Polski BM

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6656
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Polski BM

03-10-2021, 10:11

O ile Biesy i Kły to rzeczywiście krajowe poletko, to ostatnia Odraza została zauważona na świecie i odbiór był pozytywny.

Natomiast jest w Polsce m.in. CdG, KSM, Mgła, Internal War, Deus Mortem, a później czytam, se polski BM jest słaby. Z jednej strony sobie myślę, że tylko głupki mogą taka uważać, ale z drugiej się nie dziwię, bo twierdzą tak osobnicy wychowani na przełomie 80/90, którzy mają wbite do łbów kompleksy wobec Zachodu. Że polskie to znaczy, że gorsze niż zachodnie. To myślenie zresztą nie przejawia się tylko w kwestii muzyki.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Polski BM

03-10-2021, 10:20

Infernal nadwaga nie internal!
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: Polski BM

03-10-2021, 10:24

Cóż, ja natomiast nie dziwię się, że za światowa potęgę w BM u co poniektórych osobników uchodzi Nadwaga War. Taka sama to potęga jak Dies Irae i Sceptic w DM. Znane i cenione na świecie od zawsze. Tak na forum czytałem.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Polski BM

03-10-2021, 10:55

[V] pisze:
03-10-2021, 10:20
Infernal nadwaga nie internal!
Cóż, nasz specjalista od black metalu jest wewnętrznie sprzeczny, a nie piekielnie sprzeczny. :-D
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Polski BM

03-10-2021, 11:22

Rumburak pisze:
03-10-2021, 10:24
Cóż, ja natomiast nie dziwię się, że za światowa potęgę w BM u co poniektórych osobników uchodzi Nadwaga War. Taka sama to potęga jak Dies Irae i Sceptic w DM. Znane i cenione na świecie od zawsze. Tak na forum czytałem.
Chyba słabo pamiętasz bo hype po premierze "Terrorfront" był srogi. Odbiór za granicą też był niezły. Potem było kilka lat przerwy w wydawnictwach i to spowodowało że zespół na kilka lat po prostu zniknął.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
535

Re: Polski BM

03-10-2021, 11:29

ozob pisze:
03-10-2021, 10:11
O ile Biesy i Kły to rzeczywiście krajowe poletko, to ostatnia Odraza została zauważona na świecie i odbiór był pozytywny.

Natomiast jest w Polsce m.in. CdG, KSM, Mgła, Internal War, Deus Mortem, a później czytam, se polski BM jest słaby. Z jednej strony sobie myślę, że tylko głupki mogą taka uważać, ale z drugiej się nie dziwię, bo twierdzą tak osobnicy wychowani na przełomie 80/90, którzy mają wbite do łbów kompleksy wobec Zachodu. Że polskie to znaczy, że gorsze niż zachodnie. To myślenie zresztą nie przejawia się tylko w kwestii muzyki.
Ja z kolei myślę sobie, że sam wypełniony jesteś kompleksami , które wylewasz tutaj swym czystym umysłem w postaci lig, ankiet, podsumowań oraz ostatecznych rozdań. Co rzecz jasna nie zmienia mojego zdania, że panowie z KSM , czy CdG faktycznie nagrali płyty , które spokojnie można stawiać na samym szczycie. Natomiast nie jestem pewien , czy komukolwiek jest to potrzebne. No chyba, że do podbicia marnego polaczkowatego ego, wracając do wcześniej wspomnianych twoich kompleksów.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: Polski BM

03-10-2021, 11:49

Mnie natomiast tego typu gadki, przywodzą na myśl casus Vadera. Zespół zrobił jakąś tam międzynarodową karierę i pod jego sukce zaczęto podpinać całą masę 3 ligowych bandów z PL. Towarzyszyły temu krzyki, jaką to nie jesteśmy światową potęga w DM z którą mogą równać się jedynie największe kapele z USA. Dziś to samo ma miejsce z Mgłą i nagle okazuje się, że Biesy, Kły>>>>>>>>>Reszta świata.
To są dopiero kompleksy.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8170
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Polski BM

03-10-2021, 11:54

Rumburak pisze:
03-10-2021, 11:49
Mnie natomiast tego typu gadki, przywodzą na myśl casus Vadera. Zespół zrobił jakąś tam międzynarodową karierę i pod jego sukce zaczęto podpinać całą masę 3 ligowych bandów z PL. Towarzyszyły temu krzyki, jaką to nie jesteśmy światową potęga w DM z którą mogą równać się jedynie największe kapele z USA. Dziś to samo ma miejsce z Mgłą i nagle okazuje się, że Biesy, Kły>>>>>>>>>Reszta świata.
To są dopiero kompleksy.
QFT
PLASTIK NIE JEST METALEM
535

Re: Polski BM

03-10-2021, 12:04

Rumburak pisze:
03-10-2021, 11:49
Mnie natomiast tego typu gadki, przywodzą na myśl casus Vadera. Zespół zrobił jakąś tam międzynarodową karierę i pod jego sukce zaczęto podpinać całą masę 3 ligowych bandów z PL. Towarzyszyły temu krzyki, jaką to nie jesteśmy światową potęga w DM z którą mogą równać się jedynie największe kapele z USA. Dziś to samo ma miejsce z Mgłą i nagle okazuje się, że Biesy, Kły>>>>>>>>>Reszta świata.
To są dopiero kompleksy.
Widzę, że wątpisz w moc olmajtydiesirae. (:
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: Polski BM

03-10-2021, 12:16

Kompleksy panie. Kompleksy.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6656
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Polski BM

03-10-2021, 12:47

Dokładnie. Panowie się tu jaraja Spectral Wound, a Mgla to za melodyjne gówno, a nie BM. Forumek. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
535

Re: Polski BM

03-10-2021, 12:51

Se aż musiałem sprawdzić...
z tych nerwów i kompleksów. Majtki czyste. Całe szczęście, że ja się jarałem doskonałym Spectral Voice.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8170
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Polski BM

03-10-2021, 12:57

Melodia to dla mnie podstawa w muzyce. Niektórym bardziej do gustu przypadają melodie Spectral Wound niż Mgły. No big deal.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: Polski BM

03-10-2021, 13:00

Spectral Wound? Przesłuchałem dwa razy z youtuba, nie podeszło. Spectral Voice masa ok. robi mi ta płyta.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9348
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Polski BM

03-10-2021, 13:48

Rumburak pisze:
03-10-2021, 11:49
Mnie natomiast tego typu gadki, przywodzą na myśl casus Vadera. Zespół zrobił jakąś tam międzynarodową karierę i pod jego sukce zaczęto podpinać całą masę 3 ligowych bandów z PL. Towarzyszyły temu krzyki, jaką to nie jesteśmy światową potęga w DM z którą mogą równać się jedynie największe kapele z USA.
To pokutowało jeszcze po roku 2000 i zniechęciło mnie mocno do większości hajpowanego 'polish DM' ale po latach można było podejść bez uprzedzeń i tak Dies Irae to JEST bdb kapela, trzeba być głuszcem żeby to kwestionować.
Yare Yare Daze
535

Re: Polski BM

03-10-2021, 13:54

hcpig pisze:
03-10-2021, 13:48
Rumburak pisze:
03-10-2021, 11:49
Mnie natomiast tego typu gadki, przywodzą na myśl casus Vadera. Zespół zrobił jakąś tam międzynarodową karierę i pod jego sukce zaczęto podpinać całą masę 3 ligowych bandów z PL. Towarzyszyły temu krzyki, jaką to nie jesteśmy światową potęga w DM z którą mogą równać się jedynie największe kapele z USA.
To pokutowało jeszcze po roku 2000 i zniechęciło mnie mocno do większości hajpowanego 'polish DM' ale po latach można było podejść bez uprzedzeń i tak Dies Irae to JEST bdb kapela, trzeba być głuszcem żeby to kwestionować.
Tak jest. Bdb na święto pieroga w tynieckim opactwie. W starciu z wielkimi sceny mogliby równie dobrze nie istnieć. I trzeba być głupkiem, żeby twierdzić inaczej.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8170
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Polski BM

03-10-2021, 13:57

W życiu ich nie słyszałem, zresztą jest tyle kapel o tej oryginalnej nazwie. Norweską nawet mam na LP.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3584
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: Polski BM

03-10-2021, 15:14

ozob pisze:
02-10-2021, 21:32
"Henbane" i "Enemy of Man". Proszę podać lepsze zachodnie płyty BM z ostatniej ddekady. Czekam. (:
No cóż. Tak się składa, że dlam mnie akurat "Henbane" i cały Cultes niewiele znaczy. "Enemy of Man" to bdb płyta, ale jest całkiem sporo lepszych. MOIM ZDANIEM zaznaczam.
Burzum - Fallen
Taake - Noregs Vaapen
Glorior Belli - The Great Southern Darkness
Peste Noire - L'Ordure a l'Etat Pur
Craft - Void
Kaevum - Natur
Revenge - Scum.Collapse.Eradication
Isvind - Daumyra
Gehenna - Unravel
Clandestine Blaze - Harmony of Struggle
Svartsyn - Black Testament
The Deathtrip - Deep Drone Master
Satanic Warmaster - Fimbulwinter
Marduk - Frontschwein
Phlegein - From the Land of Death
VI - De Praestigiis Angelorum
DHG - A Umbra Omega
Funeral Mist - Hekatomb
1349 - The Infernal Pathway
Keres - Ice, Vapor and Crooked Arrows
Gjendod - Angrep
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: Polski BM

03-10-2021, 15:20

dzik pisze:
03-10-2021, 15:14
ozob pisze:
02-10-2021, 21:32
"Henbane" i "Enemy of Man". Proszę podać lepsze zachodnie płyty BM z ostatniej ddekady. Czekam. (:
No cóż. Tak się składa, że dlam mnie akurat "Henbane" i cały Cultes niewiele znaczy. "Enemy of Man" to bdb płyta, ale jest całkiem sporo lepszych. MOIM ZDANIEM zaznaczam.
Burzum - Fallen
Taake - Noregs Vaapen
Glorior Belli - The Great Southern Darkness
Peste Noire - L'Ordure a l'Etat Pur
Craft - Void
Kaevum - Natur
Revenge - Scum.Collapse.Eradication
Isvind - Daumyra
Gehenna - Unravel
Clandestine Blaze - Harmony of Struggle
Svartsyn - Black Testament
The Deathtrip - Deep Drone Master
Satanic Warmaster - Fimbulwinter
Marduk - Frontschwein
Phlegein - From the Land of Death
VI - De Praestigiis Angelorum
DHG - A Umbra Omega
Funeral Mist - Hekatomb
1349 - The Infernal Pathway
Keres - Ice, Vapor and Crooked Arrows
Gjendod - Angrep
Knokkelklang - Jeg Begaver
Mayhem - Esoteric Warfare
Dark Funeral - Where Shadows Forever Reign
Mayhem - Daemon

i jeszcze parę rzeczy bym dodał, ale mi się już nie chce. :-)
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Polski BM

03-10-2021, 15:33

Z tej listy z "Enemy Of Man" czy "Henbane" równać się mogą jedynie Burzum, DHG czy Clandestine Blaze. Ewentualnie Craft i The Deathtrip.

Obecność na tej liście Dark Funeral, Phlegein, 1349 czy Satanic Warmaster jest kpiną i obrazą dla jakiegokolwiek poczucia gustu i smaku :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
ODPOWIEDZ