EBAY

masz pytanie? szukasz odpowiedzi?

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
michal
zaczyna szaleć
Posty: 114
Rejestracja: 06-09-2008, 15:48

EBAY

25-11-2012, 14:05

Jako, że przyszedł czas rozstania się kilkomami rarami i nie-rarami, wiec postanowiłem bliżej zainteresować się tematyką wystawiania przedmiotów na ebay... Niestety poza zakupami w polskim ebay.pl jestem ciemny w kwesti wystawiania przedmiotów w tym serwisie. Tutaj rodzą mi się pytania:

- Gdzie wystawiać przedmiot? Tj. ze strony ebay.pl czy też ze strony ebay.com ? Pytam, bo zastanawiam się jak to wygląda w praktyce: Czy jak wystawie przedmiot ze strony ebay.pl to będzie on widoczny w wynikach wyszukiwania na ebay.com? Z percepcji jak czegoś szukam na ebay.pl, to rzadko znajduje przedmioty zagramaniczne albo w ogóle. Za to na ebay.com znajduje już praktycznie wszystko z różnych stron świata i to to co nie wyświetlało mi się w polskiej wersji a np. wiedziałem, że jest dostępne poprzez ebay.com. Nie tyczy się to tylko płyt Cd, ale winyli czy też elektroniki, ubrań itp.... i tu powstanie drugie pytanie:

- Czy wyświetlanie przedmiotu w danej domenie i jego dostępność zależy od tego czy przy wystawieniu zaznaczymy opcje wysyłki do: Cały Świat czy też tylko, że tak to ujmę regionalnie: dany kontynent lub panstwo? Być może to zależy od indeksacji przez portal ebay? Sam nie wiem jak to ująć. Gdy raz wystawiłem coś przez domene ebay.com, to było ustawione odgórnie wysyłka tylko do United States i nie mogłem tego zmienić w żaden sposób. Dlatego teraz przypuszczam, że chyba przez tą strone mija się to z celem.

Czytałem niedawno, że ebay od 2013 ma usprawnić wyszukiwanie przedmiotów i ujednolicić, że z każdej koncówki czy to .pl czy de. lub .fr będzie wyszukiwać się tak samo... No ale czas pokaże...

Jakie są wasze doświadczenia z tym wystawianiem - ktoś to ogarnia i podpowie mi jak to ogarnąć i czego uniknąć. Dziękować jak coś
majeku
postuje jak opętany!
Posty: 397
Rejestracja: 25-12-2010, 21:37

Re: EBAY

04-01-2013, 10:38

Mam pytanie: co mogę zrobić żeby bardziej zdyscyplinować kupującego do zapłaty za przedmiot na Ebayu?
Czy po 2 tygodniach mam już otwierać spór? Co radzicie?
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: EBAY

04-01-2013, 13:02

jaki spór? :D o co? przecież nikt go nie zmusi, żeby zapłacił. jak ci się dłuży to napisz mu żeby wypierdalał i wystaw przedmiot ponownie, a jego oznacz jako non-paying buyera i tyle masz opcji.

edit: dwa tygodnie bez wcześniejszego ustalenia to według mnie przekroczenie granicy przyzwoitości.
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Peebuls
w mackach Zła
Posty: 686
Rejestracja: 16-05-2011, 16:59

Re: EBAY

04-01-2013, 13:14

michal pisze:- Gdzie wystawiać przedmiot? Tj. ze strony ebay.pl czy też ze strony ebay.com ? Pytam, bo zastanawiam się jak to wygląda w praktyce: Czy jak wystawie przedmiot ze strony ebay.pl to będzie on widoczny w wynikach wyszukiwania na ebay.com? Z percepcji jak czegoś szukam na ebay.pl, to rzadko znajduje przedmioty zagramaniczne albo w ogóle. Za to na ebay.com znajduje już praktycznie wszystko z różnych stron świata i to to co nie wyświetlało mi się w polskiej wersji a np. wiedziałem, że jest dostępne poprzez ebay.com. Nie tyczy się to tylko płyt Cd, ale winyli czy też elektroniki, ubrań itp.... i tu powstanie drugie pytanie:
Ja wystawiałem przedmioty na ebay.pl i zawsze kupujący byli zzagranomicy więc przedmiot musiał być widoczny... :). Co do wyszukiwania na polskim ebayu to, z tego co pamiętam, wystarczy gdzieś tam na dole kliknąć żeby pokazywało również przedmioty od zagranicznych sprzedawców.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: EBAY

04-01-2013, 13:17

Najlepiej na .com wystawiać.
Give birth to something dead
Give birth to something old
majeku
postuje jak opętany!
Posty: 397
Rejestracja: 25-12-2010, 21:37

Re: EBAY

04-01-2013, 13:54

Scaarph pisze:jaki spór? :D o co? przecież nikt go nie zmusi, żeby zapłacił. jak ci się dłuży to napisz mu żeby wypierdalał i wystaw przedmiot ponownie, a jego oznacz jako non-paying buyera i tyle masz opcji.

edit: dwa tygodnie bez wcześniejszego ustalenia to według mnie przekroczenie granicy przyzwoitości.
Dzięki za radę :-)
Chociaż bywało, że ktoś na mnie czekał ale raczej dawałem znać i było mi głupio
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: EBAY

04-01-2013, 14:00

Morph pisze:Najlepiej na .com wystawiać.
Wystawiając na .com też musisz dodatkowo płacić, żeby aukcja była widoczna worldwide.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: EBAY

04-01-2013, 14:08

Nigdy za to nie dopłacałem. Do tego ostatnio wystawianie jest za darmo.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Loathe
postuje jak opętany!
Posty: 424
Rejestracja: 27-09-2011, 19:08
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: EBAY

05-02-2014, 13:34

No właśnie,"Mam pytanie..."

Chcę sobie kupić takie małe cudeńko: http://www.ebay.pl/itm/Hifimediy-Sabre- ... 0a7&_uhb=1

Jak wygląda sprawa dostarczenia i ewentualnych dodatkowych kosztów tego przedmiotu pod mój adres (cło, vat...) ?
Nic, naprawdę nic nie pomoże
jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości
ODPOWIEDZ