IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

zareklamuj koncert / wrazenia z koncertow...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

31-05-2022, 21:07

Tymczasem Zychowicz na koncercie Iron Maiden w Kownie,
czy lepiej zna się na muzyce metalowej, czy na obronności :)

BTW jako dziennikarz od wywiadów jest ok

Obrazek
Die Welt ist meine Vorstellung.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

04-06-2022, 15:14

on się nie zna ani na jednym ani an drugim
Awatar użytkownika
when_in_sodom
postuje jak opętany!
Posty: 301
Rejestracja: 11-03-2018, 16:24

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

14-07-2022, 11:53

Prawdopodobnie będę miał 2 bilety na płytę na zbyciu. 2 osoby sie wykruszyly z ekipy. Konikiem nie jestem, nie chce zarobić 😉 Oddam za wartość biletu. Zainteresowanych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3084
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

14-07-2022, 12:44

napisałem wiadomość.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

21-07-2022, 17:53

w końcu ;)

16:00 Early Entrance
16:30 otwarcie bram
18:30 Lord Of The Lost
19:30 Within Temptation
20:50 Iron Maiden
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
martyrdoom
postuje jak opętany!
Posty: 462
Rejestracja: 18-09-2010, 22:36
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

21-07-2022, 22:07

Kurła, kto im te supporty wybiero to ja nie wiem. Ogólnie nie ma szału, ale wg. oficjalnej strony w niektórych miastach za supporty robią np. Airbourne albo Hellacopters, więc da się też tak. Tyle z tego wiem, że nie ma się co spieszyć z wyjazdem do Warszawy.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 00:10

no otwarty dach i od razu lepiej
jak na ten obiekt było całkiem dobrze, no może poza pierwszymi 2-3 kawałkami ;)
Buc w dobrej formie, machał flagami, walczył z Edkiem na miecze, reszta też bez zarzutu jak na dziadów ;)
kawałki z czasów Blaze`a super, nie spodziewałem się, myślałem że bede ziewać
warto było iść :mrgreen:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 09:15

Zulek, nie jednemu 20 latkowi wypadało by życzyc takiej formy "jak na dziadów". Pewno obskoczyłbyś wpierdol od każdego z nich xD
Koncert udany, choć jak dla mnie setlista taka se. Nagłośnienie chujnia, szczególnie na początku. Później albo się poprawiło, albo przywykłem. Raczej to drugie, bo czasami ciężko było nawet zrozumieć, co tam se Bruce gadał pomiędzy kawałkami.
Do domu wróciłem chwilę przed 3 nad ranem a w robocie gnieje od 6. Cóż, warto było.
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3084
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 10:40

Koncert fajny, ale na początku rzeczywiście słychać nic nie było. Dudnienie perkusji i basu. Setlista, jak setlista, przy takiej dyskografii trudno każdemu dogodzić. Ludzi masa. Jak jeszcze przyjadą, to na pewno pójdę znowu.
Awatar użytkownika
when_in_sodom
postuje jak opętany!
Posty: 301
Rejestracja: 11-03-2018, 16:24

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 10:59

Byłem i ja, januszowy zestawik 6x zanabylem i oddałem się konsumpcji muzycznej. Support obejrzany tylko pół występu WT. Nie moje klimaty, nie ta muza, ciężkie gitary +śpiew dziewczyn to może było modne ale w latach 90tych, ale jak komuś się podoba to jego sprawa.. Występ nie zrobił większego wrażenia, ponadto mogliby chociaż 1 telebim odpalić i pokazać tą Panią lepiej wtedy może wrażenia byłyby ciekawsze. Po przerwie technicznej standardowe intro doctor doctor i odjazd. Brzmienie na +, w porownaniu do gnr w czerwcu było selektywnie, wyraźnie, było słychać solówki itd. Setlista bardzo ładna, 3 z nowej reszta sprawdzone hity, dla mnie bomba, zabrakło mi jedynie wasted years i the evil that men do, ale jak już kolega wyżej wspomniał, przy takim dorobku zawsze komus nie dogodzi, no i to nie gnr żeby grać 3,5 h. Scenografia lux, zmieniało się tło, rekwizyty, wyłaził Eddie w różnych inkarnacjach, był wielki demon, był wielki samolot, były ognie i fajerwerki. Szkoda, że Bruce nie nawinął nic o sytuacji za naszą wschodnia granicą. Wyraził jedynie radość, że już koniec pandemii i że znów możemy się zobaczyć. Może nie chciał wkurwic Włodka, może się bał. W każdym razie koncert legancki, kto nie był niech żałuje.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 13:14

bo Bruce faktycznie troszke był niewyraźny ale bez przesady ;)
when_in_sodom pisze:
25-07-2022, 10:59
Szkoda, że Bruce nie nawinął nic o sytuacji za naszą wschodnia granicą. Wyraził jedynie radość, że już koniec pandemii i że znów możemy się zobaczyć.
mi się to akurat bardzo podobało
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
when_in_sodom
postuje jak opętany!
Posty: 301
Rejestracja: 11-03-2018, 16:24

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 14:57

Z jednej strony tak, można powiedzieć "mam w dupie politykę, przyszedłem tu dla muzyki". Z drugiej, Bruce często porusza poważne tematy na koncertach, wygłasza przemówienia. W kontekście jego wypowiedzi nt. Covida, jaki to sukces, że już nie ma tej paranoi i że wreszcie możemy być razem... Raczej to bym sobie darował. Czym dziś jest covid, ktoś się tym jeszcze przejmuje??? Pominąłbym to milczeniem raczej na jego miejscu, skoro nie chciał już głosić wywodów niewygodnych dla naszych sąsiadów...
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2245
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 15:14


Żułek pisze:bo Bruce faktycznie troszke był niewyraźny ale bez przesady ;)
when_in_sodom pisze:
25-07-2022, 10:59
Szkoda, że Bruce nie nawinął nic o sytuacji za naszą wschodnia granicą. Wyraził jedynie radość, że już koniec pandemii i że znów możemy się zobaczyć.
mi się to akurat bardzo podobało
Mi też się to podobało. Po chuj mieszać muzykę z polityką... niestety babka z WT wyskoczyła z wielką ukraińską flagą i to był jedyny zgrzyt.

Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 16:05

Gunman pisze:
25-07-2022, 15:14
Żułek pisze:bo Bruce faktycznie troszke był niewyraźny ale bez przesady ;)
when_in_sodom pisze:
25-07-2022, 10:59
Szkoda, że Bruce nie nawinął nic o sytuacji za naszą wschodnia granicą. Wyraził jedynie radość, że już koniec pandemii i że znów możemy się zobaczyć.
mi się to akurat bardzo podobało
Mi też się to podobało. Po chuj mieszać muzykę z polityką... niestety babka z WT wyskoczyła z wielką ukraińską flagą i to był jedyny zgrzyt.
pół biedy sama flaga, niech se pomacha jak musi ;)
ale dobrze chociaż na koncercie odpocząc od tego całego gówna co się dzieje w koło
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 17:54

Panowie, bzdury wypisujecie.

Skoro Dick-In-Son może przypomnieć o dywizjonie 303 po piosence "Aces High" (WOJNA)
Skoro maja utwór "The Trooper" (Wojna)
Skoro mają utwór "Brighter than a Thousand Suns" (o wyścigu zbrojeń - Wojna + Polityka)

To chyba przy tak licznej publiczności MOŻNA się pokusić o jakąś deklarację, gest solidarności.... Zwłaszcza w Polsce, która za miedzą ma wojnę a na stadionie na pewno było dużo Ukraińców. No chyba, że.... ma się to w chuju albo jest jakiś inny powód. Chętnie bym się dowiedział jaki. Może racjonalny. Może prozaiczny.

To jest czas kiedy takie gesty mają znaczenie.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 18:29

Oczywiście. Powinien też wypowiedzieć się na temat praworządności i stanu demokracji w PL. Myślałem, że to oczywiste. Przecież każdy normalny człowiek idzie na koncert, żeby posłuchać, co muzyk ma do powiedzenia na temat aktualnej sytuacji geopolitycznej. Idealnie byłoby, gdyby podczas utworu The Trooper, Ed ubrany był w ruski mundur a Bruce unicestwiałby go, strzelając z niebiesko-żółtej flagi. Kolejnym skandalem jest to, że na stadionie była tylko jedna ukraińska flaga! Nie słyszałem też skandowania o jebaniu putina. Niebywałe.
Awatar użytkownika
when_in_sodom
postuje jak opętany!
Posty: 301
Rejestracja: 11-03-2018, 16:24

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 18:40

trup pisze:
25-07-2022, 17:54
Panowie, bzdury wypisujecie.

Skoro Dick-In-Son może przypomnieć o dywizjonie 303 po piosence "Aces High" (WOJNA)
Skoro maja utwór "The Trooper" (Wojna)
Skoro mają utwór "Brighter than a Thousand Suns" (o wyścigu zbrojeń - Wojna + Polityka)

To chyba przy tak licznej publiczności MOŻNA się pokusić o jakąś deklarację, gest solidarności.... Zwłaszcza w Polsce, która za miedzą ma wojnę a na stadionie na pewno było dużo Ukraińców. No chyba, że.... ma się to w chuju albo jest jakiś inny powód. Chętnie bym się dowiedział jaki. Może racjonalny. Może prozaiczny.

To jest czas kiedy takie gesty mają znaczenie.
Mam mniej więcej takie same zdanie. Przede wszystkim w kontekscie podejmowanej tematyki w tekstach jak i samej przemowy. Albo po prostu odpuścić sobie gadkę o covidzie bo to ona tutaj byla zbędna, zwłaszcza ze 90% osob ma to w huju. Chociaż przede mną stała jakaś Wietnamka (?) i bawiła się w... masce.
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1148
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 20:43

trup pisze:
25-07-2022, 17:54
Panowie, bzdury wypisujecie.

Skoro Dick-In-Son może przypomnieć o dywizjonie 303 po piosence "Aces High" (WOJNA)
Skoro maja utwór "The Trooper" (Wojna)
Skoro mają utwór "Brighter than a Thousand Suns" (o wyścigu zbrojeń - Wojna + Polityka)

To chyba przy tak licznej publiczności MOŻNA się pokusić o jakąś deklarację, gest solidarności.... Zwłaszcza w Polsce, która za miedzą ma wojnę a na stadionie na pewno było dużo Ukraińców. No chyba, że.... ma się to w chuju albo jest jakiś inny powód. Chętnie bym się dowiedział jaki. Może racjonalny. Może prozaiczny.

To jest czas kiedy takie gesty mają znaczenie.
Otóż to. Jakoś Biff Byford i Tom Warrior potrafili o sytuacji w Ukrainie podczas swoich występów na Mysticu wspomnieć i nikomu to raczej nie zazgrzytało. Z drugiej strony nie spodziewałbym się jakichś gestów ze strony zespołu, który odwołanie koncertów w Ukrainie i Rosji na swoim FB umotywował "sytuacją" w Ukrainie, a nie nazwał sprawy po imieniu "wojną". Typy straciły wiele w moich oczach, zwłaszcza, że od dawna jest to bardziej fabryka a nie zespół, a sam Bruce porównuje fanów do klientów przedsiębiorstwa.
Awatar użytkownika
martyrdoom
postuje jak opętany!
Posty: 462
Rejestracja: 18-09-2010, 22:36
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

25-07-2022, 22:25

No to 3 grosze ode mnie jeszcze. Na stadionie narodowym byłem po raz pierwszy i dwa razy się zastanowię, zanim znów pojadę. Z jednej strony fajnie zaliczyć imprezę na takim dużym obiekcie, gdzie chóralne śpiewy publiczności wywołują ciary, ale z drugiej jakoś byłem przytłoczony rozmiarem tego wszystkiego i trudno było uwierzyć, że tam gdzieś daleko na horyzoncie to faktycznie jest scena z muzykami. Słabe nagłośnienie (ten sam mankament, co na Mercyful Fate na Mysticu - bębny zagłuszały wszystko) też nie pomagało.

Within Temptation choć nie planowałem to obejrzałem prawie całe i trudno mi cokolwiek o tym wystepie konkretnego powiedzieć. Nie drażniło mnie to specjalnie, ale też nie zanotowałem momentów gdzie bym pomyślał "o, fajne". Nie moje klimaty.

Fajnie, że Ironi zdecydowali się tą zamułę z nowej płyty wsadzić na początek występu. Po tych początkowych ok. 20 minutach rozpoczął się bardzo dobry koncert, jak zwykle z masą energii i szaleństwem na scenie, które nawet jeśli jest udawane, to udawane jest wyjątkowo sprawnie. Momentami miałem wrażenie, że Bruce trochę się rozjeżdża z resztą kapeli, szczególnie podczas Revelations, na które bardzo czekałem. Cieszy fakt, że dorzucili kawałki z płyt z Blazem, jak dla mnie mogliby zrezygnować jeszcze z kilku typowych szlagierów typu Run to the Hills czy The Trooper, ale nie będę stękał.
gelO pisze:
25-07-2022, 10:40
Jak jeszcze przyjadą, to na pewno pójdę znowu.
I ja pewnie też.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: IRON MAIDEN - 5.07.2020 PGE Narodowy WAW

26-07-2022, 02:10

martyrdoom pisze:
25-07-2022, 22:25
gelO pisze:
25-07-2022, 10:40
Jak jeszcze przyjadą, to na pewno pójdę znowu.
I ja pewnie też.
i ja i ja Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
ODPOWIEDZ