 13:23
A gdyby nawet, to nie jest to polski problem.
Jest to problem całego świata zachodniego*. Zostaje kwestia tego, jak się go rozwiązuje. Też tego, kto i do czego taką tematykę wykorzystuje.

Zadam Tobie jedno pytanie. Myślisz, że nie da się postawić, płotu, za nim kolejnego, a później kilku następnych - tak aby się nikt nie przecisnął? Da się. Tyle, że pisowcom nie zależy na tym. Im zależy, żeby tacy jak Ty łapali zarzutkę - MIGRANCI!!!! HUR!!! DUR!!!

O rozbiciu szlaków przemytniczych nie wspominając. Jakby sie już ktoś jednak w cudowny sposób przedzierzgnął.


I jeszcze jedno pytanie. Znasz hasło wyborcze pisu? "Bezpieczna Polska". Wiesz po co referendum? Jesteś idealnym przykładem, że pisowcy razem z kacapami robią to dobrze. O debilach trollach, onucach forumowych, nawet nie wspominając.


* I będzie tak przez lata. Bo ocieplenie. Bo wojny. Bo ekonomicznie słabo. Tam u nich. Będę szukać tego co dla nich, według niech lepsze. Czy się ksenofobom, faszolom i innym -om to podoba, czy nie. Taki czas.








ps. Dobrze się tam ukrywałeś xD Ta... zakończyliśmy gadki. Narta.
Ostatnio zmieniony 06-10-2023, 13:34 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
28.04.2024
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8170
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 13:33

Nie interesuje mnie żadne referendum. Granicy trzeba pilnować, czy są wybory czy nie. Nie jestem zwolennikiem ani pisu ani konfy. Na wyborach oddam głos anty-pis.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16344
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 13:38

bartwa pisze:
06-10-2023, 13:33
Granicy trzeba pilnować, czy są wybory czy nie.

A ktoś mówi, że nie?

Płot, płot, płot. I dalej płot. I jak trzeba to dwa kilometry płotu, wszerz, a nie wzdłuż. (dodam, że nie takie inwestycje pis robi, zostaje spojrzeć na przekop mierzei, czy cpk).




I nie trzeba będzie robić puszbeków. Nie będzie ludzi umierających po naszej stronie. Ustawiać dziesiątków transporterów (w Białowieży jest więcej służb, niż w Rembertowie w jednostce pancernej xD), robić cyrków, żeby kacapy się pożywiały, czy pisowcy mieli co wpisać w pytania referendalne. Bo? Bo, byłby płot na płocie. Jarzysz, jakim narzędziem jesteś i co klepiesz, ku uciesze kilku niedorozwiniętych tutaj?
Ostatnio zmieniony 06-10-2023, 13:40 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
28.04.2024
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8170
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 13:39

Pis jest wściekły, że za mało na migracji zarabia i w tym jest problem. A zasad nie maja żadnych. Akcją wizową chcieli zarobić, a przy okazji wkurwić fryców.

Kto wie czy to nie twoja postawa właśnie, atakująca bez pardonu każdego, kto ma choć trochę inne zdanie nie odbiera głosów opozycji (jaka by nie była). Pomyś o tym :wink:
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
immortal69
w mackach Zła
Posty: 666
Rejestracja: 12-01-2009, 13:16
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 13:55

Jak mają legitne papiery - wizy i pozwolenia na pracę to na przejście graniczne a nie na łące siedzieć. Chyba że mają tylko paszport Polsatu...
Obrazek
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16344
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 14:01

bartwa pisze:
06-10-2023, 13:39
Pis jest wściekły, że za mało na migracji zarabia i w tym jest problem. A zasad nie maja żadnych. Akcją wizową chcieli zarobić, a przy okazji wkurwić fryców.

Kto wie czy to nie twoja postawa właśnie, atakująca bez pardonu każdego, kto ma choć trochę inne zdanie nie odbiera głosów opozycji (jaka by nie była). Pomyś o tym :wink:
To aż taki zasięg ma forum?
Dwie kwestie, argument o tyle słaby bo zasadniczo w poważaniu mam twoje zdanie i każdego innego. Zwykle narzędzie retoryczne. A to, że uwielbiam targać słabych intelektualnie, tak ładnie ich nazywając, to inna kwestia.
28.04.2024
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8170
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 14:13

Ascetic pisze:
06-10-2023, 14:01


To aż taki zasięg ma forum?
Jakoś nie przeszkadzało ci to, zeby zarzucić mi przysługiwanie się pisowcom, ale jak w drugą stronę, tonagle forum nie ma zasięgu.
Odpuszczam, za słaby jestem intelektualnie, żeby kontynuować. Rozmawiaj z równymi sobie, jeszcze cię zepsuję.
PLASTIK NIE JEST METALEM
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9209
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 14:25

Ja to bym zrobił jedną z dwóch rzeczy. Albo:

1. Cały kraj otoczył szczelnym murem i zalał betonem.
2. Wymienił wszystkich Polaków na uchodźców. Jakichkolwiek. Jest ich aż tyle?
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 14:30

est pisze:
06-10-2023, 14:25
2. Wymienił wszystkich Polaków na uchodźców. Jakichkolwiek. Jest ich aż tyle?
Na razie rynek wizowy zaliczył dołek. Ale jak PiS dostanie kolejną kadencję i wdrożą ulepszone polityki sprzedażowe. Internet, a nie jakaś szczęka przed konsulatem, to myślę że do jej końca się wyrobią z jakimiś 20 mln 😁
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16344
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 14:55

Hatefire pisze:
06-10-2023, 14:30
est pisze:
06-10-2023, 14:25
2. Wymienił wszystkich Polaków na uchodźców. Jakichkolwiek. Jest ich aż tyle?
Na razie rynek wizowy zaliczył dołek. Ale jak PiS dostanie kolejną kadencję i wdrożą ulepszone polityki sprzedażowe. Internet, a nie jakaś szczęka przed konsulatem, to myślę że do jej końca się wyrobią z jakimiś 20 mln 😁
No nie wiem, nie wiem. Siatka przestępczo-przemytnicza się rozpadła, jeden sypie, drugi pociął się grzebieniem, trzeci jedynką w Łodzi. Jak nic muszą przejść kolejne szkolenie u Białorusinów, bo h z tego intratnego biznesu będzie.
28.04.2024
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 14:59

Trzeba było postawić obozy dla uchodźców i rozwiązać tek kryzys humanitarny w humanitarny sposób, bo to, co się teraz odpierdala to czyste skurwysyństwo. To należało zrobić, ale komu na tym zależało? Oczywiście, to co się dzieje to woda na młyn dla partii jaśnie panującej, i jak widać, młyn kręci się doskonale. Grają na emocjach, w argumentacji stosując całą masę błędów logicznych, ale gawiedź się nie połapie. Jest to chamska, oczywista manipulacja, ale działa, jak widać.

Dowodzenie, że to muslimy, które chcą prowadzić u nas dżihad, jest niepoważne. Oczywiście, że tacy się znajdą. Tak samo z ukraińcami - są wśród nich porządni ludzie (kilku znam osobiście), są cwaniaki, są bandziory. To jest statystyka. Polityka, jaką stosuje pis, jest dalekosiężna, lecz chyba mało kto to widzi - z pewnością nie opozycja. Panuje narracja, że to debile, ale nic bardziej mylnego. To bardzo wyrachowani, inteligentni skurwiele i wiedzą, co robią, jakie nastroje wywołują. Dlatego wygrają. Nawet jak przegrają, to wygrają - bo czy ktokolwiek ma wątpliwości, że cofną się przed tym, żeby sfałszować wynik wyborów? Po wszystkich matactwach i skurwysyństwach, jakich się dopuścili?

Poza tym, trochę to dziwne, że trzeba pisać oczywizmy - ale ci wszyscy uchodźcy, to są po prostu ludzie. Dobrzy, źli, brzydcy i ładni, starzy i młodzi... A mocno idzie to w odhumanizowanie. To niebezpieczna droga.

Zresztą, nie wiem po chuj to piszę, bo nie mam ochoty na przerzucanie się wyzwiskami, i kiedyś obiecałem sobie, że nie będę pisał w tematach politycznych. Było nie łamać tej obietnicy.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16344
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 15:03

PrezydentKosmosu pisze:
06-10-2023, 14:59
Trzeba było postawić obozy dla uchodźców i rozwiązać tek kryzys humanitarny w humanitarny sposób, bo to, co się teraz odpierdala to czyste skurwysyństwo.
To też. Jak jak już ktoś się przemknął, to odebrać, zaleczyć, odkarmić i odesłać do kraju pochodzenia.


————-

Ale oczywiście lepiej robić politykę i jak sosnierz gada o strzelaniu do ludzi.
Ostatnio zmieniony 06-10-2023, 15:10 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
28.04.2024
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: ZIELONA GRANICA

06-10-2023, 15:10

PrezydentKosmosu pisze:
06-10-2023, 14:59
Trzeba było postawić obozy dla uchodźców i rozwiązać tek kryzys humanitarny w humanitarny sposób, bo to, co się teraz odpierdala to czyste skurwysyństwo. To należało zrobić, ale komu na tym zależało? Oczywiście, to co się dzieje to woda na młyn dla partii jaśnie panującej, i jak widać, młyn kręci się doskonale. Grają na emocjach, w argumentacji stosując całą masę błędów logicznych, ale gawiedź się nie połapie. Jest to chamska, oczywista manipulacja, ale działa, jak widać.

Dowodzenie, że to muslimy, które chcą prowadzić u nas dżihad, jest niepoważne. Oczywiście, że tacy się znajdą. Tak samo z ukraińcami - są wśród nich porządni ludzie (kilku znam osobiście), są cwaniaki, są bandziory. To jest statystyka. Polityka, jaką stosuje pis, jest dalekosiężna, lecz chyba mało kto to widzi - z pewnością nie opozycja. Panuje narracja, że to debile, ale nic bardziej mylnego. To bardzo wyrachowani, inteligentni skurwiele i wiedzą, co robią, jakie nastroje wywołują. Dlatego wygrają. Nawet jak przegrają, to wygrają - bo czy ktokolwiek ma wątpliwości, że cofną się przed tym, żeby sfałszować wynik wyborów? Po wszystkich matactwach i skurwysyństwach, jakich się dopuścili?

Poza tym, trochę to dziwne, że trzeba pisać oczywizmy - ale ci wszyscy uchodźcy, to są po prostu ludzie. Dobrzy, źli, brzydcy i ładni, starzy i młodzi... A mocno idzie to w odhumanizowanie. To niebezpieczna droga.

Zresztą, nie wiem po chuj to piszę, bo nie mam ochoty na przerzucanie się wyzwiskami, i kiedyś obiecałem sobie, że nie będę pisał w tematach politycznych. Było nie łamać tej obietnicy.
Od początku tej sprawy tak pisałem. Postępować po prostu zgodnie z polskim prawem i ratyfikowanymi przez Polskę aktami prawa międzynarodowego. Pilnować granicy i uszczelniać. Tych co przekroczą traktować zgodnie z procedurą, czyli pozwolić im złożyć stosowne wnioski i skoszarować w obozach. Tym którzy się kwalifikują przyznać odpowiedni status, tym którzy nie zapakować do samolotu wojskowego i odesłać do kraju pochodzenia. Zgodnie z podpisanymi konwencjami i umowami międzynarodowymi w tym zakresie. Zachowalibyśmy się jak poważne państwo. No ale rządzącym bardziej zależało na pokazówce, która ostatecznie kosztuje nas więcej pieniędzy. W międzyczasie wpuszczali i tak rzesze niezweryfikowanych ludzi, bo ich cisnęło lobby arcypolskich Januszy Biznesu, soli tej ziemi, którzy nie mogli się pogodzić ze ich rodacy nie chcą już pracować za miskę ryżu 😆
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
ODPOWIEDZ