news

the newest reviews

David Vincent

Uwolnić furię. I am Morbid ___2021
David Vincent, chyba każdy z czytających ten tekst wie o kogo chodzi. Dużo można by pisać o tym człowieku, mocno wyróżniającemu się na tle sceny death metalowej i nie tylko. Tymczasem David Vincent postanowił oszczędzić nam tego trudu i napisał sam o sobie. Napisał w bardzo dobrym stylu, gdyż autobiografię czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Wszyscy, którzy oczekiwali po tej...

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

news

 • Season of Mist zapowiada nowy album Cynic “Ascension Codes”

  2021-09-23

  Zgodnie z zapowiedzią Season of Mist nowy album Cynic
  nosić będzie tytuł "Ascension Codes" i ukaże się 26 listopada. Jak
  krótko zapowiada ten album Paul Masvidal: "Ascension Codes to portret
  kontrastów, takich kontrastów, które występują pomiędzy walką, a
  bezruchem lub pomiędzy tym co natychmiastowe, a tym co nieograniczone."

   

  Jak opowiada Paul Masvidal: "Zapraszam Cię, abyś usiadł wygodnie, zamknął oczy i posłuchał "Mythical Serpents" jako w pełni zrealizowanego konceptu utworu muzycznego. Nie potrzebujesz żadnych telefonów ani ekranów, tylko moc dźwięku przenikającego bezpośrednio do uszu i Twojego serca."

  W najbliższych tygodniach Cynic ujawnią dalsze szczegóły dotyczące "Ascension Codes", w tym animowany film "Mythical Serpents" z grafikami Martiny Hoffmann i Roberta Venosa.

   

  www.facebook.com/Cynicofficialpage
  cyniconline.bandcamp.com/
  www.season-of-mist.com/
  www.facebook.com/seasonofmistofficial

  added by: Olo
  source: Season of Mist

  CynicSeason of Mist


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.