news

the newest reviews

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

Hostia

Resurrected meat ___2022
Tym wszystkim, którzy nie mogą doczekać się najnowszego, pełnowymiarowego albumu Hostii, gentelmeni tworzący muzykę w tym projekcie postanowili przyjść z pomocą i nieco ulżyć wszystkim zniecierpliwionym owieczkom. Jak wiadomo, nic tak nie cieszy jak porcja nowej muzyki - idąc tym tokiem rozumowania, dostajemy epkę, która z jednej strony uspokaja fanów, bo mogą posłuchać sobie no...

news

 • Worm (us) publikują singiel z nadchodzącxej EP "Bluenothing"

  2022-09-24

  "Shadowside Kingdom" to nowy singiel black/death/doom metalowego kolektywu Worm z Florydy. Utwór pochodzi z EP "Bluenothing", którą 20 Buck Spin wyda na LP, CD, kasecie i na wszystkich platformach cyfrowych 28 października. Winyl będzie zawierał plakat 24x36 cali i standardową wkładkę.  Jak czytamy w notce prasowej:

  "Po ogromnym przełomie w postaci "Foreverglade" w 2021 roku, wiatry z florydzkich bagien znów się wzburzają, gdy Worm inwokuje nocny zew "Bluenothing". Czteroutworowy, dwudziestosześciominutowy minialbum przepełniony jest złowieszczą, czarną melancholią pory nocnej i pokazuje, gdzie przebywali ciągle ewoluujący mieszkańcy mgły i jak odległe są obszary, w które mogą się jeszcze zapuszczać.

  Strona A "Bluenothing" zawiera dwa utwory z mitycznych sesji "Foreverglade", które pozostawały zamknięte w widmowych kryptach, ale są nie mniej mistrzowskie niż pozostałe sześć utworów, które ostatecznie na niego trafiły. Rzeczywiście, tytułowy utwór "Bluenothing" miał kiedyś być albumem bliżej "Foreverglade" i cały ten miażdżący ciężar i tajemniczy urok, który uczynił z tego opusu nowy klasyk, jest wciąz obecny na tych dwóch utworach. Utwory te mają jednak również dodatkowy wymiar czysto nekromantycznych strzępów za sprawą nowego gitarzysty Wrotha Septentriona (m.in. Atramentus, VoidCeremony, Chthe'ilist).

   

  Strona B ujawnia inny, ale uzupełniający całość stylistyczny kierunek, do którego nawiązywano w poprzednich wcieleniach, i który teraz został w pełni zaktualizowany - ukrytymi wymiarami niezgłębionej ciemności i mistycznością black metalu. "Invoking The Dragonmoon" to rytualne wrota otwierające się do tej mrocznej galaktyki, podczas gdy "Shadowside Kingdom" oznacza przybycie do odległej twierdzy, o zmierzchu, na skraju ciemności, gdzie tyraniczna, niebiańska nekromancja Phantomslaughtera może rozkwitać niezakłócona niepokojem śmiertelników i dzierżyć topór Nihilistycznego Manifesty tworząc tysiące iglic mrocznych, kaskadowych melodii. Jest to po prostu jeden z najlepszych utworów symfonicznego black metalu od czasu złotej ery tego stylu pod koniec lat 90-tych.

  I tak, dzięki "Bluenothing", era "Foreverglade" zostaje uroczyście zakończona i otwiera się kolejny rozdział fanatycznej sagi..."

  "Bluenothing" został zmiksowany i zmasterowany przez Stevie D w Soundlab z dodatkową inżynierią Hughesa Deslanriersa. Okładka została stworzona przez Brada Moore'a, logo Worm jest autorstwa Yuri Kahana, okładka "Bluenothing" i grafiki wewnętrz są autorstwa Marka Riddicka, grafika i sztylet autorstwa Marka Jarrella, Draconian Sigil autorstwa Nightmare Imagery oraz obramówka Dragonmoon Throne autorstwa J. Slaughtera. Zdjęcia zespołu zostały kserowane przez Skograt, a układem/projektem płyty zajęli się Phantomslaughter, J. Slaughter i Chimere Noire. Wydawca poleca "Bluenothing" fanom Disembowelment, Abigor, Thorns Of The Carrion, Limbonic Art, Ceremonium, Evoken, Emperor, Obtained Enslavement, Atramentus, Unholy, czy Arcturus.

   

  www.instagram.com/wormgloom
  wormgloom.bandcamp.com
  www.20buckspin.com
  listen.20buckspin.com
  www.facebook.com/20buckspin
  twitter.com/20buckspinlabel
  www.instagram.com/20buckspinlabel

  added by: Olo
  source: Earsplit PR

  Worm20 Buck SpinStevie DSoundlabHughes DeslanriersBrad MooreYuri KahanMark RiddickJ. SlaughterSkogratPhantomslaughter


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.