news

the newest reviews

Melancholic Seasons

The Crypt of Time ___2022
Melodyjny death metal od wielu lat skręca coraz bardziej na margines zainteresowania fanów ekstremalnego grania i skutkuje to tym, że nawet tak niezłe zespoły jak niemieckie Melancholic Seasons funkcjonują jako kompletnie nieznane i bez większych szans na przebicie się przez skorupę powszechnej obojętności. Wierząc Metal Archives i załączonemu bio zespół istnieje od połowy lat 90-...

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

news

 • Infernalis Resurgentis 2023 - Hate, Virgin Snatch, Thy Disease, Varmia na wspólnej trasie w kwietniu

  2023-02-08

  W kwietniu tego roku Hate, Virgin Snatch, Thy Disease oraz Varmia połączą siły i odwiedzą osiem miast w Polsce.

  Headlinerem koncertów będzie stołeczny Hate, który promuje obecnie swój najnowszy album "Rugia" wydany w październiku 2021 nakładem Metal Blade Records. W ostatnim czasie zespół bardzo intensywnie koncertuje mając na swoim koncie trasy po Skandynawii, USA, Polsce, a obecnie przygotowują się do trasy po Europie.

  Na wszystkich koncertach zobaczymy thrash metalowców z Virgin Snatch, których dyskografię zamyka album "Vote is A Bullet" wydany za sprawą Mystic. Płyta była nominowana do Fryderyka w kategorii Album Roku.

  Wspierać ich będą też Thy Disease, promujący swój ostatni album "Transhumanism" wydany przez Creative Music Records. W ubiegłym roku wzięli udział w trasach w Skandynawii i Polsce, a na 2023 zapowiadają koncerty w Azji, Australii i Nowej Zelandii u boku Vader i Hate.

  Do składu trasy dołącza również Varmia z północnych krańców Polski. Bardzo niedawno, bo w styczniu tego roku ukazała się ich najnowsza EPka zatytułowana "Prolog". Zespół garściami czerpie z dziedzictwa plemion zamieszkujących niegdyś Warmię, a w muzykę wplata sporo elementów etnicznych.

  Na poszczególnych koncertach wystąpią również goście specjalni. Pierwszym z nich będzie zespół Arkona - przedstawiciele surowego black metalu i pogaństwa, którzy wystąpią na koncertach w Szczecinie i Zielonej Górze poprzedzając występ zespołu Hate.

  Szczegóły na wydarzeniach na FB.

  Bilety na wszystkie koncerty dostępne pod linkiem: bit.ly/CM_TICKETS 

   

  13.04.23  ŁÓDŹ / Klubopiwiarniafb.me/e/3nfYYujUGhttps://ticketos.pl/event/4964

  14.04.23  GDYNIA /  Uchofb.me/e/2BbGutJTAhttps://ticketos.pl/event/4965

  15.04.23  SIEDLCE / Pub Lemmyfb.me/e/2Ze66CiDphttps://ticketos.pl/event/4966

  16.04.23  OSTRÓW WIELKOPOLSKI / Stara Przepompowniafb.me/e/2yoqVwNaThttps://ticketos.pl/event/4967

  20.04.23  TORUŃ / NRDfb.me/e/42HwqXiZNhttps://ticketos.pl/event/4968

  21.04.23  KOSZALIN / 105 CKfb.me/e/5zyy6kEuyhttps://ticketos.pl/event/4969

  22.04.23  SZCZECIN / Kosmosfb.me/e/3ggYxJ4cehttps://ticketos.pl/event/4970

  23.04.23  ZIELONA GÓRA / Kawonfb.me/e/2vu0sPWMZhttps://ticketos.pl/event/4972

  Więcej informacji na www.creative-music.pl

  added by: Olo
  source: Creative Music

  Infernalis ResurgentisHateVirgin SnatchThy DiseaseVarmiaCreative Music


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.