The Best of doom/stoner/sludge bands

ogólne rozmowy o tym i owym... tylko metal prosimy....

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17993
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

09-04-2025, 21:15

Nie wiem czy było, ale qłerva oczarowujące dźwięki. Zwłaszcza ostatnia świeżutka płyta.

WYATT E.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
backslifer
w mackach Zła
Posty: 795
Rejestracja: 08-10-2018, 15:08

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

07-05-2025, 16:42

Żułek pisze:
18-06-2024, 13:48
dam tu bo nie wiem gdzie ;)

Obrazek
Premiera fenomenalnej książki J.J. Anselmiego już w sierpniu!
🎸🔥„Ciężar przeznaczenia” to subiektywna historia najcięższych brzmień, jakie kiedykolwiek poznać mogła ludzkość. J.J. Anselmi przedstawia najważniejsze osiągnięcia i najlepsze zespoły sludge, doom i postmetalowe w powiązaniu z charakterystycznymi dla nich tradycjami i stylistką.
🎸🔥Autor omówił również formacje proto-doom metalowe, które znacząco wpłynęły na powstanie tych trzech odrębnych nurtów muzycznych - Black Sabbath, Melvins, ale i odrobinę zapomnianych Blue Cheer, Sir Lord Baltimore, Iron Claw czy Zior.
🎸🔥J.J. Anselmi z wielką pasją i oddaniem dla muzyki opisuje znaczenie legendarnych formacji, jak Candlemass, Trouble, Sleep, Eyehategod, Acid King, Goatsnake, Weedeater, Neurosis czy Saint Vitus. Historię muzyki i zespołów umieszcza w szerszym kontekście kulturowym oraz społecznym, odnosząc się do wielu znaczących zdarzeń historycznych. Dla kształtowania się ciężkich, powolnych riffów nie bez znaczenia pozostawały kwestie socjologiczne, jak alienacja ludzi zamieszkujących zamknięte osiedla w Dolinie Krzemowej czy brutalność otoczenia, morderstwa dokonywane pod wpływem narkotyków.
🎸🔥Autor ukazuje własne poszukiwania oraz doświadczenia życiowe, przez które wyraźnie odczuł „ciężar przeznaczenia”.
🎸Jak śpiewał zespół Kyuss: „Spójrz mi w twarz, spójrz mi prosto w oczy, ogień piekielny moje żyły toczy!”. Ogień ten napędza wszystkich, którzy odczuwają „ciężar przeznaczenia”.
Polskie wydanie książki zostało uzupełnione o dodatkowy rozdział autorstwa Łukasza Radeckiego, omawiający rodzimą scenę ciężkiego brzmienia.
Czytal to ktos?
Awatar użytkownika
tommek
weteran forumowych bitew
Posty: 1255
Rejestracja: 04-11-2017, 16:09
Kontakt:

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

07-05-2025, 17:11

backslifer pisze:
07-05-2025, 16:42
Żułek pisze:
18-06-2024, 13:48
dam tu bo nie wiem gdzie ;)

Obrazek
Premiera fenomenalnej książki J.J. Anselmiego już w sierpniu!
🎸🔥„Ciężar przeznaczenia” to subiektywna historia najcięższych brzmień, jakie kiedykolwiek poznać mogła ludzkość. J.J. Anselmi przedstawia najważniejsze osiągnięcia i najlepsze zespoły sludge, doom i postmetalowe w powiązaniu z charakterystycznymi dla nich tradycjami i stylistką.
🎸🔥Autor omówił również formacje proto-doom metalowe, które znacząco wpłynęły na powstanie tych trzech odrębnych nurtów muzycznych - Black Sabbath, Melvins, ale i odrobinę zapomnianych Blue Cheer, Sir Lord Baltimore, Iron Claw czy Zior.
🎸🔥J.J. Anselmi z wielką pasją i oddaniem dla muzyki opisuje znaczenie legendarnych formacji, jak Candlemass, Trouble, Sleep, Eyehategod, Acid King, Goatsnake, Weedeater, Neurosis czy Saint Vitus. Historię muzyki i zespołów umieszcza w szerszym kontekście kulturowym oraz społecznym, odnosząc się do wielu znaczących zdarzeń historycznych. Dla kształtowania się ciężkich, powolnych riffów nie bez znaczenia pozostawały kwestie socjologiczne, jak alienacja ludzi zamieszkujących zamknięte osiedla w Dolinie Krzemowej czy brutalność otoczenia, morderstwa dokonywane pod wpływem narkotyków.
🎸🔥Autor ukazuje własne poszukiwania oraz doświadczenia życiowe, przez które wyraźnie odczuł „ciężar przeznaczenia”.
🎸Jak śpiewał zespół Kyuss: „Spójrz mi w twarz, spójrz mi prosto w oczy, ogień piekielny moje żyły toczy!”. Ogień ten napędza wszystkich, którzy odczuwają „ciężar przeznaczenia”.
Polskie wydanie książki zostało uzupełnione o dodatkowy rozdział autorstwa Łukasza Radeckiego, omawiający rodzimą scenę ciężkiego brzmienia.
Czytal to ktos?
Właśnie czytam, o death doom bardzo mało informacji, takie podstawowe natomiast dużo jest o stoner i sludge. Oprócz tego sporo jest też o klasykach BS, Pentagram, Saint Vitius. Jeżeli znasz temat to pewnie niewiele znajdziesz dla siebie, dla mnie najbardziej interesujące były rozdziały o kapelach sludge i powiązaniach ze sceną hc.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17993
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

06-08-2025, 12:05

DOOM METAL bardzo bardzo ładnie zagrane. Muzycznie nieco inaczej mniej kombinacji, ale emocjonalnie trochę jak wczesne: My Dying Bride / Anathema / Cemetery / The Gathering. Są nostalgiczne solóweczki. Bdb głęboki growl. Fajne naturalne brzmienie. Siadło mi.

Structure | Heritage

https://www.youtube.com/watch?v=PcGCa6ptjRY
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17803
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

03-10-2025, 21:10

Odrzut.

lys på slutten av lys

dra til helvete
kmarmaz
postuje jak opętany!
Posty: 347
Rejestracja: 22-01-2008, 15:09
Lokalizacja: Wojnę widziała

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

04-10-2025, 12:42

Ascetic pisze:
03-10-2025, 21:10
Odrzut.

Całkiem niezły, mnie się podoba
Alter Ego
w mackach Zła
Posty: 735
Rejestracja: 07-02-2026, 12:51

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

08-04-2026, 16:46



Spokojne i odprężające granie z nowego album u Warning.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17993
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

22-06-2026, 10:19

To już kolejne wydawnictwo panów z GODTHRYMM, ale jakoś wcześniej nie trafiałem... Najświeższa płyta.
Okładka coś tam sugeruje, ale po przesłuchaniu okazuje się, że niewiele :D

No i zaskoczony jestem bo sporo się tu dzieje. Żaden utwór nie jest przewidywalny. Inne wokale, inne aranże, bardzo ciekawe pomysły. Baaardzo dobra płyta w tym chyba nieco zapętlonym podgatunku, choć to szufladkowanie.

GODTHRYMM - Projections

hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
martyrdoom
postuje jak opętany!
Posty: 553
Rejestracja: 18-09-2010, 22:36
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

22-06-2026, 11:58

Alter Ego pisze:
08-04-2026, 16:46


Spokojne i odprężające granie z nowego album u Warning.
Heh, oczekiwania miałem dużo większe, tymczasem album dłuży się niemiłosiernie. Jakby z tego wyciąć partie wokalne, albo spróbować czasem czegoś innego, niż tego średnio melodyjnego zawodzenia, to by całość zyskała.
Awatar użytkownika
wonsz
zahartowany metalizator
Posty: 3806
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

22-06-2026, 13:37

są jakieś obskurne sludge plyty z ostatnich lat warte sprawdzenia?
rzułf
Awatar użytkownika
martyrdoom
postuje jak opętany!
Posty: 553
Rejestracja: 18-09-2010, 22:36
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

22-06-2026, 14:47

Po mojemu jest to obskurny sladż - tylko polski nakrop: https://www.youtube.com/@denatthc/videos
Awatar użytkownika
wonsz
zahartowany metalizator
Posty: 3806
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

22-06-2026, 18:40

w przyszłości może być spoko, na razie to średniawo.
rzułf
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 4325
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

22-06-2026, 19:02

tutaj pobadaj co nieco, ten label dostarcza raczej jakościowy towar
https://drycough.bandcamp.com/
tak na szybko nowy moloch całkiem spoko, na blind monarch jeszcze warto rzucić uchem, z tego co pamiętam, chociaż to taki doom dm/sludge bardziej



tym jeszcze ktoś gdzieś tam się jarał



to też jest dobre, mają na koncie split z meth drinker

w ostatnim czasie raczej nie zanotowałem jakichś total killerów w tym bajorze ale też oczywistym jest że w tej nadpodaży nie jest się w stanie wyłapać wszystkiego co dobre
Awatar użytkownika
wonsz
zahartowany metalizator
Posty: 3806
Rejestracja: 18-02-2018, 14:59

Re: The Best of doom/stoner/sludge bands

22-06-2026, 19:51

dzięki, będzie badane.
rzułf
ODPOWIEDZ