news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Atræ Bilis (ca) - pełnoczasowy debiut w barwach 20 Buck Spin w październiku

  2021-09-08

  8 października nakładem 20 Buck Spin ukaże się debiutancki długograj pochodzących z Vancouver blackujących, progresywnych death metalowców z Atræ Bilis zatytułowany "Apexapien". Wytwórnia już zaczęła zbierać preordery na to wydawnictwo i opublikowała pierwsze próbki w postaci utworów "Lore Beyond Bone" i "Bacterium Abloom":

  "Apexapien" nagrane zostało w studio Rain City Recorders należącym do Matta Roacha. Inżynierią dźwięku zajmował się Matt Roach i Christian Donaldson przy asyście Emily'ego Ryan'a, Jonathana Mazzeo i specjalisty od nagrań bębnów - Alexa Glassforda. Ostateczne miksy i mastering robił Christian Donaldson (pracował dla m.in. Cryptopsy, Despised Icon, Beneath The Massacre), a w obrazie użytym do okładki bez problemu rozpoznamy rękę Elirana Kantora. Z obowiązku uzupełniamy, że layout całości zaprojektował Dan Fried, a zdjęcie zespołu pstryknął Rob Zawistowski.

   

  Zespół tak opowiada o koncepcie "Apexapien”:

  Jego narracja krąży wokół tematu pogardy uzdrowiciela wobec istniejących mocy, które powodują spędzanie całego życia na oczyszczaniu ziemi z raka i chorób poprzez fizyczną konsumpcję. Lirycznie, każdy z utworów traktuje o innym aspekcie tego zagadnienia. Po otwarciu trzeciego oka, "Bacterium Abloom" przybliża nam, jak w soczewce horror nowo postrzeganego świata. Muzycznie natomiast eksplorujemy kolejne wymiary i przestrzenie w naszych pejzażach dźwiękowych.

  To jest brzmienie death metalowych formuł z pogranicza gatunku, zainspirowane śmiercią ukochanej osoby, późniejszą żałobą i serią głębokich psychodelicznych przeżyć. To także dźwięk nieuchronnego skupienia się na karze i katharsis."

  Kierunkowskazy jakie przedstawia wydawca: Ulcerate, Gorguts, Deathspell Omega, Wormed, Cannibal Corpse, Suffocation, Immolation, Dead Congregation, Hate Eternal, Morbid Angel.

  8 października to data premiery na CD, kasecie i formatach cyfrowych, a winyl powinien trafić do sprzedaży 3 grudnia.

  Preordery: www.20buckspin.com/collections/atrae-bilis; listen.20buckspin.com/album/apexapien

   

  www.facebook.com/atraebilis
  www.instagram.com/atraebilis
  linktr.ee/atraebilis
  atraebilisdeath.bandcamp.com
  www.20buckspin.com
  listen.20buckspin.com
  www.instagram.com/20buckspinlabel
  www.facebook.com/20buckspin
  www.twitter.com/20buckspinlabel

  added by: Olo
  source: 20 Buck Spin

  Atræ BilisAtrae Bilis20 Buck SpinRain City RecordersMatt RoachChristian DonaldsonEmily RyanJonathan MazzeoAlex GlassfordEliran KantorDan FriedRob Zawistowski


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.