HATE ETERNAL

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6666
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: HATE ETERNAL

25-10-2018, 17:52

Mol pisze:nigdy nie zrozumiem argumentu, ze digi szybciej sie niszcza. rozumiem jeszcze, ze narzekacie na ecopacki bez traya, ale zaden digi z trayem nigdy mi sie nie zniszczyl, nie mam pojecia co robicie z plytami, ze az tak na te digi narzekacie :)
Sama prawda.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: HATE ETERNAL

25-10-2018, 18:16

hcpig pisze:
Mol pisze:nigdy nie zrozumiem argumentu, ze digi szybciej sie niszcza. rozumiem jeszcze, ze narzekacie na ecopacki bez traya, ale zaden digi z trayem nigdy mi sie nie zniszczyl, nie mam pojecia co robicie z plytami, ze az tak na te digi narzekacie :)
A w jajkiej formie je przechowujesz? Chodzi mi o sposób układania na półca oraz 'kondomy'. Nie masz nawet lekkich otarć na rogach digipacka?
kazda plyte, czy to w jewel case czy w digi trzymam w dodatkowej folii ochronnej. zanim kupilem folie te kilka lat temu, trzymalem bez i tez nic im nie dolegalo. Po prostu o plyty trzeba dbac, tyle.
Obrazek

Obrazek
knaar
rasowy masterfulowicz
Posty: 2725
Rejestracja: 05-04-2005, 22:53

Re: HATE ETERNAL

25-10-2018, 18:27

W foliach nie trzymam płyt, ale i tak uważam, że o nie dbam. Co do digi, to raczej mało kto narzeka na ich małą wytrzymałość, tylko ogólnie na koncepcję wydawania płyt w takiej formie.
Awatar użytkownika
ramonoth
rasowy masterfulowicz
Posty: 3013
Rejestracja: 11-07-2011, 10:02
Lokalizacja: Lublin

Re: HATE ETERNAL

25-10-2018, 18:58

Digi to ja jestem jeszcze w stanie zaakceptować, mam sporo takowych, ale Terrorizer to jest śmieciowy ecopack.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14373
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: HATE ETERNAL

25-10-2018, 19:35

chyba lepiej nawet mi sie słuchało niż ostatnich MA
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2270
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: HATE ETERNAL

25-10-2018, 19:38

Mol pisze:tyle tylko, ze Hate Eternal koncertowo to porazka, przynajmniej na 1 gitare. Ktos w ogole wie czy grali kiedykolwiek koncerty na 2 wiosla?
Grali. Ładnych parę lat temu w londyńskim Underworld i była miazga. Nie bardzo rozumiem dlaczego grają koncerty w trójkę jak wszystko mają rozpisane na dwie gitary...
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10152
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: HATE ETERNAL

25-10-2018, 20:40

Dbam o płyty, mam jawele z końca lat 80 w stanie idealnym.

Jednak jak się zabiera do samochodu te nowe papierowe twory, to potrafią się trochę wytrzeć, czy zagiąć.

Zresztą mniej mi chodzi o same digi,
są gorsze wynalazki, tu się zgadzam.
Dla przykładu takie 10 000 days Toola.
Opakowanie z soczewkami jest ok,
dobre tworzywo, ale wsuwanie płyty w kieszeń bardzo niewygodne i łatwo porysować.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15141
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: HATE ETERNAL

25-10-2018, 23:57

AroHien pisze:
Mol pisze:tyle tylko, ze Hate Eternal koncertowo to porazka, przynajmniej na 1 gitare. Ktos w ogole wie czy grali kiedykolwiek koncerty na 2 wiosla?
Grali. Ładnych parę lat temu w londyńskim Underworld i była miazga. Nie bardzo rozumiem dlaczego grają koncerty w trójkę jak wszystko mają rozpisane na dwie gitary...

Może prym wiodą tu kwestie ekonomiczne? Albo fakt, że mało który muzyk jest w stanie szybko opanować partie gitar bo co by nie mówić, zbyt łatwej muzyki oni nie grają... A może Eric jest takim gitarowym perfekcjonistą i jeśli mu ktoś nie leży to ni chuja, grać nie będzie? W sumie szkoda, bo grając solówki pod bas i perkusję traci sporo z klimatu, druga gitara mocno by się przydała.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6767
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: HATE ETERNAL

26-10-2018, 00:08

Ram pam pam, Jak tam nowy album ? Moim zdaniem naprawdę soczysty wpierdol death metalowy.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: HATE ETERNAL

26-10-2018, 07:08

Płyta znakomita. Mniej chaosu a więcej przestrzeni i uporządkowanych rytmów. Miejscami słychać lekki industrialny nalot. Podskórnie czuję, że Rutan ostatnio intensywnie słuchał dwóch ostatnich płyt wielkiego MASACHIST. :-)
all the monsters will break your heart
Van Drunen
w mackach Zła
Posty: 826
Rejestracja: 21-02-2014, 12:14

Re: HATE ETERNAL

26-10-2018, 17:56

"Ciekawostką na tej płycie jest pojawienie się gościa w postaci Polki. Panią tą jest Małgorzata „Maggie” Gwóźdź z zespołu Saratan, która użyczyła swojego głosu w utworze tytułowym, dodając do kompozycji swego rodzaju niepokoju."

https://kvlt.pl/recenzje/hate-eternal-u ... Q-C3ZQvuNk" onclick="window.open(this.href);return false;

Znakomity album i podpisuje się pod tą recenzją^^^
Slyd

Re: HATE ETERNAL

27-10-2018, 14:51

Zajebisty ten ostatni album. Rozbudowane i ciekawe kompozycje, każdy instrument czytelny, świetne partie gitar - by oddać studyjny klimat kompozycji na koncercie aż się prosi o drugiego gitarzystę.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15141
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: HATE ETERNAL

27-10-2018, 15:11

Fajnie by było gdyby zechcieli raz jeszcze odwiedzić Polskę - widziałem ich parę lat temu po premierze "King of all kings" i zrobili niesamowite wrażenie. Owszem, koncert miał kilka niedociagnięć - było trochę za głośno, brakowało drugiej gitary, ale i tak miło wspominam ich występ. Chciałbym usłyszeć na żywo taki "Bringer of storm" tyle, że z drugą gitarą. Ta solówka jest na tyle świetna, że aż prosi, wręcz aż błaga się o to, by na koncercie wybrzmiała z drugą gitarą w tle.
Awatar użytkownika
Headcrab
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 18-12-2010, 16:46
Kontakt:

Re: HATE ETERNAL

27-10-2018, 15:17

Obrazek
Ỏ̷͖͈̞̩͎̻̫̫̜͉̠̫͕̭̭̫̫̹̗̹͈̼̠̖͍͚̥͈̮̼͕̠̤̯̻̥̬̗̼̳̤̳̬̪̹͚̞̼̠͕̼̠̦͚̫͔̯̹͉͉̘͎͕̼̣̝͙̱̟̹̩̟̳̦̭͉̮̖̭̣̣̞̙̗̜̺̭̻̥͚͙̝̦̲̱͉͖͉̰̦͎̫̣̼͎͍̠̮͓̹̹͉̤̰̗̙͕͇͔̱͕̭͈̳̗̭͔̘̖̺̮̜̠͖̘͓̳͕̟̠̱̫̤͓͔̘̰̲͙͍͇̙͎̣̼̗̖͙̯͉̠̟͈͍͕̪͓̝̩̦̖̹̼̠̘̮͚̟͉̺̜͍͓̯̳̱̻͕̣̳͉̻̭̭̱͍̪̩̭̺͕̺̼̥̪͖̦
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15141
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: HATE ETERNAL

29-10-2018, 20:28

Powiem Wam że tym razem Rutanowi naprawdę udało się mnie zaskoczyć. Spodziewałem się wielu rzeczy, intensywności rodem z dwójki, przytłaczającego klimatu jak na "Fury and flames", typowego mielenia spod bandery technicznego death metalu, takiego momentami bezdusznego, z nawałnicą riffów, pozbawionego melodii, wyprodukowanego z aptekarską pieczołowitością, a otrzymałem.... owszem, Hate Eternal ale zupełnie inne, świeże, całkiem nowe. Z zaciekawieniem słucham dalej. Wrażenia mocne.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: HATE ETERNAL

29-10-2018, 20:32

To jest płyta, która gwarantuje nam, że nawet po 5 odsłuchach nie znaleźliśmy tam wszystkiego co trzeba. Dlatego słucham dalej i nie wypowiadam się na jej temat :) Ale na razie jest bardzo dobrze.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: HATE ETERNAL

29-10-2018, 20:37

Zaprawdę powiadam Wam, jak podobno mawiał pewien cieśla, im dalej w las, tym więcej krzewów cierniowych do przejścia, ale pewnym jest że takowe tortury dla uszu milsze są i cierpienie owe ponieść warto;-)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15141
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: HATE ETERNAL

29-10-2018, 20:40

Pacjent pisze:To jest płyta, która gwarantuje nam, że nawet po 5 odsłuchach nie znaleźliśmy tam wszystkiego co trzeba. Dlatego słucham dalej i nie wypowiadam się na jej temat :) Ale na razie jest bardzo dobrze.

Dokładnie. Mnóstwo ciekawych zagrywek, dużo momentów w których muzyka zdaje się zatrzymywać, dużo ciekawych patentów, przede wszystkim jednak niesamowity klimat. To muzyczna podróż pełna niespodzianek, to materiał do wnikliwego poznawania. Jest bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2270
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: HATE ETERNAL

29-10-2018, 20:49

Cholera, a ja jeszcze czekam na przesyłkę :(
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15141
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: HATE ETERNAL

29-10-2018, 20:56

Napisz jak wrażenia po pierwszym odsłuchu, tak na świeżo, z marszu. Ciekaw jestem Twojej opinii. Sądzę, że jest to album o którym kilku ludzi podyskutuje dłużej niż dwie strony.
ODPOWIEDZ