
Hatebreed i Life of Agony na wspólnym koncercie w Polsce! 6 listopada zespoły wystąpią w warszawskim klubie Progresja w towarzystwie End It.
Mimo wejścia w czwartą dekadę działalności Hatebreed nie osiadają na laurach i nie zwalniają tempa. Wręcz przeciwnie, formacja pod dowództwem Jamiego Jasty wciąż udowadnia, że należy do czołówki agresywnego grania. Ich nafaszerowany metalowymi odniesieniami hardcore od zawsze robi robotę - “Satisfaction is the Death of Desire”, “Perseverance” i “The Rise of Brutality” to oczywiście legendarne tytuły dla gatunku (“Live for This” z ostatniego z wymienionych był nawet nominowany do nagrody GRAMMY), ale tak naprawdę na żadnym albumie składu z Bridgeport w stanie Connecticut nie odnotowano zniżki formy. Pod koniec zeszłego roku Hatebreed podzielili się utworem “Make the Demons Obey” - mocno nasączonym thrashem numerem, który zapowiada pierwszą od sześciu lat płytę.
Amerykańska muzyka gitarowa lat 90. w pigułce? Tutaj bez wahania można wskazać na Life of Agony. Ich debiutancki, czerpiący z nowojorskiego hardcore’a, groove metalu i grunge’u “River Runs Red” został umieszczony przez magazyn Rolling Stone na liście 100 najlepszych metalowych albumów wszechczasów. Na kolejnym krążku, „Ugly”, grupa odświeżyła swoje brzmienie i skierowała się ku alt-rockowi. Album jako pierwszy w jej historii trafił do notowania Billboard 200. Zespół dowodzony przez Keitha Caputo ciągle świetnie wypada na żywo, a wspólna trasa z Hatebreed będzie tego kolejnym dowodem.
Koncerty na tej trasie otwierać będzie End It. Ekipa z Baltimore po serii mniejszych wydawnictw w zeszłym roku wypuściła na światło dzienne swoją debiutancką płytę “Wrong Side of Heaven”, na której klasyczny hardcore miesza z thrashem, a nawet soulem.
HATEBREED + LIFE OF AGONY
Support: End It
🎟BILETY: https://bit.ly/HATEBREED_LOA_WWA
Wzór zgody: https://bit.ly/pisemna_zgoda_rodzica_wb
➡ HATEBREED (USA) - hardcore metal
➡ LIFE OF AGONY (USA) - alt-metal
➡ END IT (USA / Flatspot Records) - hardcore


