OLD SORCERY

Dungeon synth, dark ambient, drone, harsh noise i inne mroki

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, ŚWIAT BEZ KOŃCA

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10878
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

OLD SORCERY

27-05-2024, 15:55

Fin z Old Sorcery zatrzasl swiatem plumkania w 2017, gdy wyszlo "Realms of Magickal Sorrow", bedace najprawdopodobniej co najmniej w top 5 wspolczesnych albumow dungeon synthowych. Na co dzien bibliotekarz, w nocy przeksztalca sie raz to w czarodzieja, raz to w black metalowego wampira. To, co w "Realms..." bylo wazne, to to, ze stanowilo przejscie z bardziej dark ambientowego podejscia Old Tower w melodyjna strone, spinajac to z klasyczna estetyka czarno-bialych zamkow. Co ciekawe, wydalo to polskie Garavluth, czyli nasz forumowy kolega wilczar, ktoremu chwala. Zamek na okladce to Segovia, ten sam znajduje sie na okladce Tartaros, jesli ktos pamieta taki zespol.



W 2019 wyszedl drugi album, "Strange and Eternal", zawierajacy podobna formule z przesunieciem akcentow na kosmische musik, czyli siegniecie do zrodel i wzbogacenie o nauki wyciagniete z Tangerine Dream i Klausa Schulze. Osobiscie lubie troche mniej, ale wciaz jest to blisko zamkowych szczytow gatunku. Nie przekonalem sie tez nigdy do konca do okladki, ktora zdaje mi sie infantylna.



Oprocz tego troche drobnicy, ktora podchodzi mi juz znacznie mniej: "Dragon Citadel Elegies", ktore jest w porzadku, ale jakos bez kropki nad i, "Clandestine Meditation In Two Chapters", ktorego slucha sie przyjemnie, ale bardziej po ambientowej stronie, oraz "Sorrowcrown", ktore zawiera glownie black metal.

Ten sam gosc tworzy tez jednoosobowy Warmoon Lord, tutaj na forume chyba kilka osob tez tego slucha, ale dla mnie to troche za miekkie jak na surowy black metal i zbyt melodyjne, cukierkowe i sprawiajace ogolne wrazenie black metalu dla dziewczyn.

Jako czlowiek raczej schowany i malomowny.

Obrazek
Obrazek
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
wlood
postuje jak opętany!
Posty: 360
Rejestracja: 20-06-2005, 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: OLD SORCERY

16-06-2024, 00:05

Jeden z moich ulubionych DS, kupuję wszystko co wydaje w ciemno, Póki co dorobiłem się:

CD
Realms of Magickal Sorrow
Strange and Eternal
Realms of Magickal Sorrow
Clandenstine Meditation in Two Chapters
Sorrowcrown
Dragon Citadel Elegies
Druadan Forest/Old Sorcery zółty
Druadan Forest/Old Sorcery czerwony

MC
Strange and Eternal
Realms of Magickal Sorrow

do tego dwa TS i naszywka.

Oprócz tego jest jeszcze soundtrack do gry The Hand of Merlin.

Warmoon Lord też nie pogardziłem i 3 cd i dwa TS posiadam.
ODPOWIEDZ