upcoming releases

 • Pestilence

  EXITIVM

  record label: Agonia Records
  date of release: 2021-06-25
  THE NETHERLANDS

  Dziewiąty album holenderskich weteranów postępowego death metalu. Nieprzerwanie od 1986 główną siłę napędową Pestilence stanowi założyciel, gitarzysta i wokalista, Patrick Mameli. Jest on znany ze swoich muzycznych transformacji i nie inaczej jest w przypadku "Exitivm". Album eksploruje nowe terytoria, z akcentem na wynaturzone riffy, ciężar i brutalny groove. Charakterystyczne, progresywne brzmienie Pestilence zostało wzbogacone o atmosferę rodem z science fiction, jaskrawe solówki i subtelną pracę klawiszy. "Exitivm" to zarówno reinwencja jak i potwierdzenie trzydziestopięcioletniego dorobku grupy, z silnymi naleciałościami kultowego "Testimony Of The Ancients". Nowe wcielenie Pestilence to nie tylko nowa dynamika, ale i nowi ludzie: Rutger van Noordenburg (Bleeding Gods) na gitarze, Joost van der Graaf (ex-Creepmime/ex-Sinister) na basie oraz Michiel van der Plicht (ex-God Dethroned/Carach Angren na żywo) na perkusji. Całość spina wspomniany na wstępie Mameli, który skomponował muzykę oraz teksty, a także wyprodukował album wraz z Jory Hogeveen (Shinigami/Ancient Rites).

  Płytę nagrano, zmiksowano i zmasterowano w Pitch Note Studio (NL), za wyjątkiem perkusji, którą zarejestrowano w Droomschool van der Plicht (NL). Nagrania trwały od czerwca do sierpnia 2020. Autorem okładki jest Michał "Xaay" Loranc (Nile/Decapitated/Behemoth).

  Utwory:
  1. In Omnibvs (Intro)
  2. Morbvs Propagationem
  3. Deificvs
  4. Sempiternvs
  5. Internicionem
  6. Mortifervm
  7. Dominatvi Svbmissa
  8. Pericvlvm Externvm
  9. Inficiat
  10. Exitivm
  11. Immortvos
  12. Personatvs Mortem (Outro)

  Formaty:
  - Jewelcase CD
  - Digi CD
  - Box CD
  - Czarny LP
  - Transparentny LP
  - Czerwony LP*
  - Picture LP**
  - Pinwheel LP***
  - Firebreath LP***
  - Pliki cyforwe

  *Dostępny tyko na Bandcamp
  **Z antystatyczną matą na tarczę adaptera tylko w sklepie wydawcy
  ***Dostępny tylko w sklepie wydawcy

  Ubrania:
  - T-shirt (2 wersje)
  - Bluza

  Skład:
  Patrizio Mameli - wokal, gitara
  Rvtger van Noordenbvrg - gitara
  Joost van den Berg - bass
  Michiel van der Plicht - perkusja

  www.exitivm.com
  www.pestilence.nl
  www.facebook.com/Pestilenceofficial
  www.agoniarecords.com
  www.facebook.com/agoniarecords

  search for Pestilence
 • listen and enjoy!
Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.