news

the newest reviews

Melancholic Seasons

The Crypt of Time ___2022
Melodyjny death metal od wielu lat skręca coraz bardziej na margines zainteresowania fanów ekstremalnego grania i skutkuje to tym, że nawet tak niezłe zespoły jak niemieckie Melancholic Seasons funkcjonują jako kompletnie nieznane i bez większych szans na przebicie się przez skorupę powszechnej obojętności. Wierząc Metal Archives i załączonemu bio zespół istnieje od połowy lat 90-...

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

news

 • Gortal (pl) - koniec zespołu, zapowiedź nowego

  2023-01-26

  Członkowie Gortal ogłosili koniec działalności pod dotychczasowym szyldem, ale... zapowiadają kontynuację pod innym. Wiadomość z ich profilu na facebook:

  "Nadszedł moment w którym zdecydowaliśmy się zamknąć rozdział zatytułowany Gortal. Po ponad 10 latach od wydania naszego opus magnum Deamonolith dotarliśmy do końca tej drogi. Gortal w dojrzałej wersji to Chryste, Major i Desecrate. Trzy indywidualności i trzej równorzędni twórcy. Nieobecność jednego z filarów oznaczała koniec, tak zawsze sobie mówiliśmy. Przez ostatnie 3 lata próbowaliśmy wskrzesić tę energię i rozpalić ogień, które pozwoliłyby nam wrócić do wspólnego tworzenia muzyki. Tak się jednak nie stało. Dalsza muzyczna podróż pod szyldem Gortal nie jest możliwa.

  Ani pogrzebu ani żałoby jednak nie będzie. Przez ostatnie 3 lata skomponowaliśmy dużo nowych dźwięków, które nie zostaną schowane w szufladzie. Niedługo ogłosimy nowy szyld i nowy skład (głównodowodzącymi zostają Major i Desecrate w randze Majora), które nie zawiodą nikogo, kto był z nami dotychczas, Nie będzie to kserokopia/kalka Gortal, choć pewnych podobieństw nie da się wykluczyć. Nowa nazwa będzie budzić skojarzenia, a w przypadku koncertów nie wykluczamy włączenia do repertuaru kilku numerów Gortal. Nie możemy się doczekać żeby podzielić się z Wami efektami tego co stworzyliśmy ze znaczącym udziałem nowej krwi, nieprzypadkowych zawodników, dzięki którym mamy nadzieję muzyka zyska nową formułę. Obiecujemy że wrota piekieł otworzą się ponownie. Nie możemy natomiast wykluczyć wydania obydwu płyt Gortal na winylach - prace w tym zakresie trwają już od jakiegoś czasu.

  Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim, którzy wzbogacili historię Gortal i którzy przyczynili się do powstania materiałów studyjnych oraz wspierali nas sesyjne podczas koncertów. Szczególne podziękowania kierujemy do Tomka Krajewskiego z Pagan Records, Cukra, Necrofilipa, A.D. Gore'a, Michała "Xaay'a" Loranca. i Pawła "Janosa" Grabowskiego. To by było na tyle."

   

  www.facebook.com/GORTAL666

  added by: Olo
  source: fb / Gortal

  Gortal


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.