news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Denouncement Pyre (au) - kolejny singiel z "Forever Burning"

  2022-05-28

  W oczekiwaniu na nowy album, australijscy black/death metalowcy Denouncement Pyre wypuścili wideo z tekstem do utworu "The Liberating Fires Of Moloch". To drugi singiel zapowiadający płytę "Forever Burning", która ukaże się 17 czerwca nakładem Agonia Records


  "Forever Burning" to czwarty album czteroosobowej formacji z Melbourne, w której skład wchodzą muzycy znani z Nocturnal Graves. Poprzedza go płyta "Black Sun Unbound" (2016). Gitarzysta i wokalista formacji, D, opisuje album jako "monument black/death metalowego chaosu" oraz "hołd dla triumfu i udręki tych, którzy kroczą ścieżką ognia."

  Płynę nagrano w studiu należącym do zespołu, poza perkusją, którą nagrał Joel Taylor w The Black Lodge Studio. Za miksy odpowiada Jarro Raphael z I-HQ (Nocturnal Graves, Order of Orias), a za mastering James Frazzetto z High Voltage Audio. Okładkę opracował Mitchell Nolte (Aborted, Mystifier, Lucifers Child). Nowe zdjęcia zespołu są autorstwa Elizabeth D’Aprano.

  Grupa istnieje od 2003. Przed podpisaniem umowy z Agonia Records, wydała trzy albumy nakładem Hells Headbangers; "World Cremation" (2010), "Almighty Arcanum" (2013) i "Black Sun Unbound" (2016). Nie licząc licznych występów w Australii, formacja koncertowała w Nowej Zelandii oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie zagrała na Maryland Deathfest w 2016.

  Utwory:
  1. Forever Burning
  2. The Liberating Fires Of Moloch
  3. Tongues Stretched For Salvation
  4. Darkness In The Eyes Of Apophis
  5. Hung Like Swine
  6. Burn This World And Start Again
  7. The Opposer Of Light
  8. Sunder The Living Temple 

   

  Formaty:
  - CD
  - MC
  - Czarny LP
  - Picturedisc
  - Czerwony LP
  - "Ognisty" LP
  - Pliki cyfrowe

  Ubrania:
  - T-shirt
  - Bluza z zamkiem

  Skład:
  D. - wokal i gitara
  T. - gitara
  R. - bass i wokal
  L. - perkusja
  Przedsprzedaż:
  denouncementpyre.com/

  DENOUNCMENT PYRE on-line:
  Facebook: www.facebook.com/DENOUNCEMENTPYRE
  Instagram: www.instagram.com/denouncement_pyre

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: agoniarecords.com/store
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  Denouncement PyreAgonia Records


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.