roaming w EU - jak u PL operatorów pre-paid?

masz pytanie? szukasz odpowiedzi?

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

roaming w EU - jak u PL operatorów pre-paid?

29-07-2018, 19:31

Zgodnie z zasadą "Roam Like At Home" będąc na wakacyjnym wyjeździe w krajach Unii Europejskiej nie powinienem ponosić dodatkowych kosztów związanych z odbieraniem połączeń, wysyłaniem wiadomości SMS/MMS czy transferem danych.
Nowe oferty polskich operatorów powinny umożliwiać wykorzystanie dostępnych w Polsce pakietów także w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dotyczy to nie tylko konkretnych pakietów, ale i ofert typu no limit. Ich użytkownicy będąc za granicą mogą korzystać z opcji nielimitowanych minut i wiadomości SMS i MMS.

Przy abonamentach na pewno tak jest.
Ja kilka lat temu uznałem że abonamenty są evil.
Natomiast mój operator pre-paidowy /na którego nie mogę narzekać/ ma chyba w dupie tą zasadę bo sobie każe płacić.
Ma ktoś wiedzę jak to jest u innych operatorów i jak się ma powyższa zasada do pre-paidów?
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3084
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: roaming w EU - jak u PL operatorów pre-paid?

29-07-2018, 19:51

Jeśli chodzi o pakiety dodatkowe to na 100% nie działają te w ramach których masz połączenia/SMS do swojej sieci - mówię o Orange. Nie wiem jak to wygląda u innych operatorów.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4586
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: roaming w EU - jak u PL operatorów pre-paid?

29-07-2018, 19:59

gelO pisze:Jeśli chodzi o pakiety dodatkowe to na 100% nie działają te w ramach których masz połączenia/SMS do swojej sieci - mówię o Orange. Nie wiem jak to wygląda u innych operatorów.
Chodzi mi o pakiety No Limits. Za XXzł mam bez limitu połączenia, sms/mms i XXgb neta. Jak się to ma do wspomnianej zasady w świetle obowiązujących przepisów.
Awatar użytkownika
ggfh
w mackach Zła
Posty: 927
Rejestracja: 09-03-2015, 17:32

Re: roaming w EU - jak u PL operatorów pre-paid?

30-07-2018, 08:07

przy wjezdzie do innego kraju bedziesz mial informacje o cenniku.
nie wiem jak w przypadku internetu jest, ale ostatnio w czechach byla informacja, ze minuta rozmowy wychodzacej kosztuje 0.05 grosza a przychodzacej 0.02 grosza
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3084
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: roaming w EU - jak u PL operatorów pre-paid?

05-08-2018, 09:37

Prepaid ma dopłatę, która obowiązuje od czerwca tego roku. 5gr. min poł. wych 2 gr za przychodzące, grosz za Sms, 1GB -7,56zł. Takie są opłaty wtedy kiedy masz aktywny pakiet no limits. Bez pakietu stawki operatora.
ODPOWIEDZ