news

the newest reviews

Dakhma

Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity) ___2016
Mawiają, że metal to nie rurki z kremem. Ponoć metal to wojna. Dakhma na swojej debiutanckiej płycie zdecydowanie staje po stronie zwolenników takich poglądów. „Passageways to Daena (The Concomitant Blessings of Putrescing Impurity)” to płyta skrajnie radykalna niemal pod każdym względem. Na dodatek równie zawiła i złożona. Czegóż my tu nie mamy! Na pierwszy rzut ucha dominuje ...

Warfist

Metal to the Bone ___2016
Jeśli lubisz metal, to polubisz Warfist. To proste. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem starego speed, thrash, death, black metalu. Warfist gra metal ponad podziałami. "Metal to the Bone" w perfekcyjny sposób łączy niemal wszystko to, co w ekstremalnej muzyce najlepsze. Owszem, słychać że muzyków interesuje głównie "stara szkoła". Równocześnie doskonale...

news

 • Nifelheim (swe) drugą gwiazdą Black Silesia III

  2017-12-12

  Jak donosi Black Silesia Productions: Po wielu latach spekulacji, domysłów i niedowierzania, że kiedykolwiek do tego dojdzie – najbardziej bezkompromisowi bliźniacy Heavy Metalu w końcu zawitają do Polski. Hellbutcher i Tyrant po ponad roku negocjacji zgodzili się przyjąć zaproszenie Black Silesia Productions na jedyny i ekskluzywny koncert w ramach Black Silesia Open Air. Skoordynowanie występu Nifelheim w Polsce z "Legacy of the Beast Tour" nie było rzeczą prostą, a jak wiadomo – bracia Gustafsson mają głęboko 'wyjebane' na wszystko co koliduje z jakimkolwiek przejawem działalności Iron Maiden; ale ostatecznie dopięliśmy swego. Bestialski black/thrash z melodiami żywcem wyjętymi z NWOBHM oraz niedostępność ich koncertów sprawiają, że ich przyjazd Nifelheim do Polski staje się wydarzeniem unikatowym.

  Blasphemy  będą główną atrakcją pierwszego dnia festiwalu, Nifelheim - drugiego.

  Przypominamy, że sam festiwal przybiera swą docelową formę – dwudniowego festiwalu Open Air. Wybór po ponad roku rozmów i poszukiwań odpowiedniego miejsca padł na Gród w Byczynie – organizatorzy wyrażają nadzieję, że ich współpraca z Grodem nie będzie tylko jednorazowym wybrykiem.

  Na terenie festiwalu dostępne będzie DARMOWE pole namiotowe – zachęcamy do skorzystania, ponieważ najbliższe noclegi oddalone są wiele kilometrów od terenu festiwalu. Do Byczyny dostać się można pociągiem – najbliższa stacja PKP (Biskupice koło Kluczborka) znajduje się niecałe 5 km od terenu festiwalu - droga piesza (dla wytrwałych) będzie oznaczona. Miejsce nie jest niestety łatwo osiągalne przy pomocy innego transportu niż samochód, ale warto poświęcić się dla samego uroku i bliskości przyrody.

  Więcej informacji, włącznie z cenami biletów ich ich dostępnością – wkrótce.

  Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/381290342315827/


  www.facebook.com/BlackSilesia

  added by: Olo
  source: Black Silesia Productions

  NifelheimBlasphemyBlack Silesia IIIBlack Silesia Open AirBlack Silesia Productions


 • Iperyt - całe "The Patchwork Gehinnom" przedpremierowo do odsłuchu

  2017-12-12

  Pisaliśmy już, że premiera "The Patchwork Gehinnom" - nowego albumu katowickich, black/death industrialistów została zaplanowana przez Pagan Records na 15 grudnia. Wytwórnia uruchomiła już jakiś czas temu preordery w swoim sklepie, a na łamach metalnews.pl posłuchać możemy od wczoraj przedpremierowo całego materiału: > TUTAJ <


  www.facebook.com/iperytofficial/
  iperyt.bandcamp.com/
  pagan-records.com
  www.facebook.com/paganrecords/

  added by: Olo
  source: Pagan Records

  IperytPagan Records


 • Untervoid (pl) udostępnia pierwszy utwór z nadchodzącego minialbumu dla Osmose

  2017-12-06

  Pisaliśmy niedawno o kontrakcie naszego krajowego Untervoid z Osmose Productions. Zgodnie z zapowiedziami, 26 stycznia ukazać się ma ich debiutancki, czteroutworowy minialbum zatytułowany po prostu "Untervoid". Do odsłuchu dostaliśmy właśnie kawałek otwierający to wydawnictwo:

  Zamówienia w sklepie Osmose: www.osmoseproductions.com/liste/index.cfm?what=all&lng=2&tete=untervoid


  www.facebook.com/untrvd
  www.facebook.com/osmoseproductions/
  www.osmoseproductions.com
  osmoseproductions-label.com

  added by: Olo
  source: Untervoid

  UntervoidOsmose Productions


 • Execration (nor) i Reptilian (nor) na dwóch koncertach w Polsce

  2017-12-06

  Norweska death/thrash metalowa rewelacja ostatnich lat - Execration ruszają w pierwszym miesiącu nowego roku na trasę po Europie pod szyldem Return to the Void Tour 2018. Towarzyszyć im będą ich krajanie - death metalowy Reptilian, którzy zwrócili na siebie uwagę zeszłorocznym, pełnowymiarowym debiutem "Perennial Void Traverse". Skład ten zawita do naszego kraju na dwa koncerty:

  25 stycznia (czwartek) - Poznań @ Klub u Bazyla (ul. Norwida 18A)
  26 stycznia (piątek) - Warszawa @ Klub Pogłos (ul. Burakowska 12) > wydarzenie na FB

  Bilety do nabycia na lefthandsounds.org/bilety/


  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  ExecrationReptilianLeft Hand Sounds


 • Blasphemy headlinerem Black Silesia III

  2017-12-03

  Jak informują organizatorzy Black Silesia, trzecia edycja ich festiwalu staje się dwudniowym festiwalem Open Air. Impreza odbędzie się w Grodzie Rycerskim w Byczynie między 8 a 10 czerwca 2018. Headlinerami festiwalu będą bogowie wojny i prekursorzy war black metalu – BLASPHEMY, którzy po prawie 35 latach działalności przylecą prosto z Kanady na swój jedyny koncert w Polsce.

  Sam festiwal przybiera swą docelową formę – dwudniowego festiwalu Open Air. Wybór po ponad roku rozmów i poszukiwań odpowiedniego miejsca padł na Gród w Byczynie – organizatorzy mają nadzieję, że ich współpraca z Grodem stanie się współpracą wieloletnią. Na terenie festiwalu dostępne będzie DARMOWE pole namiotowe.

  Do Byczyny dostać się można pociągiem – najbliższa stacja PKP (Biskupice koło Kluczborka) znajduje się niecałe 5 km od terenu festiwalu - droga piesza (dla wytrwałych) będzie oznaczona. Miejsce nie jest niestety łatwo osiągalne przy pomocy innego transportu niż samochód, ale okolice mają nam zrekompensować te niedogodności.

  Informacje o noclegach w pobliżu – wkrótce. Organizator zaznacza jednak, że najbliższe znajdują się nie mniej niż 5 km od terenu festiwalu, dlatego zachęcamy do zorganizowania namiotu i skorzystania z darmowego pola.

  Informacje na temat kolejnych zespołów oraz biletów – wkrótce.

  Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/381290342315827/

   

  www.facebook.com/BlackSilesia/
  www.facebook.com/OfficialBlasphemy/
  www.ross-bay-cult.com

  added by: Olo
  source: Black Silesia Productions

  BlasphemyBlack Silesia IIIBlack Silesia Open AirBlack Silesia Productions


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.