fotoradary

masz pytanie? szukasz odpowiedzi?

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4678
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

fotoradary

15-09-2013, 12:13

Taka sytuacja.
Dostałem poleconym mandat lub fotkę z fotoradaru prawdopodobnie od straży miejskiej (jeszcze nie odebrałem więc wiem tylko że z jakiejś mieściny przez którą raz przejeżdżałem w wakacje).
Czy da się coś zrobić by nie płacić? Gdzieś kiedyś czytałem że można wskazać jakiegoś mongoła albo araba jako kierowcę i wtedy mogą cmoknąć.
Czy nieodebranie listu poleconego coś mi da w zaistniałej sytuacji?
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: fotoradary

15-09-2013, 12:17

empir pisze:Taka sytuacja.
Dostałem poleconym mandat lub fotkę z fotoradaru prawdopodobnie od straży miejskiej (jeszcze nie odebrałem więc wiem tylko że z jakiejś mieściny przez którą raz przejeżdżałem w wakacje).
Czy da się coś zrobić by nie płacić? Gdzieś kiedyś czytałem że można wskazać jakiegoś mongoła albo araba jako kierowcę i wtedy mogą cmoknąć.
Czy nieodebranie listu poleconego coś mi da w zaistniałej sytuacji?
Nic Ci nie da nieodebranie listu. Dostaniesz za miesiąc następny z doliczonymi % za zwłokę. Płacić niestety będzie trzeba, a niewskazując sprawcy wykroczenia zapłacisz jeszcze więcej (stówkę albo dwie, już nie pamiętam dokładnie, dawno nie płaciłem). Ew. wskazać możesz np. żonę, która rzadko jeździ i punkty na jej koncie to nie powód do lamentu.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: fotoradary

15-09-2013, 12:27

Niestety, w Polsce jedynie za jazdę bez biletu komunikacją miejską można nie płacić, bo tam dłużników nigdy się już nie doliczą i nie nadążą :)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
535

Re: fotoradary

15-09-2013, 12:32

Poza tym zawsze można spierdolić, rozpychając łokciami kanarów. Nawet z zakupami.
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: fotoradary

15-09-2013, 12:36

A tak, zapomniałem udzielić koledze empirowi najsłuszniejszej rady. Najprościej napisać drukowanymi literami na kartce A4 "SPIERDALAJ", wysłać ją pod wskazany adres jednostki straży miejskiej i kasę mającą iść na mandat spożytkować kupując zapas czteropaków coca - coli.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
dave
zaczyna szaleć
Posty: 141
Rejestracja: 13-03-2010, 19:34

Re: fotoradary

15-09-2013, 12:42

Ja ok miesiac temu zaplacilem mandat w Norge - 2800zl. Takze przestac sie kurwa mazac...
535

Re: fotoradary

15-09-2013, 12:53

Jeżeli już ten temat został poruszony, to trzeba przyznać, że okres żniw trwa. Wiele osób dostało w tym roku pocztówki z wakacji. Niektórzy nawet kilka. Ja na szczęście, przynajmniej do tej pory, mam skrzynkę pustą.
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: fotoradary

15-09-2013, 12:55

To ja może wskażę "czarną listę" fotoradarów. Jeden w Chociwlu, drugi w Karlinie. W obydwu przypadkach ograniczenia do 40 km/h. Raz jechałem 42 i już miałem sesję zdjęciową. Ale za to gmina bogata... :)
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4678
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: fotoradary

15-09-2013, 13:03

535 pisze:Bądź mężczyzną. Płać.
Chyba trzeba będzie. Ja wychodzę z założenia że mężczyzna dba o budżet domowy a nie jakiejś wiochy pod Ogrodzieńcem.

Lykantrop pisze:A tak, zapomniałem udzielić koledze empirowi najsłuszniejszej rady. Najprościej napisać drukowanymi literami na kartce A4 "SPIERDALAJ", wysłać ją pod wskazany adres jednostki straży miejskiej i kasę mającą iść na mandat spożytkować kupując zapas czteropaków coca - coli.
I to jest jakieś rozwiązanie.

dave pisze:Ja ok miesiac temu zaplacilem mandat w Norge - 2800zl. Takze przestac sie kurwa mazac...
Oj tam. Dbam o swój interes.

Lykantrop pisze:To ja może wskażę "czarną listę" fotoradarów. Jeden w Chociwlu, drugi w Karlinie. W obydwu przypadkach ograniczenia do 40 km/h. Raz jechałem 42 i już miałem sesję zdjęciową. Ale za to gmina bogata... :)
A ile dostałeś za przekroczenie o 2 km/h? Czy olali temat?
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: fotoradary

15-09-2013, 13:07

Stówka i 2 pkt. karne. Gdyby olali to bym nawet o tym nie wspominał :) Warto też zaraz po minięciu fotoradaru nie dawać na gaz, bo niektóre fotoradary lubią walić od tylca.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6286
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: fotoradary

15-09-2013, 13:10

Lykantrop pisze:Stówka i 2 pkt. karne. Gdyby olali to bym nawet o tym nie wspominał :) Warto też zaraz po minięciu fotoradaru nie dawać na gaz, bo niektóre fotoradary lubią walić od tylca.
Czyli maksymalna kwota przewidywana przez taryfikator za przekroczenie prędkości na granicy błędu pomiaru - niezłe skurwysyny.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: fotoradary

15-09-2013, 13:11

empir pisze:Taka sytuacja.
Dostałem poleconym mandat lub fotkę z fotoradaru prawdopodobnie od straży miejskiej (jeszcze nie odebrałem więc wiem tylko że z jakiejś mieściny przez którą raz przejeżdżałem w wakacje).
Czy da się coś zrobić by nie płacić? Gdzieś kiedyś czytałem że można wskazać jakiegoś mongoła albo araba jako kierowcę i wtedy mogą cmoknąć.
Czy nieodebranie listu poleconego coś mi da w zaistniałej sytuacji?
Podlaczam sie z pytaniem. Ja dostalem od strazy miejskiej. Nie odbieralem wiec wyslali juz zwyklym, ze w przypadku nieodebrania pismo w jakims tam terminie zostanie uznane za doreczone ( takie sa ponoc nowe przepisy, jakis kurwa absurd). Nie wiem jak to jest ze wskazaniem innej osoby, rozmyslam nad podaniem danych obywatela ukrainy. Jebne jeszcze cyrylica, niech szukaja....ale czy to cos da? Inna sprawa ze na zdjeciu przyslanym jest kawalek innego auta wiec nie wiem czy zdjecie wogole jest wazne? Moze ktos cos?
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: fotoradary

15-09-2013, 13:13

Lykantrop pisze:Stówka i 2 pkt. karne. Gdyby olali to bym nawet o tym nie wspominał :) Warto też zaraz po minięciu fotoradaru nie dawać na gaz, bo niektóre fotoradary lubią walić od tylca.

Myslalem ze tylko po przekroczeniu o 10 wysylaja. Rzeczywiscie chuje...
niech to miejsce niebawem zniknie
535

Re: fotoradary

15-09-2013, 13:14

empir pisze:
535 pisze:Bądź mężczyzną. Płać.
Chyba trzeba będzie. Ja wychodzę z założenia że mężczyzna dba o budżet domowy a nie jakiejś wiochy pod Ogrodzieńcem.
Bardzo słusznie. Dla przypomnienia. Prawy skrajny, to (za przeproszeniem), pedał, mający duży wpływ na kondycję budżetu domowego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6286
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: fotoradary

15-09-2013, 13:16

pr0metheus pisze:
Lykantrop pisze:Stówka i 2 pkt. karne. Gdyby olali to bym nawet o tym nie wspominał :) Warto też zaraz po minięciu fotoradaru nie dawać na gaz, bo niektóre fotoradary lubią walić od tylca.

Myslalem ze tylko po przekroczeniu o 10 wysylaja. Rzeczywiscie chuje...
No to jest własnie jakaś paranoja, że skoro ludzie już trochę się nauczyli żeby jeździć wolniej w niektórych miejscach, czyli fotoradary zaczęły spełniać swoją funkcję, to okazuje się jednak, że i tak trzeba płacić ;D.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
535

Re: fotoradary

15-09-2013, 13:22

Paranoją jest to, że powstało wiele nowych nawierzchni, a średnia prędkość, jeżeli nawet drgnęła w górę (śmiem wątpić) to minimalnie. Do tego większy ruch, sieć radarów i jedzie się jak na rowerze.
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: fotoradary

15-09-2013, 13:23

Nerwowy pisze:
pr0metheus pisze:
Lykantrop pisze:Stówka i 2 pkt. karne. Gdyby olali to bym nawet o tym nie wspominał :) Warto też zaraz po minięciu fotoradaru nie dawać na gaz, bo niektóre fotoradary lubią walić od tylca.

Myslalem ze tylko po przekroczeniu o 10 wysylaja. Rzeczywiscie chuje...
No to jest własnie jakaś paranoja, że skoro ludzie już trochę się nauczyli żeby jeździć wolniej w niektórych miejscach, czyli fotoradary zaczęły spełniać swoją funkcję, to okazuje się jednak, że i tak trzeba płacić ;D.
Dlatego te mandaty jako zalepiacze dziur budzetowych mnie zwyczajnie wkurwiaja i ich placenie przestaje byc znakiem praworzadnosci a zaczyna byc oznaka frajerstwa, dlatego mam taki sam dylemat jak kolega empir
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: fotoradary

15-09-2013, 13:27

Gdzies tez czytalem ze podawanie danych innej osoby jest sprzeczne z konstytucja i mieli wycofac ta opcje. Mozna np przyjac mandat napisac ze prowadzil ktos inny i odmowic podania tych danych....tylko szczerze juz na sama mysl juz jestem kurwa zmeczony sama procedura. Moze ktos znajacy lepiej prawo sie do tego odniesie
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

15-09-2013, 13:38

Lykantrop pisze:A tak, zapomniałem udzielić koledze empirowi najsłuszniejszej rady. Najprościej napisać drukowanymi literami na kartce A4 "SPIERDALAJ", wysłać ją pod wskazany adres jednostki straży miejskiej i kasę mającą iść na mandat spożytkować kupując zapas czteropaków coca - coli.
hahah SEDNO. Nadal okazuje się, że mentalność ludzi kompletnie się nie zmienia, bo zawsze chcą coś "załatwić", oszukując system.
Coś tam było! Człowiek!
ODPOWIEDZ