news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Plebeian Grandstand (fr) ujawniają szczegóły albumu dla Debemur Morti Productions

  2021-09-24

  Pochodzący z nadzwyczaj energetycznej sceny francuskiej Plebeian Grandstand już od 2005 r. łączą muzyczne elementy black metalu i hard core w iście wybuchowej mieszance. Dwa dni temu Debemur Morti Productions ogłosiła podpisanie z nimi kontraktu na wydanie ich czwartego, pełnoczasowego albumu. Płyta ma nosić tytuł "Rien ne suffit" i planowana data wydania to 19 listopad.

  Jak Plebeian Grandstand komentują nowy kontrakt: "Gdy DMP skontaktowali się z nami byli bardzo podekscytowani naszą muzyką. Czuliśmy, że jest to właściwy moment, aby rozpocząć pracę z nowymi ludźmi, zwrócić się do innej widowni i stanąć u boku takich zespołów jak Blut Aus Nord, czy Ulcerate, z którymi odczuwamy kreatywną więź - pomimo dużych różnic muzycznych. Spodziewamy się solidnej i długotrwałej współpracy z DMP i mamy nadzieję, że ich baza odbiorców odnajdzie się w naszej przytłaczającej i niekonwencjonalnej twórczości."

  Jak czytamy w notce prasowej wydawcy, na "Rien ne suffit" zespół tworzy ciągłe napięcie chodząc po linie, zacierając granice pomiędzy awangardowym black metalem, chaotycznym hardcore, rozbuchanym jazzem, skorodowanym noise, eksperymentalną elektroniką i death/industrialem łącząc się w ultra-współczesnej formie post-metalu w najprawdziwszym znaczeniu tego terminu.

  Zgodnie z tym co opowiada zespół, "Rien ne suffit" należy interpretować jako dźwiękową sztukę filmową. Teksty, muzyka i wizualizacje tworzą spójną całość i zostały zaaranżowane jako scenariusz:  "Zazwyczaj zespół wydaje album, gdy ma napisany jakiś, dostatecznie długi zestaw utworów. Czuliśmy, że nie jest to optymalny sposób na opowiedzenie historii i przekazanie emocji. Postanowiliśmy więc nagrać płytę z metodologią stosowaną do robienia filmów. Najpierw napisaliśmy scenariusz, który zawierał zarówno tekst, jak i dokładną listę słów kluczowych odnoszących się do emocji, wydarzeń i nastrojów. Następnie podzieliliśmy tę listę na dziesięć rozdziałów i dokładnie wiedzieliśmy, co każdy z nich musi przekazywać. I na koniec, ostatnią rzeczą, jaką zrobiliśmy, było napisanie muzyki do każdego rozdziału. Inne podobieństwa z kręceniem filmów obejmują użycie melodyjnego "tematu" albumu, który można usłyszeć w pierwszym, środkowym i ostatnim rozdziale, lub samplowanie niektórych fragmentów, aby użyć ich w innych fragmentach i w innym charakterze. W ten sposób chcieliśmy stworzyć spójny utwór, którego należy słuchać z wielką uwagą i od początku do końca... tak jak film, w którym obraz byłby nie na ekranie, ale w głowie."

   

  Lista kompozycji:
  01. Masse critique
  02. À droite du démiurge, à gauche du néant
  03. Tropisme
  04. Part maudite
  05. Angle mort
  06. Espoir nuit naufrage
  07. Nous en sommes là
  08. Rien n’y fait
  09. Jouis, camarade
  10. Aube

  Miksy albumu robił Amaury Sauvé w The Apiary Studio, mastering - Thibault Chaumont z Deviant Lab, za okładkę odpowiada Olivier Lolmède, a za zdjęcia zespołu - Florks.

  Skład Plebeian Grandstand: Adrien Broué, Simon Chaubard, Ivo Kaltchev, Olivier Lolmède, Amaury Sauvé.

  Preordery: www.debemur-morti.com/en/558-plebeian-grandstand-shop lub plebeiangrandstand.bandcamp.com/album/rien-ne-suffit

  www.debemur-morti.com

  added by: Olo
  source: Debemur Morti Productions

  Plebeian GrandstandDebemur Morti Productions


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.