Nowe seriale

Wszystkie chwyty dozwolone - od "Begotten" po "Wejście smoka".

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Nowe seriale

13-03-2012, 18:28

Obrodziło tego ostatnimi czasy, co więcej masa jest rzeczy dobrych i bardzo dobrych.
Dużo ciekawych wątków przewija się w temacie wiodącym działu; może zakładanie wątku dla każdego serialu osobno jest zbędne, ale dla samych seriali temat się myślę przyda.

1. Jakie oglądacie / obejrzeliście?
2. Wasz ulubiony serial / seriale?
3. Co czeka w kolejce do obejrzenia?
4. Jakiego na pewno nie obejrzycie?
5. Na nowy sezon / odcinek / reaktywację jakiego serialu czekacie najbardziej?
6. Twoje miejsce na rekomendacje - co polecasz innym? ;) (mogą być rzeczy mniej znane / niedocenione na przykład, tak dla odróżnienia od ulubionych :D)

--------------------------------------

1. Trochu tego jest.
Breaking Bad, Game of Thrones, Prison Break (S01 moja miłość <3), Dexter, South Park wybiórczo, The Office, Futurama, Big Bang Theory, Death Note (W CHUJ dobre anime), Boardwalk Empire, Latający Cyrk :D, True Blood (1 sezon był bardzo fajny, 2 fajny, dalej już tylko dno), The Wire, 30 Rock (podobnie jak w/w BBT, robi się nieco wtórny i ma momenty, ale często też nudzi tak od s04 wzwyż), Ugly Betty (z dziewczyną :D :D), Rome, Harper's Island, Heroes. Chyba tyle.

2. Ciężko wskazać; na pewno S01 Prison Break, na pewno Breaking Bad w czołówce, na pewno też The Wire; z komediowych The Office i Futurama.

3. Kolejka na ze 4 lata do przodu jest:
The Shield, X-Files po całości (z 1/10 widziałem i to wybiórczo), Sopranos, Kompania Braci (sic!), American Horror Story, Mad Men, Six Feet Under, Hell on Wheels, Luck, Borgias, Lie to Me, Arrested Development, Weeds, Deadwood, Oz, Spartakusy (lubię taką konwencję), Sons of Anarchy, Carnivàle.

4. Housa na pewno nie ruszę, takie tam uprzedzenie ;)

5. Game of Thrones & Breaking Bad

6. The Office, Futurama, Breaking Bad, The Wire.

Wasza kolej.
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 18:34

co to za uprzedzenie z tym Housem?zbyt znany,zbyt popularny,za bardzo hipsterski?;)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 18:37

1.LUCK/Walking Dead
2.the Outer Limits /Alternatywy 4(czyli nie ma nowych)
3.Na razie nic,oglądam na bieżąco
4.Polskiego gówna,a w szczególności tych podrób typu Łojciec Mateusz i Komisarz Rex
5.Ostatni House ale bez specjalnego entuzjazmu
6.LUCK!!!
Ostatnio zmieniony 13-03-2012, 18:47 przez Deviant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 18:38

1. The Shield, House, The Mentalist, Bones, Dexter, Game of Thrones, The Walking Dead, Californication, Spartacus, Family Guy.
2. Zdecydowane numero uno to House, potem to juz wszystko jedno. Wszystkie wymienione wyżej podobały/podobają mi się mniej lub bardziej.
3. The Wire, Heroes, Breaking Bad, Rome. To tak na szybko.
4. Nie mam takiego serialu, sa tylko pewne konwencje, lokacje, ramy czasowe czy motywy główne ktore odrzucaja mnie od obejrzenia serialu/filmu/przeczytania ksiażki. I tak pewnie miałbym opory przed obejrzeniem Boardwalk Empire czy Mad Men czy Deadwood (ogólnie USA które mogę oglądać bez bólu zaczyna się jakoś pod koniec XX. w ;))
5. Dexter, ostatni odcinek The Walking Dead (i kolejny sezon), dokończenie 8 sezonu House'a.
6. Nie mam.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 18:39

@[V]
Swego czasu zbyt popularny, a później już podobno słaby :D Generalnie nie kręcą mnie lekarskie seriale (poza oczywistym "Na dobre i na złe" sprawdzałem też "Grey's Anatomy" :D) plus opieranie odcinków na tych samych schematach i ciągłość wątków jedynie poboczna to też nie moja broszka (dla Lie to Me będzie wyjątek dlatego, że ma tylko 3 sezony ;))
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 18:42

witchfinder pisze:@[V]
Swego czasu zbyt popularny, a później już podobno słaby :D Generalnie nie kręcą mnie lekarskie seriale (poza oczywistym "Na dobre i na złe" sprawdzałem też "Grey's Anatomy" :D) plus opieranie odcinków na tych samych schematach i ciągłość wątków jedynie poboczna to też nie moja broszka (dla Lie to Me będzie wyjątek dlatego, że ma tylko 3 sezony ;))
tak jak napisales:jestes uprzedzony. wielu z was ma tu jakis popkulturowy filter zalozony,nie wchlania zbyt znanych,popularnych,dostepnych wszedzie rzeczy,od razu pojawia sie blad systemu:D oczywiscie jak sie kiedys przekonasz to polecam bo pierwsze trzy sezony sa zajebiste i obfituja w wiele wykwintnych skurwysynstw i zmyslnych zartów:)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 18:43

a ten Lie to me nudzi sie w hój szypko
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Deviant
w mackach Zła
Posty: 937
Rejestracja: 04-04-2007, 12:25

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 18:45

Acha,jeszcze ostatni oglądam na TVP2 "Magia kłamstw".
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 18:47

[V] pisze:
witchfinder pisze:@[V]
Swego czasu zbyt popularny, a później już podobno słaby :D Generalnie nie kręcą mnie lekarskie seriale (poza oczywistym "Na dobre i na złe" sprawdzałem też "Grey's Anatomy" :D) plus opieranie odcinków na tych samych schematach i ciągłość wątków jedynie poboczna to też nie moja broszka (dla Lie to Me będzie wyjątek dlatego, że ma tylko 3 sezony ;))
tak jak napisales:jestes uprzedzony. wielu z was ma tu jakis popkulturowy filter zalozony,nie wchlania zbyt znanych,popularnych,dostepnych wszedzie rzeczy,od razu pojawia sie blad systemu:D oczywiscie jak sie kiedys przekonasz to polecam bo pierwsze trzy sezony sa zajebiste i obfituja w wiele wykwintnych skurwysynstw i zmyslnych zartów:)
Włącza mi się to niezmiernie rzadko, ale wcale nie przeczę ;) Nie twierdzę też oczywiście z góry, że to słaba rzecz. Po prostu w pewnym momencie oglądali to WSZYSCY, więc tak sobie pojechałem na przekór ;) Może kiedyś faktycznie - nie mówię nigdy. Ale najpierw ta nieszczęsna kolejka ;)
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 19:23

Btw. kojarzy ktoś czy jest jakis dobry, W MIARĘ NOWY (czyli za produkcje z lat 70 czy 80 poprzedniego stulecia raczej dziękuję) serial przypominający Game of Thrones? Niekoniecznie fantasy, ale rejony średniowiecza, łuku, miecza i zbroji bez przesadnego nacisku jedynie na gierki polityczne byłyby wielce porządane.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
witchfinder
weteran forumowych bitew
Posty: 1064
Rejestracja: 13-01-2010, 21:45

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 19:39

Ze średniowiecznawych (bo historycznie już nowożytność) są The Borgias i Dynastia Tudorów; oba podobno dobre, ale żadnego z nich nie widziałem osobiście, więc polecić nie mogę. Z historycznych świetny jest też wspomniany przez Ciebie wyżej Rome.
O tempora, o mores! ||| HARDCORE JP OGIEŃ JP
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 19:41

witchfinder pisze:Ze średniowiecznawych (bo historycznie już nowożytność) są The Borgias i Dynastia Tudorów;
O tych dwóch (no i o Rome) akurat wiem, tylko że tam nacisk położony jest akurat na to na czym mi nie do końca zależy, a wręcz przeciwnie. Polityka, drogie szaty, dystyngowane rody i spiski. Ja szukam czegoś bardziej awanturniczego, czegoś w stylu Robin Hooda wymieszanego z Grą o Tron.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 19:52

a sie mi nie chce punkt po punkcie, wiec tam sobie poklikam ;)
The Walking Dead - no ale ogolnie to on dosc nudny jest - zombie OK, ale ile mozna do nich strzelac i pierdolic na jakiejs farmie :)
Dexter - był lepsze i słabsze sezony, ale ogolnie rozdaje - ostatnia scena w ostatnim odcinku ostatniego sezonu - mistrzostwo!! tak sie powinny konczyc sezony, zeby z wypiekami na papie czekac na kolejny
Synowie Anarchii - w sumie długo sie migałem przed ogladaniem, no ale jak juz obejrałem jeden odcinek - to w 4 sezony wciagnałem i chce wiecej - zajebisty
Monk - Adrian Monk przechujem jest - koniec kropka
Breaking Bad - mam juz sciagniete 4 sezony, wiec jak juz zaczne to licze na zajebiste emocje ;)
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 19:54

Breakin Bad rzadzi i dzieli .wszystkie pozostale seriale wg mnie wypadaja przy nim blado.Jest tam niesamowite nagromadzenie niesamowicie zajebistych postaci.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3346
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 20:07

1. Oglądam na bieżąco Modern Family, The Big Bang Theory, How I Met Your Mother, Family Guy i planuję powrót do The Walking Dead

2. Z tych nowych to oczywiście Breaking Bad, a tak ogólnie to Twin Peaks

3. na razie nie zamierzam poznawać innych seriali

4. nie wiem

5. czekam na nowe sezony Breaking Bad i Wilfred (zna ktoś??), no i American Horror Story mimo że zaczął się zajebiście, a skończył czerstwo

6. polecam wszystko co wymieniłem
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 20:10

co to to wilfred?
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3346
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 20:13

Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 20:14

witchfinder pisze: 1. Jakie oglądacie / obejrzeliście?
2. Wasz ulubiony serial / seriale?
3. Co czeka w kolejce do obejrzenia?
4. Jakiego na pewno nie obejrzycie?
5. Na nowy sezon / odcinek / reaktywację jakiego serialu czekacie najbardziej?
6. Twoje miejsce na rekomendacje - co polecasz innym? ;) (mogą być rzeczy mniej znane / niedocenione na przykład, tak dla odróżnienia od ulubionych :D)
1. właśnie po raz kolejny skończyłem monty python's flying circus, ostatnio było kingdom, 'allo 'allo, twin peaks - wszystkie oglądane po raz kolejny. po raz pierwszy widziałem sezon 11 family guy, masters of horror, kurwa no, sporo tego jest.
2. zdecydowanie twin peaks. potem długo nic i family guy. świetny jest sezon 1 prison break, dla mnie kasuje wszystkie te dextery i housy razem wzięte. uwielbiam też robin of sherwood, mam też słabość do tych wszystkich nowozelandzkich seriali przygodowych z lat osiemdziesiątych pokroju under the mountain czy children of the dog star, które oglądał chyba każdy.
lubię stare, polskie seriale, czarne chury, te wszystkie klossy, janosiki, ballady o januszku, niesamowity klimat mają.
z tego wysypu nowych seriali niewiele mi przypadło do gustu. jak już pisałem 1 sezon prison break miazga, house nawet niezły, ale jakoś nie chce mi się kończyć oglądać szósty czy któryś sezon, dexter mi w ogóle nie podszedł, carnivale raczej umiarkowanie, game of thrones było ok, deadwood bardzo dobre, spartacus nie oferuje nic poza fajnymi efektami, których przesyt jest już po pierwszym odcinku, rome było całkiem spoko, the shield również, band of brothers było bardzo ok.
z sitcomów świetny jest the IT crowd, przyjemny jest big bang theory. poza tym w sumie standard: lubię married with children, 'allo 'allo, father ted i takie tam.
duży sentyment mam do miami vice, the a-team, macgyvera, cover up i miliona jeszcze innych seriali :)
3. sporo. kolejny raz przymierzam się do the nowhere man (dwa epizody wyreżyserował sam tobe hooper), kolejny raz do twin peaks (oglądam właściwie naokrągło), tek war, the mighty boosh, garth marenghi's darkplace, beavis & butthead.
w niesprecyzowanej przyszłości czeka mnie six feet under, nip/tuck, pacific, friday the 13th, może sopranos, może the outer limits, chciałbym przypomnieć sobie dream on, uzupełnić braki w simpsonach i south parku.
4. nie wykluczam niczego.
5. standardowo: family guy. poza tym nie istnieje serial, który jest wciąż emitowany, a na którego kolejne epizody/sezony bym czekał.
6. ok, z mniej znanych polecam the fast show. sam jeszcze niedawno tego nie znałem, ale żona mówiła że zajebiste, więc kupiłem. serial komediowy, montypythonowe dziedzictwo, doskonały angielski humor. wszystkie odcinki składają się ze scenek z życia określonych ludzi i sytuacji, mamy tu np wiadomości telewizyjne w bliżej nieokreślonym republikańskim państwie typu kuba, kolesia, dla którego wszystko jest do dupy, lorda, który stara się podbić serce chłopa u niego pracującego, i sporo innych, absurdalnych historii. świetny humor.
do tego też father ted, świetny humor, choć może nie zadziałać tak jak powinien, jeśli widz nie liznął choć troszkę irlandii.
bardzo dobre jest też desperate housewives. serio. fajne, inteligentne, ostre jak brzytwa poczucie humoru. ale to pewnie serial dla bab :)
my name is earl również jest bardzo przyjemnym serialem komediowym (nie mylić z sitcomem), kto nie widział, niech śmiało nadrabia.

nie no, można by pisać i pisać :) na zakończenie moja skromna półeczka z większością moich boxików+jakiś tam przypadkowy szrot:
Obrazek
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 20:19

aaaaaa własnie - MY NAME IS EARL - zesz kurwa jaki to był ogien :)
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowe seriale

13-03-2012, 20:22

I oczywiście zapomniałem o kulcie nad kulty: Married With Children. Oczywiście tylko bez lektora (przy całym moim sentymencie do pana Knapika)
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
ODPOWIEDZ