news

the newest reviews

Dakhma

Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity) ___2016
Mawiają, że metal to nie rurki z kremem. Ponoć metal to wojna. Dakhma na swojej debiutanckiej płycie zdecydowanie staje po stronie zwolenników takich poglądów. „Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)” to płyta skrajnie radykalna niemal pod każdym względem. Na dodatek równie zawiła i złożona. Czegóż my tu nie mamy! Na pierwszy rzut ucha dominuje ...

Warfist

Metal to the Bone ___2016
Jeśli lubisz metal, to polubisz Warfist. To proste. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem starego speed, thrash, death, black metalu. Warfist gra metal ponad podziałami. "Metal to the Bone" w perfekcyjny sposób łączy niemal wszystko to, co w ekstremalnej muzyce najlepsze. Owszem, słychać że muzyków interesuje głównie "stara szkoła". Równocześnie doskonale...

news

 • Debiutancki MCD Witchfuck (pl) już dostępny w Old Temple

  2017-10-20

  Dzisiaj nakładem Old Temple ukazał się debiutancki MCD "Disgusting Rock'n'Roll" nowego projektu na polskiej scenie - Witchfuck.  Jak informuje notka prasowa, materiał ten "wulgarnie chłoszcze czterema black / thrash metalowymi utworami. Bluźnierstwo i pożądanie połączone z litrami alkoholu i smrodem pubu wykrzyczane w surowej, obskurnej metalowej bezkompromisowości."

  Odsłuch całości na bandcamp:


  Pierwszy koncert zespołu będzie miał miejsce dzisiaj na 35 edycji Night Of Terror w Chorzowie.

   

  www.facebook.com/eryk.temple
  www.oldtemple.com
  oldtemple.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Old Temple

  Old TempleWitchfuck


 • CO2 [cameraobscuratwo] (ita) nowym nabytkiem Selfmadegod

  2017-10-20

  Selfmadegod informuje o podpisaniu papierów z włoskim CO2 (czy inaczej - cameraobscuratwo). Jest to projekt zapoczątkowany przez Alberto Penzina (ex-Schizo) w 2009 r., a realną działalność rozpoczął rok później, gdy dołączył do niego Giulio GTB z Cripple Bastards na wokal. Skład uzupełnili gitarzyści Daniele S. Savarino oraz Marco "Cinghio" Mastrobuono (m.in. Hour Of Penance), a wiosną tego roku zasiadł u nich za bębnami Giuseppe Orlando (Airlines of Terror, The Foreshadowing, ex-Novembre).

  Posłuchać kilku starszych kawałków zespołu możecie na cameraobscuratwo.bandcamp.com , a wydanie nowego materiału zapowiedziano wstępnie na przyszły rok.

   

  www.facebook.com/cameraobscuratwo
  cameraobscuratwo.bandcamp.com
  www.facebook.com/Selfmadegod
  www.selfmadegod.com

  added by: Olo
  source: fb.com/Selfmadegod

  CO2cameraobscuratwoSelfmadegod Records


 • Pierwszy utwór Labyrinth Entrance (pl) w sieci

  2017-10-19

  Rąbka tajemnicy, związanego ze swoim debiutanckim albumem, uchylił jednoosobowy projekt Labyrinth Entrance, za którym stoi Hunger (Stillborn, Horror of Naatu). Wiadomo, że krążek będzie nosił tytuł "Monumental Bitterness", ukaże się pod koniec roku nakładem Godz Ov War Productions, w sieci udostępniony został także pilotujący go utwór "Canto III" (KLIK).

   Szczegóły wkrótce.

  added by: Paweł Palica
  source: Godz Ov War Productions

  Labyrinth Entrancegodz ov war


 • Książka o fińskiej scenie black metalowej już 1 listopada

  2017-10-19

  Na 1 listopada współpracująca ze Svart Records oficyna Svart Publishing zapowiedziała premierę książki "The Devil's Cradle - The Story of Finnish Black Metal". Jest to prawie 500-stronicowe kompendium wiedzy o fińskim black metalu autorstwa Tero Ikäheimonena.

  Tero Ikäheimonen, dziennikarz na co dzień mieszkający w Helsinkach przeprowadził ponad 50 wywiadów, przeprowadzonych w latach 2014-2017 i wprowadzających w szalony świat bezkompromisowego fińskiego black metalu, począwszy od późnych lat 80-tych aż po czasy współczesne. A przewodnikami będą między innymi: Beherit, Impaled Nazarene, Barathrum, Archgoat, Azazel, Diaboli, Darkwoods My Betrothed, Horna, Vornat, Thy Serpent, Wanderer, Urn, Black Dawn, ...And Oceans, Musta Surma, Alghazanth, Azaghal, Warloghe, Behexen, Clandestine Blaze, Satanic Warmaster, Ride For Revenge, Goatmoon, IC Rex, Charnel Winds, Cosmic Church, Saturnian Mist, Rienaus czy też Abyssion.

  Więcej szczegółów: www.facebook.com/The-Devils-Cradle-406077333070793

  Preorder: www.svartrecords.com/product/the-devils-cradle


  added by: Olo
  source: 7Gates

  Tero IkäheimonenSvart RecordsSvart Publishingbooks


 • Pestilence (hol) - nowy album w marcu 2018

  2017-10-19

  Patrick Mameli, który zreformował w zeszłym roku Pestilence w kompletnie odświeżonym składzie, zapowiada wydanie nowego, ósmego już studyjnego krążka na marzec 2018 r. Album ma nosić tytuł "Hadeon" i ma zawierać "death metalowy atak w 13 utworach łaczących staroszkolne korzenie Pestilence, charakterystyczny dla zespołu progresywny charakter i zabójczą produkcję, który z pewnością przypadnie do gustu tak starym, jak i nowym fanom". Front płyty zdobić będzie widoczny poniżej obrazek autorstwa Santiago Francisco Jaramillo z Triple Seis Design (Lock Up, Dying Fetus, Inquisition), którego koncept "opiera się na wielowarstwowej rzeczywistości, obecności obcych i negatywnych częstotliwościach".

  Wydawcą "Hadeon" będzie Hammerheart Records, która jest obecnie w trakcie wznawiania czterech pierwszych albumów zespołu nagrywanych dla Roadrunner. Formy wydania to podwójne deluxe CD i wysokiej jakości winyle. Zamawiać można tutaj.

   

  www.facebook.com/Pestilenceofficial
  www.pestilence.nl
  www.facebook.com/hammerheartrecords
  www.hammerheart.com

  added by: Olo
  source: fb.com/Pestilenceofficial

  PestilenceHammerheart RecordsSantiago Francisco JaramilloTriple Seis Design


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.