news

the newest reviews

Melancholic Seasons

The Crypt of Time ___2022
Melodyjny death metal od wielu lat skręca coraz bardziej na margines zainteresowania fanów ekstremalnego grania i skutkuje to tym, że nawet tak niezłe zespoły jak niemieckie Melancholic Seasons funkcjonują jako kompletnie nieznane i bez większych szans na przebicie się przez skorupę powszechnej obojętności. Wierząc Metal Archives i załączonemu bio zespół istnieje od połowy lat 90-...

Epitome

ROTend ___2022
Przyszło nam czekać osiem długich lat na nowy album rzeźników z Epitome. Koniec końców jednak wybiła godzina "W" i płyta zagościła w moim odtwarzaczu. Pierwsze takty są powolne, ciężkie, jakby przygotowywały nieświadomych słuchaczy na zbliżającą się dźwiękową masakrę, a ta rozpoczyna się już po kilkunastu sekundach. Trwa nieprzerwanie przez następne 30 minut p...

news

 • Avulsed (es) wypuszczają nowy kawałek ku pamięci żony Rottena

  2023-03-02

  Hiszpańscy weterani death metalu z Avulsed wypuścili właśnie pierwszy nowy kawałek od dobrych ośmiu lat. Utwór nosi tytuł "Vile Evil Rotted Over" i poświęcony jest pamięci Verónici Váquez - zmarłej równo rok temu żony frontmana Dave'a Rottena, która przez dwa lata walczyła z rakiem. Zarówno teksty jak i okładka odnoszą się do jej osoby "prawdziwego wojownika, który pozostanie nieśmiertelny we wspomnieniach tych, którzy ją znali" - jak czytamy w notce z Xtreem.

  Kawałek z video z lirykami do zobaczenia poniżej:


  Avulsed nie nagrali nowego kawałka od 2015 roku, od czasu EP "Altar of Disembowelment", którą to promowali potem na trasie po Europie. Faktem jest, że rok później nagrali ponownie 18 kawałków z "Deathgeneration" z okazji 25-lecia zespołu, a w 2017 wydali podwójny album koncertowy "Night of the Living Deathgenerations" (za którym poszła kolejna trasa po naszym kontynencie), ale z uwagi na rozmaite dramaty rodzinne członków zespołu, pandemię - wszystko praktycznie stanęło w miejscu na znacznie dłużej niż zazwyczaj w przypadku tego zespołu.

  Zespół zapowiada jednak przebudzenie z letargu, mają nowy profil na FB (www.facebook.com/Avulsed91) po tym, gdy stracili kontrolę nad poprzednim po ataku hakerskim i już wkrótce możemy oczekiwać kolejnych nowych wieści z ich strony.


  www.facebook.com/Avulsed91
  www.xtreemmusic.com/

  added by: Olo
  source: Xtreem Music

  AvulsedXtreem MusicVerónica Váquez


Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.