FUNERAL MIST

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8169
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: FUNERAL MIST

21-01-2022, 13:53

535 pisze:
21-01-2022, 13:42


Czekam zatem na propozycje powalających i wywracających stoliki nastolatków.
Może jedna, dwie na rok takie propozycje się pojawią, bo zawsze znajdą się jakieś zdolne, młode świry, ale generalnie nastolatki mają metal w dupie.

Poza tym wywracanie metalowych stolików miało już miejsce w poprzednim stuleciu i na początku tego, także z tymi oczekiwaniami to bym zluzował.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: FUNERAL MIST

21-01-2022, 22:14

535 pisze:
21-01-2022, 13:25
Triceratops pisze:
21-01-2022, 13:07
535 pisze:
21-01-2022, 13:00
Tylko co ma to niby zmieniać? I w ogóle jaki jest cel tego typu dywagacji? Bo przykładowo, którzy nastoletni muzycy robią wam przysłowiowe "kuku" obecnie? Moim zdaniem to pierdolenie dla samego pierdolenia. Albo czegoś słucham i kupuję, bo mi się podoba, albo spuszczam to w sraczu. Bez grzebania w aktach i peselach.
To nic nie ma zmieniac, to po prostu konstatacja i tyle. Przekladalem sobie kasety i tak dumalem, ze wraz z koncem ery piratow nie bede sluchal wielu dalszych wypierdow wielu kapel, co skonczylo sie konstatacja, ze w zasadzie nie musze, bo najlepsze juz mam. Oczywiscie nie ma co generalizowac i hiperbolizowac, bo u niektorych muzyka dojrzewa i czesto sie okazuje, ze poczatki to byl wstep i szukanie kierunku ale sadze, ze to raczej mniejszosc niz wiekszosc.
Nie będziesz słuchał z bardzo prostej przyczyny. Pomijając wiek. Swój, czy artystów. Inne jest podejście, gdy kapela ma jedną, czy dwie płyty, a nieco inne, gdy tych płyt jest naście. Następuje naturalna selekcja. Nie tylko ze względu na jakość, czy oklepanie danego stylu lub kierunku, a czy jest to kwestia wieku? Może tak, a może nie. Pewnie zależy. Czasem nawet bardziej od wieku słuchacza. Przy okazji. Rozumiem, że kapele, które mają w dorobku materiały z różnych bajek będą tylko zyskiwać, gdyż nie zdążyły zdziadzieć w danym stylu? :mrgreen:
Moze tak byc ale niekoniecznie patrzac np na Ministry czy Amorphis. Ale np taki Overkill po The Years od Decay w kolko miele ten kotlet produkujac tasmowo klony wg znanej receptury
woodpecker from space
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10600
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 10:21

Ktoś musi to chyba w końcu powiedzieć: metal jako gatunek muzyczny przestał już praktycznie się rozwijać, a zamiast tego eskploruje znane formuły i gryzie się w ogon. Próżno szukać zarówno młodych i starych którzy zrobią tu jakąś rewolucję w gatunku powstałym dobre 40-50 lat temu (w zależności od poglądów). Rewolucje wciąż robią młodzi, tylko w gatunkach, o których żaden lub prawie żaden z nas tutaj nie słyszał. Nie chcę rzucać nazwami typu vaporwave czy ghostwave, bo sam mam o nich blade pojęcie, ale taki małych gatunków są teraz setki.
I am Jerusalem.
535

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 10:44

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
22-01-2022, 10:21
Ktoś musi to chyba w końcu powiedzieć: metal jako gatunek muzyczny przestał już praktycznie się rozwijać, a zamiast tego eskploruje znane formuły i gryzie się w ogon. Próżno szukać zarówno młodych i starych którzy zrobią tu jakąś rewolucję w gatunku powstałym dobre 40-50 lat temu (w zależności od poglądów).
To oczywiste. Dlatego pierdolenie o tym, że metal to muzyka młodych można se wsadzić między bajki. Metal był muzyką młodych w latach osiemdziesiątych. Wyjątek stanowił redaktor Gaszyński. Obecnie metal jest muzyką lepiej lub gorzej zakonserwowanych dziadków wspominających mlodzieńcze lata oraz grupy mniej lub bardziej udolnych młodzieńców chcących do tamtych lat nawiązać. Zresztą wystarczy rozejrzeć się po tym forum. Dla wszystkich niedowiarków mam chujowe info. Średnia wieku rośnie. Z każdą godziną. :lol: I jeszcze jedno. Czy przypadkiem jest, że mniej lub bardziej żarliwie oczekiwana jest nowa płyta tej kapeli, a nie dwudziestoletnich młodziaków? Nie. To nie przypadek. To jedynie potwierdzenie mojej tezy. Znakomity był ten koncert. Parafrazując nazwę pewnej kapeli. Przeszli czołgiem. Nawet mojej małżonce się podobało.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 10:53

Na koncertach "uzdolnionych młodzieńców" wśród publiki też tej młodzieży można ze świeca szukać. Większość tej "młodej gwardii" jest w okolicach 30.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10600
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 10:56

Rumburak pisze:
22-01-2022, 10:53
Na koncertach "uzdolnionych młodzieńców" wśród publiki też tej młodzieży można ze świeca szukać. Większość tej "młodej gwardii" jest w okolicach 30.
No, jedyny koncert 'metalowy' na którym widziałem więcej dzieciaków niż starców to było Powerwolf;-)
I am Jerusalem.
535

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 10:58

Rumburak pisze:
22-01-2022, 10:53
Na koncertach "uzdolnionych młodzieńców" wśród publiki też tej młodzieży można ze świeca szukać. Większość tej "młodej gwardii" jest w okolicach 30.
Otóż to. Wystarczy rzucić okiem z okolic baru. Pod sceną często dominują łyse pały i lądowiska dla helikopterów. To nie jest wiedza tajemna, ale z niewiadomych przyczyn akurat tutaj wzbudza emocje.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:08

Oczywiście można się oszukiwać i wymieniać na kopy "młode kapele" z metal archives. Można się też upierać, że jest to nowa jakość i odkrycie Ameryki. Pytanie tylko, kto jest głównym odbiorcą tej muzyki? Odpowiadam - stare kurwie. Nikt więcej. Metal zdechnie razem z nami xD
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8169
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:11

Zaszło nieporozumienie. Nikt nie negował, że współcześni słuchacze metalu to ludzie w średnim wieku. Hasło "metal muzyką młodych" oznacza, że najlepsze rzeczy w gatunku stworzyła młodzież, a nie ludzie 40-letni.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6656
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:14

To oczywiste. No, ale wiadomo nie od dziś, że czytanie ze zrozumieniem to na tym forum leży i kwiczy. Czytanie w większości przez ludzi 40-letnich. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:21

To chyba twój problem przyjacielu bo ostatnie posty były o tym, że metal doszedł do ściany i zdycha śmiercią naturalną, wraz ze swoimi odbiorcami. Co do tego, że najlepsze płyty tworzyli młodzi muzycy to nigdy nie próbowałem dyskutować bo i po co?
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6656
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:24

Przypomnę, że opinie o tym, że metal zdechł u doszedł do ściany były i okolicach 2005 roku. Jak dobrze wiemy od tego czasu w metalu wydarzyły się rzeczy wspaniałe. Konkluzja jest taka, że metal ma się dobrze, a zblazowani słuchacze jak zwykle przesadzają. I oczywiste jest, że w tym gatunku nikt na nowo koła nie wymyśli, ale nie oznacza to, że nagle przestanie pojawiać się bardzo dobrą muzyką ponieważ ostatnia dekada dowodzi coś zupełnie innego.
Ostatnio zmieniony 22-01-2022, 11:28 przez ozob, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:26

No nie wiem, jak zwykle czas pokaże. Ja tylko piszę o tym co widzę np. na wspomnianych koncertach. Może się mylę.
535

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:27

To jest bardzo interesujące, że chłopina ewidentnie podcinający gałąź na której tak radośnie podryguje pisze o czytaniu ze zrozumieniem. Przypadek? Raczej nie. I pojawili się zblazowani słuchacze.Obrazek
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:29

bartwa pisze:
22-01-2022, 11:11
Hasło "metal muzyką młodych" oznacza, że najlepsze rzeczy w gatunku stworzyła młodzież, a nie ludzie 40-letni.
To oczywiste dla każdego kto kocha metyl.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
535

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:30

Rumburak pisze:
22-01-2022, 11:26
No nie wiem, jak zwykle czas pokaże. Ja tylko piszę o tym co widzę np. na wspomnianych koncertach. Może się mylę.
Pamiętaj, że piszesz do ozobnika, który gardzi koncertami i jest w tej kwestii czystą kartą. Także daremny trud.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6656
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:31

Starcze, jesteś liderem w przekręcaniu wypowiedzi innych użytkowników tudzież dyskutiowania ze słowami, które z ich strony nie padły. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
535

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:34

Proponuję zatem, by w imię dobra naszego ulubionego gatunku stworzyć listę zajebistych płyt metalowych nagranych przez ludzi urodzonych w tym wieku, czyli po roku 2000. Tylko poważne propozycje.
535

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:35

ozob pisze:
22-01-2022, 11:31
Starcze, jesteś liderem w przekręcaniu wypowiedzi innych użytkowników tudzież dyskutiowania ze słowami, które z ich strony nie padły. (:
Ty natomiast jesteś pospolitym debilem. Nikim więcej.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: FUNERAL MIST

22-01-2022, 11:38

Powiem tak, skończyłem 34 lata. Miałem się zabić jak skończę 33, ale zapomniałem. Pierwsze metalowe koncerty zaliczałem jako 15/16 letni pryszcz. W tamtych czasach, po salach w których odbywały się spędy, biegała masa pryszczy którzy byli moimi rówieśnikami. Dziś te pryszcze mają już za sobą pierwsze kryzysy wieku średniego a nowego narybku ni chuja nie widać xD Kondycję muzyki poznasz po jej odbiorcach.
ODPOWIEDZ