news

the newest reviews

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

Ataraxy

Where All Hope Fades ___2018
Trochę nieszczęśliwe jest według mnie opisywanie Ataraxy jako zespołu death/doom metalowego - znacznie bliższe prawdy byłoby określenie ich twórczości jako współczesny dark metal z death metalowymi korzeniami. O ile oczywiście przywiązujecie jakąkolwiek wagę do nomenklatury stylistycznej, bo sam zespół raczej nie wydaje się zawracać tym sobie głowy. Produkcje Hiszpanów są w ...

news

 • Monstrosity zapowiada nowy album "The Passage Of Existence"

  2018-06-20

  "The Passage Of Existence" to tytuł szóstego album weteranów amerykańskiego death metalu, który ukaże się 7 września dzięki Conquest Music/Metal Blade.

   

  Krążek zawierać będzie 12 utworów. Bębny nagrano w Audiohammer Studios na Florydzie pod okiem Jasona Suecofa. Gitary oraz bass zarejestrowano w Ascension Sound, zaś wokale wbito w studio Obituary - Redneck Studios w Gibsonton, również na Florydzie. Miksem zajął się Mark Lewis (Megadeth).

  Po ukazaniu się płyty Monstrosity zapowiada trasę koncertową.

  Mała zajawka jak brzmi Monstrosity 2018:

  Aktualny skład zespołu:
  Mike Hrubovcak: Vocals
  Lee Harrison: Drums
  Mike Poggione: Bass
  Mark English: Guitars
  Matt Barnes: Guitars

  www.facebook.com/MonstrosityOfficial
  www.monstrosity.us/

  added by: A
  source: Monstrosity

  MonstrosityConquest MusicMetal Blade


 • Blasphemous (usa) nowym nabytkiem Horror Pain Gore Death Productions

  2018-06-14

  Amerykańska Horror Pain Gore Death Productions donosi o podpisaniu kontraktu z black/death metalowym Blasphemous z ich miejscowej Filadelfii. Ich nowy, trzeci już album "Emerging Through Fire" ukazać się ma 27 lipca na CD i w formacie cyfrowym. Jest to pierwszy materiał zespołu od czasu wydanego w 2010 albumu "Bearer Of The Darkest Plagues". W notce prasowej czytamy, że na nowej płycie znajdzie się osiem nowych numerów intensywnej black/death metalowej furii, w która stylistycznie mieści się w szerokim wachlarzu wpływów - Black Witchery, Deicide, Dissection, God Dethroned, Gorgoroth, Immortal, Morbid Angel.

   

  www.horrorpaingoredeath.com
  www.facebook.com/blasphemousmetal
  blasphemousphilly.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Clawhammer PR

  BlasphemousHorror Pain Gore Death Productions


 • Undergang (dk) i Corpsessed (fin) 19 lipca we Wrocławiu

  2018-06-13

  Duński, death metalowy, autopsowaty buldożer Undergang jedzie w lipcu na trasę po Europie. Towarzyszyć im mają dwaj podopieczni Dark Descent z Finlandii - w pierwszej części, od 6 do 14 lipca ma to być Gorephilia, a w drugiej, od 15 do 20 lipca czciciele kultu Przedwiecznych - Corpsessed (21 lipca obydwa zespoły grają też w Trutnovie na Obscene Extreme). I to właśnie ten drugi śmiertelny zestaw pojawi się na jedynym koncercie w Polsce 19 lipca (czwartek) we Wrocławiu.

  Zainteresowani znajdą więcej info śledząc to wydarzenie na FB.

   

  www.facebook.com/undergangktdm
  undergang.bandcamp.com
  www.facebook.com/Corpsessed

  added by: Olo
  source: No Gods No Masters

  UndergangCorpsessed


 • Reinfection powraca z Deformeathing Production

  2018-06-13

  Reinfection, uznani weterani krajowego brutal death gore grind dają znak życia po głębokiej stagnacji w ostatnich latach.  Zespół podpisał kontrakt z Deformeathing Production i 29 czerwca ukaże się reedycja ich pierwszego pełnego albumu "They Die For Nothing". Tytuł ten, pierwotnie wydany w USA od wielu lat pozostawał niedostępny.

  Materiał nagrany blisko 20 lat temu w Izabelin Studio nie został poddany ponownemu masteringowi, ani żadnym obróbkom dźwięku. Na potrzeby wydania reedycji odświeżona została szata graficzna (przygotowany został nowy front cover oraz grubsza książeczka). Płyta ukaże się w standardowym jewel case + 12-stronnicowa książeczka + obi.  Pre-ordery już ruszyły na stronie wydawcy.

  Premiera drugiego pełnego albumu zaplanowana została na wrzesień. Więcej informacji wkrótce.


  Reinfection to niekwestionowana legenda ultra brutalnego grania na całym świecie. Zespół powstał w 1994 roku. Debiutem fonograficznym była kaseta "The Edge Of Her Existence” wydana w 1998 roku własnym sumptem. Już ten materiał pokazał Reinfection jako jeden z najbrutalniejszych i chorych tworów na naszej scenie. Wiele zagranych koncertów (zarówno klubowych jak i festiwali) oraz świetny odbiór maniaków, ugruntowało pozycję zespołu. Reinfection wymieniany jest jednym tchem wraz z takimi nazwami jak Damnable, Parricide, Dead Infection, Yattering, Epitome czy Squash Bowels. W 1999 roku przyszedł czas na pierwszy pełny album "They Die For Nothing" wydany przez nieistniejącą już Ablated Rec. Zespół ma na swoim koncie również kilka mniejszych wydawnictw (split, EP, kompilację oraz demo).


  Reinfection online:
  Facebook (nowy): www.facebook.com/Reinfection-994531534039269/

  Deformeathing Production online:
  Website: deformeathing.com
  Facebook: www.facebook.com/Deformeathing

  added by: Olo
  source: Dominic Athanassiou

  ReinfectionDeformeathing Production


 • Beheaded (mal) w Agonia Records

  2018-06-13

  Agonia Records donosi o podpisaniu papierów z czołowym, maltańskim towarem eksportowym - death metalowym Beheaded. Nowy album został wstępnie zaplanowany na przyszły rok. Obecnie zespół szykuje się do występu jako co-headliner tegorocznego Metalgate Czech Death Fest, 16 czerwca.

  Beheaded powstali w 1991 na Malcie, zainspirowany death metalowymi formacjami wczesnych lat dziewięćdziesiątych, zarówno tymi z Europy jak i USA. Jest największym zespołem metalowym pochodzącym z wyspy. Jego początki były charakterystyczne dla okresu; Beheaded byli czynnie zaangażowany w wymianę kaset magnetofonowych i zinów tradycyjną pocztą. Ich pierwszym wydawnictwem było demo "Souldead" z 1995. Od tamtej pory zespół wydał łącznie sześć albumów studyjnych, będąc związanym z różnymi wytwórniami na przestrzeni lat. Najdłużej współpracował z Unique Leader Records ze Stanów Zjednoczonych. Nakładem tego wydawnictwa ukazał się ostatni album grupy "Beast Incarnate" w 2017.   


  Skład:
  Frank Calleja - wokal
  Omar Grech - gitary
  Simone Brigo - gitary
  David Cachia - bass, wokal
  Davide "BrutalDave" Billia - perkusja

  Beheaded on-line:
  Facebook: www.facebook.com/BeheadedMT
  Twitter: twitter.com/BeheadedMT
  Instagram: www.instagram.com/beheaded_since_1991/
  YouTube: www.youtube.com/c/BeheadedOfficial

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: tinyurl.com/agoniashop
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  BeheadedAgonia Records


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.