upcoming releases

 • Memoriam

  RISE TO POWER

  record label: Reaper Entertainment
  date of release: 2023-02-03
  GREAT BRITAIN

  Piąty album ekipy założonej przez byłego frontmana Bolt Thrower - Karla Willettsa i basistę Benediction - Franka Healy'ego. Do pierwszego singla "All Is Lost" dostajemy od razu klip nakręcony jesienią b.r. w Londynie przez Hala Sindena (Eulogy Media Ltd). Jest to jednocześnie pierwszy teledysk w historii zespołu.

  Sinden komentuje: "Członkowie Memoriam to legendarne postacie międzynarodowej społeczności ekstremalnego metalu, które na swój prestiż zasłużyły przez dziesięciolecia pracy w poprzednich zespołach, takich jak Bolt Thrower, Benediction czy The Damned. Kiedy wraz z Reaper Entertainment zwrócili się do mnie, aby stworzyć ich pierwszy teledysk do "Rise To Power", byłem początkowo oszołomiony, ale potem przepełniony chęcią stworzenia dla nich czegoś specjalnego.

  Naszą wspólnie uzgodnioną zasadą było uniknięcie obrazu "zespół występuje w nieokreślonym magazynie" i utkanie jak największej części historii w sześciominutowym czasie trwania utworu. Tekst "All Is Lost" jest dostatecznie zwięzły, aby przedstawić główny zamysł, ale jest wystarczająco otwarty na osobistą interpretację, i w tym przypadku odkryliśmy, że temat narracji nieoczekiwanie rezonował z bieżącymi wydarzeniami, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdy zbliżaliśmy się do momentu produkcji."


  Za produkcję odpowiada Russ Russell (Napalm Death, Dimmu Borgir, At The Gates, Amorphis) z Parlour Studios, a okładkę ponownie stworzył dla nich Dan Seagrave.

  Aktualny skład Memoriam:
  Karl Willetts - wokal
  Frank Healy - bas
  Scott Fairfax - gitara
  Spike T. Smith – bębny

  Preordery: www.reapermusic.de/reaper?fulltext=memoriam
  www.memoriamuk.com
  www.facebook.com/Memoriamuk
  twitter.com/memoriamuk
  www.instagram.com/memoriamuk
  www.reapermusic.de
  www.facebook.com/Reap

  search for Memoriam
 • listen and enjoy!
Epitome

...co do saksofonu to był to przypadek całkowity. Bo idąc coś zjeść do miasta napotkaliśmy kolesia który na ulicy grał na saksofonie. Zagadałem do niego żeby nagrał nam jakieś partie i zgodził się. Oczywiście nie miał pojęcia na co się porwał, do tego komunikacja nie była najlepsza, bo okazał się być obywatelem Ukrainy i język polski nie był dobry albo w ogóle go nie było...

Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.