news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Artillery (dk) na Rock & Rose Fest 21 sierpnia w Kutnie

  2021-08-09

  Anti-Violent Agency, zespół Alastor oraz Kutnowska Kuźnia Kultury zapraszają na kolejna edycję kutnowskiego rockowo-metalowego festiwalu Rock & Rose Fest. Tym razem gwiazdą mają być duńscy weterani z Artillery, którzy wprawdzie największe sukcesy odnosili w drugiej połowie lat 80-tych, ale po swoim kolejnym powrocie w 2007 roku nie odcinają jedynie kuponów od swojej sławy i udowodnili, że wciąż kipi w nich masa pomysłów i chęci do grania. W tym roku wydali swój już dziesiąty album "X", którego potencjał na pewno będą chcieli pokazać na żywo.

  Przed Artillery wystąpią inne staruszki - kutnowski Alastor, w skład których powrócił ich oryginalny wokalista Robert Stankiewicz (aka Stryj). To historyczne wydarzenie w działalności zespołu. Stryj to bardzo charakterystyczna osoba, którą można usłyszeć na prawie wszystkich albumach zespołu. Wyjątkiem jest tylko ostatnia płyta zespołu "Out of Anger", na której brzmi wokal Mishy Jarskiego.

  Jeszcze wcześniej zagrają kolejne dinozaury - tym razem death metalowe - Betrayer, których ostatnia płyta "Scaregod" wspaniale wskrzesza ich pierwotnego, kultowego ducha z początku lat 90-tych i pokazuje silne i charakterystyczne oblicze tej ekipy.

  Przed Betrayer zagrają jeszcze śląski, thrashowy Horrorscope, grind core'owy Unborn Suffer, a na otwarcie - miejscowy Nightmares.

  21 sierpnia 2021 - Kutno (ul. Józefów 7A)

  bilety: 85 / 99 zł
  przedsprzedaż: www.kupbilecik.pl/imprezy/60814/Kutno/Rock%26Rose+Fest+Kutno+2021

  15.00 – początek imprezy
  15.30 – 16.00 – NIGHTMARES
  16.20 – 16.50 – UNBORN SUFFER
  17.10 – 17.55 – HORRORSCOPE
  18.15 – 19.00 – BETRAYER
  19.30 – 20.30 – ALASTOR
  21.00 – 22.30 – ARTILLERY

  www.facebook.com/rockrosefest


  added by: Olo
  source: fb / rockrosefest

  Anti-Violent AgencyAlastorKutnowska Kuźnia KulturyArtilleryBetrayerHorrorscopeUnborn SufferNightmares


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.