news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Cathexis (us) - nowy nabytek Willowtip z albumem w czerwcu

  2021-05-01

  Pochodząca z Austin w stanie Texas, wschodząca death metalowa siła o nazwie Cathexis podpisała papiery z Willowtip Records. Pierwszy album zespołu dla tej wytwórni (a trzeci w ich dyskografii) będzie nosił tytuł "Untethered Abyss" i ukaże się 25 czerwca na CD, winylu i w formatach cyfrowych.

  Jak czytamy w notce prasowej: "Untethered Abyss to kulminacja sześciu lat żmudnego procesu twórczego wielonarodowych talentów zebranych w celu stworzenia doskonale skrojonego i bezlitosnego, współczesnego death metalu.
  Untethered Abyss to osiem kawałków mocno skondensowanego death metalu z produkcją, która oddaje nieokiełznaną energię jaką każdy z członków zespołu emanuje podczas występów na żywo. Zespół skupia się na całościowym podejściu do tworzenia starając się tworzyć naturalnie płynące i zapadające w pamięć utwory, w których każdy riff ma swoje miejsce, zachowana jest wewnętrzna spójność i właściwy rozwój muzyki i nie ma tu miejsca na błądzenie po przypadkowych pomysłach.
  Cathexis dąży do tworzenia unikalnego i inteligentnego death metalu, będącego hołdem dla najbardziej elementarnych i najlepszych elementów gatunku.
  "

  Polecany dla fanów Gorguts, Necrophagist, Artificial Brain, Baring Teeth, Sunless.

  Posłuchaj utworu "Mortuus in Perpetuum":


  Pre-order: cathexistx.bandcamp.com/album/untethered-abyss

  Utwory:
  1. Horizonless Realm of Mechanical Retribution
  2. Given to the Colony
  3. Harrowing Manifestation
  4. Red Hook
  5. Library of Babel
  6. Mortuus in Perpetuum
  7. Isolated Malevolence
  8. Reanimated Kin

   

  Bębny i wokale nagrywano u Juliana Gargiulo w The Machine Shop w Dripping Springs, USA. Reamping i miksy zrobił Jeanne Strieder z berlińskiego Magma Art & Sound. Za mastering odpowiada Colin Marston z m.in. Behold The Arctopus i Dysrhythmia pracujący w swoim studio Menegroth a.k.a. The Thousand Caves w Queens, USA. Obraz na front namalował Rodrigo Pereira Salvatierra z Absolute.Desert_Art (Calama, Chile). Layout okładki zrobił Erik Bredthauer z Necro Blanca Photography (Leander, USA), a portrety Chris Vickroy (New Braunfels, USA).

  Skład:
  Ian Bishop: wokale
  Chris Hillam: gitara lewa
  Sam Kang: gitara prawa
  Oscar Martinez: bas
  Felix Garza III: bębny

  www.facebook.com/CathexisTexas
  www.instagram.com/cathexis_texas/
  cathexistx.bandcamp.com/
  www.willowtip.com/home.aspx
  willowtip.bandcamp.com
  www.facebook.com/willowtip
  www.instagram.com/willowtiprecords/
  www.twitter.com/willowtip
  open.spotify.com/user/nmuntgu1kihw9nn1ch3aavjlx

  added by: Olo
  source: Willowtip Records

  CathexisWillowtip Records


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.