news

the newest reviews

Crucifier

Say Your Prayers ___2022
Zdecydowanie najsłabszy materiał Crucifier jaki znam. OK, rozumiem, że wydawnictwa mniejszego formatu rządzą się często swoimi prawami, że zespoły pozwalają sobie na eksperymenty, ale mimo wszystko wciąż nie rozumiem dlaczego ekipa o takim statusie wypuszcza materiał, który nie dorasta poziomem nawet do ich pierwszych demówek. Szanuję ogólnie pojętą pogardę Crucifier dla techni...

Mastectomy

Supreme Art of Extermination ___2021
Imponująca jest cierpliwość, pracowitość i oddanie jakie Adam wkłada w swoją twórczość. W stylistyce brutal-slam-gore-czy-co-tam-sobie-dodacie-jeszcze death metalu czuje się przy tym jak pocisk z javelina w ruskim czołgu i nie ustaje w serwowaniu nam kolejnych krwawych scenariuszy muzycznych. Podoba mi się ten konsekwentnie dawkowany, niezbyt szybki groove i cedząca się sadystycznie...

news

 • Fatigue (pl) i Kontagion (pl) w wydaniu kolaboracyjnym, premiera nowego singla

  2022-07-08

  Kontagion został sformowany pod koniec 2007 roku. Zespół ma na koncie EP "!" z 2008, debiutancką płytę "[R-!-E]" (2011), EP "[R-!-E]\/[]|_+" (2012), płytę "[R-!-E]LEN+LESS" (2015), EP "KO[R-!-E]" (2017) jak również kilkadziesiąt koncertów, m.in. przed Lost Soul, Trauma, Pandemonium, Hate, Schizma, Armageddon, Toxic Bonkers, Torture Squad. Muzyka grupy łączy w sobie cechy industrial metalu, metalu lat 90. XX w. zahaczając o post metal. W październiku 2019 r. zespół wydał swoją trzecią płytę "Kontagion" poprzez niezależną wytwórnię Moans Music

  Bydgoski Fatigue istnieje na scenie od 2014 roku, początkowo jako projekt dwóch osób, dziś jako pełnoprawny skład koncertowy. Ich specjalność to ociężały metal czerpiący ze sludge, doom i z domieszką black metalu - wszystko to ociosane ciężkimi, egzystencjalnymi tekstami wyciągniętymi prosto z rzeczywistości. 

   

  W okresie pandemii obydwa zespoły połączyły siły w celu skomponowania i nagrania albumu kolaboracyjnego (który obecnie jest w przygotowaniach do wydania) i zagrania kilku koncertów wspólnie. Poniżej link do utworu "W" pochodzącego z tego wydawnictwa: 

   

  Od października 2021 Kontagion komponuje nowy materiał, gra koncerty promujące album "Kontagion" oraz wypuścił EPkę dopełniający ten album - "Kontagious Kontent".

  www.facebook.com/Kontagion/
  kontagion.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Kontagion

  KontagionFatigueMoans Music


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.