news

the newest reviews

Melancholic Seasons

The Crypt of Time ___2022
Melodyjny death metal od wielu lat skręca coraz bardziej na margines zainteresowania fanów ekstremalnego grania i skutkuje to tym, że nawet tak niezłe zespoły jak niemieckie Melancholic Seasons funkcjonują jako kompletnie nieznane i bez większych szans na przebicie się przez skorupę powszechnej obojętności. Wierząc Metal Archives i załączonemu bio zespół istnieje od połowy lat 90-...

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

news

 • Hyperdontia (dk/tr) - nowa EP w marcu; utwór do odsłuchu

  2023-01-31

  15 marca ukazuje sieęnowa EP duńsko-tureckich death metalowców z Hyperdontia. Wydawcami będą Dark Descent Records (CD/kaseta (US), Me Saco Un Ojo (winyl) oraz Desiccated Productions (kaseta Europa).

  Poniżej do odsłuchu udostępniony utwór "Deluded":


  Notka prasowa:
  "Wdzierająca się kakofonia zgniłej, ale atakującej w punkt dzikości dźwieków i szorstkich wokali. Ci, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z tą bestialską kapelą zostaną powaleni nie tylko agresją, ale też absolutnie mistrzowskimi umiejętnościami muzycznymi, a każdy element jest starannie dobraną bronią w ich pokaźnym arsenale. Gitara basowa jest wręcz nie z tego świata, a bębny uderzają z bezlitosną siłą. Riffy Hyperdontia są absolutnie dzikie, a wokale prawdziwie grobowe. To wszystko sprawia, że muzyka tego zespołu jest wciągają, złowroga, mięsista i pełna dynamiki, która nadaje jej nieprzewidywalny charakter. Nie jest to jakiś odrzut czterech utworów z większego wydawnictwa - to gęsty i zabójczy cios, który w mniej niż 20 minut jest w stanie zmiażdżyć Cię naprawdę nienaganną death metalową ekstremalnością.

  Ci goście są naprawdę cholernie utalentowani i słychać to zarówno w ich technice, w riffach, w gitarach prowadzących i sekcji rytmicznej. Przy tym wciąż są w stanie zachować swoją brutalność i barbarzyństwo - nie jest to na pewno wychuchane cacuszko popisujących się gitarzystów. Jest w tym duch, który na swojej drodze pożera wszystko i rozsiewa najbardziej złowrogie dźwięki bezpośrednio w Twojej głowie. Jednym z największych atutów tego zespołu jest wprowadzanie wielu zmian i nowych pomysłów zamiast stąpania po bezpiecznym gruncie i nazywanie tego minialbumu porywającym byłoby sporym niedopowiedzeniem. Pogrążanie się w szaleństwie to radość, której można doświadczyć, nawet jeśli wiąże się ona z dźwiękowymi torturami. Jeśli więc Death Metal jest naprawdę Twoją pasją i nadal to czytasz to nie czekaj dłużej, daj się porwać najnowszemu materiałowi jednego z niezaprzeczalnie najlepszych artystów współczesnego undergroundu."

  Lista utworów:
  1. Nauseating Hallucinations          
  2. Deluded
  3. Gagging in Colvulsion          
  4. Degradations of the Flesh  


  www.darkdescentrecords.com/shop
  darkdescentrecords.bandcamp.com/
  www.facebook.com/DarkDescentRecords

  added by: Olo
  source: Dark Descent Records

  HyperdontiaDark Descent RecordsMe Saco Un OjoDesiccated Productions


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.