upcoming releases

 • Cathexis

  UNTETHERED ABYSS

  record label: Willowtip Records
  date of release: 2021-06-25
  USA

  Pierwszy album zespołu dla Willowtip, a trzeci w ich dyskografii. Jak czytamy w notce prasowej: "Untethered Abyss to kulminacja sześciu lat żmudnego procesu twórczego wielonarodowych talentów zebranych w celu stworzenia doskonale skrojonego i bezlitosnego, współczesnego death metalu.
  Untethered Abyss to osiem kawałków mocno skondensowanego death metalu z produkcją, która oddaje nieokiełznaną energię jaką każdy z członków zespołu emanuje podczas występów na żywo. Zespół skupia się na całościowym podejściu do tworzenia starając się tworzyć naturalnie płynące i zapadające w pamięć utwory, w których każdy riff ma swoje miejsce, zachowana jest wewnętrzna spójność i właściwy rozwój muzyki i nie ma tu miejsca na błądzenie po przypadkowych pomysłach.
  Cathexis dąży do tworzenia unikalnego i inteligentnego death metalu, będącego hołdem dla najbardziej elementarnych i najlepszych elementów gatunku."


  Polecany dla fanów Gorguts, Necrophagist, Artificial Brain, Baring Teeth, Sunless.
  Pre-order: https://cathexistx.bandcamp.com/album/untethered-abyss

  Utwory:
  1. Horizonless Realm of Mechanical Retribution
  2. Given to the Colony
  3. Harrowing Manifestation
  4. Red Hook
  5. Library of Babel
  6. Mortuus in Perpetuum
  7. Isolated Malevolence
  8. Reanimated Kin

  Bębny i wokale nagrywano u Juliana Gargiulo w The Machine Shop w Dripping Springs, USA. Reamping i miksy zrobił Jeanne Strieder z berlińskiego Magma Art & Sound. Za mastering odpowiada Colin Marston z m.in. Behold The Arctopus i Dysrhythmia pracujący w swoim studio Menegroth a.k.a. The Thousand Caves w Queens, USA. Obraz na front namalował Rodrigo Pereira Salvatierra z Absolute.Desert_Art (Calama, Chile). Layout okładki zrobił Erik Bredthauer z Necro Blanca Photography (Leander, USA), a portrety Chris Vickroy (New Braunfels, USA).

  Skład:
  Ian Bishop: wokale
  Chris Hillam: gitara lewa
  Sam Kang: gitara prawa
  Oscar Martinez: bas
  Felix Garza III: bębny

  www.facebook.com/CathexisTexas
  www.instagram.com/cathexis_texas/
  cathexistx.bandcamp.com/
  www.willowtip.com/home.aspx
  willowtip.bandcamp.com
  www.facebook.com/willowtip
  www.instagram.com/wil

  search for Cathexis
 • listen and enjoy!
Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.