Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

03-07-2023, 19:42

Tak, samochodem. Włosi to nadzwyczaj spokojny naród za kierownicą. Te wszystkie powieści ,że wariaty za kierownicą..........to bzdury.
Naprawdę. Największe pojeby w Europie jeśli chodzi o szaleństwo to Autriacy. U siebie w kraju grzeczni w chuj, jak są wypusczeni poza kraj to dostają pierdolca. Niemiec jedzie spokojnie , Austiak miga światłami żeby Niemiec spierdalał z drogi, bo jest nagrzany. Parę takich kuriozalnych sytuacji widziałem............że pożal się boże. Zawsze Autriacy. I to nie moja odosobniona opinia. Włosi o austriakach za kierownicą tak samo myślą, że im się styki przegrzewają.

Wkurwiający są to na pewno. Ja sam miałem na 12 godzinach drogi parę przeboji..........zawsze Austria.

Sam przelot przez Wiedeń to jebany koszmar:) Kiedyś stałem w korku i widzłem jak Niemiec z Austriakiem dosłownie napierdalali się po ryjach.Kurzyłem se fajka w samochodzie i nie mogłem w to uwierzyć. Niemcy jak to Niemcy spokojni i zblazowani a Austriacy nagrzani. Chłopy zaczęły się napierdalać w biały dzień przed tłumem czekających ludzi w korku.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

03-07-2023, 20:05

bartwa pisze:
03-07-2023, 19:32
Z ruskami to chyba Meloni zrobiła porządek, sprawia wrażenie git baby.
Zgoda co do Włochów, przesympatyczna ekipa. Generalnie uprzejmość na Zachodzie niesamowicie kontrastuje z jej brakiem u nas. Jeździłeś tam samochodem? Bo słyszałem, że jeżdżą jak wariaci.
No i śliczna kobieta. W retauracji nie znajdziesz już menu po ruksu. To jest zajebista solidarność. Nie chcą ich i to widać na każdym kroku. Sczerze jestem zszokowany. Przez 2 tygodnia błakania się po Włoszech pół rejestracji ruskiej, poł kacapa. Da się? da się

Obrazek
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

03-07-2023, 20:27

Wracając do tematu:

nie polecam dla ludzi z lękiem klaustrofobii albo lękiem wysokości

Te poświetlane linie to trasa przejścia. To jest takie pierdolne.

Obrazek

Musk rozjebion, jak schodziłem w dół to całe nogi mi drżały

Obrazek

Epickie wrażenia, gacie łojszczane.........ze strachu.

Obrazek

Cthulu też był:)

Grota Giggante



Trezba wcześniej zabookować bilety- wrażenia niepowtarzalne. Każdego sprowadzi na ziemie:)

Godzina chodzenia na płynnych nogach:D Zejście to jest kurwa epickie przeżycie. Ja się zesrałem i chciałem uciec ale nie było już cofki ,bo bilety opłacone.

Dla takich chwil się żyje. Ja wyszedłem po 1,5 godzinie ekslpracji to piwo zimne musiałem jebnąć ,żeby myśli pozbierać. W zyciu się tak bałem może parę razy.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4697
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 01:57

tomaszm pisze:
03-07-2023, 18:57
Tak sympatycznym narodem jakim są Włosi.
To ja trafiam głównie na Włochów buraków. Tyle że na chorwackich plażach i drogach. Ale w tym roku miałem wynajęty apartament (tak to se nazywają) pod apartamentem uroczej włoskiej pary.
Mam kumpele co ma rodzinę Włochów. Twierdzi że to najbardziej zadufany w sobie naród.
Także opinia zależy od tego na kogo trafisz :)

I nie dziwię się Niemcom czy Austriakom ,że tak napierdalają na wybrzeże Adriatyku. Trzeba ten klimat po prostu poczuć.
Nie oceniam bo nie znam. Byłem tylko w Wenecji. Za to spotkałem się z wieloma opiniami o tym, że włoska cześć Adriatyku jest słabsza. Zwłaszcza dla miłośników snoorkingu.

Chorwatów nie trawię
Na ogół mam l nich dobre zdanie. Ale, jak wszędzie, zdarzają się kanalie.

Nie jedzcie do Chorwacji tylko do Włoszech -droga ta sama ... i ceny mniejsze jak w tej chwili po wprowadzeniu Euro w Chorwacji.
To fakt

No i najpiękniejsza rzecz- pół rosjaninia nie ma.
W Cro przez 16 dni też ruskich nie spotkałem.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4697
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 02:01

tomaszm pisze:
03-07-2023, 19:42
Tak, samochodem. Włosi to nadzwyczaj spokojny naród za kierownicą.
Może u siebie są grzeczni. Austriacy i Słowacy u siebie też są grzeczni.

Największe pojeby w Europie jeśli chodzi o szaleństwo to Autriacy.
Chyba tak.

Sam przelot przez Wiedeń to jebany koszmar:)
Wiedeń ma sens tylko nocą.
Awatar użytkownika
Stary Metal
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 21-03-2014, 20:07

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 08:10

tomaszm pisze:
03-07-2023, 20:27
Wracając do tematu:

nie polecam dla ludzi z lękiem klaustrofobii albo lękiem wysokości

Te poświetlane linie to trasa przejścia. To jest takie pierdolne.

Obrazek

Musk rozjebion, jak schodziłem w dół to całe nogi mi drżały

Obrazek

Epickie wrażenia, gacie łojszczane.........ze strachu.

Obrazek

Cthulu też był:)

Grota Giggante



Trezba wcześniej zabookować bilety- wrażenia niepowtarzalne. Każdego sprowadzi na ziemie:)

Godzina chodzenia na płynnych nogach:D Zejście to jest kurwa epickie przeżycie. Ja się zesrałem i chciałem uciec ale nie było już cofki ,bo bilety opłacone.

Dla takich chwil się żyje. Ja wyszedłem po 1,5 godzinie ekslpracji to piwo zimne musiałem jebnąć ,żeby myśli pozbierać. W zyciu się tak bałem może parę razy.
Jaka to jaskinia?
Edit:
A, już wiem. Grota Giganta.
I kamp med kvitekrist
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9229
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 08:36

empir pisze:
04-07-2023, 01:57
No i najpiękniejsza rzecz- pół rosjaninia nie ma.
W Cro przez 16 dni też ruskich nie spotkałem.
A Polacy?
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1970
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 08:50

est pisze:
04-07-2023, 08:36
empir pisze:
04-07-2023, 01:57
No i najpiękniejsza rzecz- pół rosjaninia nie ma.
W Cro przez 16 dni też ruskich nie spotkałem.
A Polacy?
I przede wszystkim: czy dalej tyle Niemców? W Albanii w tym roku spotkaliśmy niemiecką parę na tym samym kempingu i śmiałem się z babką, że Chorwacja powinna się nazywać Kroatien Balkan Deutsch Republik czy coś w tym stylu :D I jak ceny? Horror tak jak mówią?
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9690
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 09:29

empir pisze:
04-07-2023, 01:57
tomaszm pisze:
03-07-2023, 18:57
Tak sympatycznym narodem jakim są Włosi.
To ja trafiam głównie na Włochów buraków. Tyle że na chorwackich plażach i drogach. Ale w tym roku miałem wynajęty apartament (tak to se nazywają) pod apartamentem uroczej włoskiej pary.
Mam kumpele co ma rodzinę Włochów. Twierdzi że to najbardziej zadufany w sobie naród.
Także opinia zależy od tego na kogo trafisz :)
Też mam takie zdanie. Ogólnie południowcy to tacy nasi górale - patrzą tylko jakby Cię ojebać, choćby na pół euro.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3584
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 09:39

DST pisze:
04-07-2023, 08:50
est pisze:
04-07-2023, 08:36
empir pisze:
04-07-2023, 01:57


W Cro przez 16 dni też ruskich nie spotkałem.
A Polacy?
I przede wszystkim: czy dalej tyle Niemców? W Albanii w tym roku spotkaliśmy niemiecką parę na tym samym kempingu i śmiałem się z babką, że Chorwacja powinna się nazywać Kroatien Balkan Deutsch Republik czy coś w tym stylu :D I jak ceny? Horror tak jak mówią?
no tak 100-200% w gore wszystko, od zwykłych marketów, nie wspominając o knajpach. aktualnie już w Czarnogórze jestem i kiermana lekko odetchnęła
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 09:57

Gdzie Tomaszu bawisz tam w Czarnogórze?
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1970
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 10:08

nagrobek pisze:
04-07-2023, 09:39
DST pisze:
04-07-2023, 08:50
est pisze:
04-07-2023, 08:36


A Polacy?
I przede wszystkim: czy dalej tyle Niemców? W Albanii w tym roku spotkaliśmy niemiecką parę na tym samym kempingu i śmiałem się z babką, że Chorwacja powinna się nazywać Kroatien Balkan Deutsch Republik czy coś w tym stylu :D I jak ceny? Horror tak jak mówią?
no tak 100-200% w gore wszystko, od zwykłych marketów, nie wspominając o knajpach. aktualnie już w Czarnogórze jestem i kiermana lekko odetchnęła
Byłem tam w trakcie pandemii i już wtedy było nieciekawie w tej kwestii. Nie chcę sobie nawet wyobrażać ile by mnie to teraz kosztowało. Dla pocieszenia (lub nie) dodam, że w Albanii też tną na maksa i wcale nie jest tanio. Tylko tam jest to na zasadzie, ze widzą turystę i rzucają cenę, którą bierzesz na klatę lub nie. O takie rzeczy jak dojazd się targowałem, ale w sklepach już nie.
Byłem tam też w jedynej sieciówce jaką chyba widziałem w całym kraju (reszta to małe marketo-sklepiki otwierane przez Albańczyków), czyli Sparze i wędlina kosztowała ponad 10zł za takie standardowe opakowanie (coś pokroju 150g).
Największe zdzierstwo było w Theth, malowniczej miejscówce położonej w górach i odizolowanej od cywilizacji. Tam już totalnie wolna amerykanka.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 10:09

uglak pisze:
04-07-2023, 09:29
empir pisze:
04-07-2023, 01:57
tomaszm pisze:
03-07-2023, 18:57
Tak sympatycznym narodem jakim są Włosi.
To ja trafiam głównie na Włochów buraków. Tyle że na chorwackich plażach i drogach. Ale w tym roku miałem wynajęty apartament (tak to se nazywają) pod apartamentem uroczej włoskiej pary.
Mam kumpele co ma rodzinę Włochów. Twierdzi że to najbardziej zadufany w sobie naród.
Także opinia zależy od tego na kogo trafisz :)
Też mam takie zdanie. Ogólnie południowcy to tacy nasi górale - patrzą tylko jakby Cię ojebać, choćby na pół euro.

Możliwe ,że po porstu tak dobrze trafiłem Na myjni Włoszka pomogła mi obłsużyć automat na żetony ,bo za cholerę nei wiedziałem ocokaman z żetonami. Na ulicy poprosiłem takiego młodego włocha ,bo znów czarna magia jak opłacić godziny pobyty od do na parkometrze. Wszystko mi poograniał.

W resturacji hotelowej gorzałe lali mi za darmo w pewnych momentach. Jak zamówiłem kolejkę dla paru znajomych Niemców z którymi się tam zakjumplowałem to nie naliczyli tego na rachunek.

Jak mi fajki z spodenek wypadły to jedna włoszka leciała za mną z uśmiechem na twarzy mnie uwiadomiła ,że cos mi z gaci wypadło.

Niby takie pierdoły ale nie mogę napisać złego słowa o Włochach. Naprawdę.

Nie wspominam o obsłudze hotelowej i kelnerkach.


I że zapłaciłem za bar 442 euro a spokojnie poszlo trunków za 600(przez cały pobyt) tylko chuj wie w ogółe części mi nie policzono.:D

Więć muszę tu polemizować ,że Włosi to jacyś finansowi kwrwiopijcy. Wręcz odwrotnie.

Nie było w karcie wódki na kieliszki rozpisanej, więć sie z kelnerką dogadałem ,że za kiliszek 3 euro Grey Goosa. W Polsce bym zapłacił więcej.

Możliwe tez ,że to kwestia regionu. Ja się nie znam. Zawsze piszę na podstawie własych doświadczeń. Ci z okolic Grado to wspaniali ludzie.W każdej knajpie traktują cię jak przyjaciela i z wszystkimi zbijasz piątki.

No i wszędzie możliwosć przemieszania sie rowerem na mieście. Każdy hotel ma swoją bazę rowerową. Wszsyscy się tam na miejscu przemieszczają rowerami. Infrastruktura rowerowa kosmiczna.

Jak ktoś się zastanawia i do tego ma dzieciaki gdzie na urlop skoczyć i żeby nie zbankrutować to zdecydowanie.


Na pewno tańsza opcja jak Chrowacja w tej chwili.

https://www.kierunekwlochy.pl/grado-wlochy/
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9229
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 12:18

Nie wkurwiajcie już z tą drożyzną w Chorwacji, dobra?
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 12:30

Stary Metal pisze:
04-07-2023, 08:10
tomaszm pisze:
03-07-2023, 20:27
Wracając do tematu:

nie polecam dla ludzi z lękiem klaustrofobii albo lękiem wysokości

Te poświetlane linie to trasa przejścia. To jest takie pierdolne.

Obrazek

Musk rozjebion, jak schodziłem w dół to całe nogi mi drżały

Obrazek

Epickie wrażenia, gacie łojszczane.........ze strachu.

Obrazek

Cthulu też był:)

Grota Giggante



Trezba wcześniej zabookować bilety- wrażenia niepowtarzalne. Każdego sprowadzi na ziemie:)

Godzina chodzenia na płynnych nogach:D Zejście to jest kurwa epickie przeżycie. Ja się zesrałem i chciałem uciec ale nie było już cofki ,bo bilety opłacone.

Dla takich chwil się żyje. Ja wyszedłem po 1,5 godzinie ekslpracji to piwo zimne musiałem jebnąć ,żeby myśli pozbierać. W zyciu się tak bałem może parę razy.
Jaka to jaskinia?
Edit:
A, już wiem. Grota Giganta.

Tak Grota gigante. Wpisana do rekordów Guinessa jako największa jaskinia turystyczna. Przynajmniej przez jakiś czas była ,bo wiem ,że jest parę innych udsotępnionych jaskin o większych rozmiarach gdzieś w Chinach.

Spoko jest to ,że nawet dostaje się ulotki po Polsku przy wejściu. Miły akcent.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3584
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 18:32

est pisze:
04-07-2023, 12:18
Nie wkurwiajcie już z tą drożyzną w Chorwacji, dobra?
chcesz paragony grozy? :D
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10408
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 18:34

W imieniu kol. esta proszę o publikację. :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 19:11

Zawsze chciałem takiego potwora zobaczyć z bliska. W trieście mi się udało

Obrazek

550 milionów dolarów pływającego plastiku.

https://en.wikipedia.org/wiki/MSC_Splendida
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4697
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 22:46

est pisze:
04-07-2023, 08:36
empir pisze:
04-07-2023, 01:57
No i najpiękniejsza rzecz- pół rosjaninia nie ma.
W Cro przez 16 dni też ruskich nie spotkałem.
A Polacy?
Ilość Polaków w Cro (zwłaszcza tych rzucających się w oczy/uszy) zależy od regionu. Ja preferuję wyspy, nasi rodacy wolą Riwierę Makarską, Riwierę Omiś oraz górną Dalmację, zwłaszcza rejon Primośten.
Ja w tym roku na Hvarze. W pierwszym tygodniu prawie w ogóle polaków nie spotykałem, w drugim (czyli w zeszłym) trochę ich już było.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4697
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

04-07-2023, 22:49

DST pisze:
04-07-2023, 08:50
est pisze:
04-07-2023, 08:36
empir pisze:
04-07-2023, 01:57


W Cro przez 16 dni też ruskich nie spotkałem.
A Polacy?
I przede wszystkim: czy dalej tyle Niemców? W Albanii w tym roku spotkaliśmy niemiecką parę na tym samym kempingu i śmiałem się z babką, że Chorwacja powinna się nazywać Kroatien Balkan Deutsch Republik czy coś w tym stylu :D
Nigdy w Cro (na 7 wyjazdów) nie spotykałem Niemców w dużych ilościach. Więcej tam jednak Angoli, Czechów, Słoweńców, Słowaków, Serbów i Bośniaków. W niektórych rejonach sporo Włochów.
Najwięcej Niemców spotkałem na Istrii, ale to było 7 lat temu ;)
ODPOWIEDZ