news

the newest reviews

Malignant Altar

Realms of Exquisite Morbidity ___2021
Pochodzący z Houston Malignant Altar to stosunkowo nowa nazwa na tamtejszej scenie. Powstali w 2018 roku i zdążyli od tego czasu nagrać tylko dwa dema. W ich składzie znajdziemy jednak muzyków, którzy z niejednego pieca głośnik zjarali - zainteresowanych wszystkimi detalami odsyłam na Metal Archives, ale może wystarczy Wam fakt, że przewijają się tam takie nazwy jak choćby grindcore...

Anatomia

Corporeal Torment ___2021
Synergia brutalności z pogrzebowymi zwolnieniami to rzecz jasna nic nowego w oldskulowym death/doom, ale Anatomia (mam nadzieję, że nie muszę nikomu przypominać, że mówimy tu o muzykach z zajebistego Transgressor) przez lata doprowadzili to do dosyć oryginalnej formy, gdzie proporcje pomiędzy tymi faktorami rozłożone są już nie w obrębie pojedynczych utworów, ale CAŁEGO albumu. “...

news

 • Qrixkuor (uk/nz) - "Poison Palinopsia" w całości do odsłuchu

  2021-08-11

   Już w ten piątek, 13 sierpnia wspólnym nakładem Dark Descent Records i Invictus Productions ukazuje się pierwszy długograj brytyjsko-nowozelandzkiego trio Qrixkuor "Poison Palinopsia". Następca niesamowitego, enigmatycznego minialbumu "Three Devils Dance" z 2016 zawiera tylko dwa utwory, ale każdy z nich trwa ponad 24 minuty. Całość od dwóch dni wystawiona została do odsłuchu:

  "Poison Palinopsia to paskudna rana w zniekształconej zasłonie rzeczywistości, która spędziła pięć niespokojnych lat, szukając ostrza, dzięki któremu uwolniłaby się do życia.

  Album został nagrany, zmiksowany i poddany masteringowi przez Grega Chandlera w Priory Recording Studios w Birmingham (Anglia), a do stworzenia okładki przyczynił się po raz kolejny niepowtarzalny Daniel Corcuera. Album jest wściekłym i fanatycznie ukierunkowanym nawałem dzikiej energii, synonimem koszmarnego ataku dźwiękowego wykuwającego tunele do mrocznych światów wewnętrznych - krajobraz dźwiękowy idealnie oddający obecny stan przygnębiającego zagubienia ludzkości.

  48-minutowe, dwuczęściowe zejście do obłąkanych głębin boskości, Poison Palinopsia to nie doświadczenie słuchowe, a bardziej podróż - zew do wspinaczki po zdradzieckich terenach bezlitosnych gór szaleństwa. Obrazy te na długo zapadają w głowie, gdy światło zostaje zabite..."

  Lista utworów:
  1. Serpentine Susurrus - Mother's Abomination (24:11)
  2. Recrudescent Malevolence - Mother's Illumination (24:31)

   

  qrixkuordeath.bandcamp.com
  www.facebook.com/qrixkuor
  invictusproductions.net
  invictusproductions666.bandcamp.com
  www.darkdescentrecords.com

  added by: Olo
  source: Dark Descent

  QrixkuorDark Descent RecordsInvictus ProductionsGreg ChandlerPriory Recording StudiosDaniel Corcuera


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.