news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Memoriam (gb) - pierwszy singiel z nowego albumu "To the End"

  2021-01-23

  "Onwards into Battle" to kawałek otwierający i pierwszy promujący nowy album "To the End" brytoli z Memoriam, który ukazać się ma 26 marca nakładem Reaper Entertainment. Jest potężny, chwytliwy i spowoduje, że do 26 marca będziecie mieć owsiki w dupie nie mogąc doczekać się tego albumu:


  Karl Willets o tekstach: "Utwór ten kontynuuje koncept z "Requiem for Mankind" i jest pod wieloma względami podobny do utworu "Fixed Bayonets". Tekst utworu koncentruje się na "godzinie zero" będącej początkiem bitwy, co jest bardzo odpowiednie na początek tego albumu.‭ W temacie wojny tekst tego kawałka eksploruje zwłaszcza brutalność wojny okopowej.
  Wojna trwa. Niech rozpocznie się bitwa.
  "

  Preordery "To the End": www.reapermusic.de/memoriam-end

  Line-up Memoriam:
  Karl Willetts | vocals  (ex-Bolt Thrower)
  Frank Healy | bass (ex-Benediction)
  Spike T Smith | drums (Sacrilege, Conflict, Killing Joke, The Damned)
  Scott Fairfax  | guitars (As The World Dies, ex-Benediction live)

   

  www.facebook.com/Memoriamuk2020
  www.facebook.com/ReaperEntertainment/
  www.reapermusic.de/memoriam-end/

  added by: Olo
  source: fb.com/groups/memoriamuk

  Reaper Entertainment


 • Salem (il) - winylowa reedycja "Creating Our Sins + Bonus Tracks" w NWN! Productions

  2021-01-21

  Z katalogowym numerem ANTI-GOTH 551 ukaże się nakładem Nuclear War Now! Productions reedycja epki "Creating Our Sins" izraelskich weteranów z Salem. Zapowiedź wytwórni poniżej:

  "Mamy zaszczyt ogłosić niesamowicie ważne dla nas wydawnictwo. Dogadanie tego dealu zajęło nam z zespołem parę lat, ale jestem wieloletnim fanem tej EP i poszukuję bezskutecznie dwóch pierwszych demówek tego zespołu przez ponad dwie dekady. Salem to zespół darzony szacunkiem maniaków z najgłębszego podziemia, ale prawie zupełnie zapomniany przez nową generację fanów ekstremalnego grania. Być może wynika to z ich egzotycznego pochodzenia jakim jest Tel-Aviv. Reedycja zawierać będzie trzy kawałki, które znalazły się na tym MLP w 1992 oraz 6 bonusowych kawałków, nagranych w studio w 1990. Jest to pierwsza winylowa reedycja "Creating Our Sins" i pierwszy raz, gdy większość tych bonusowych utworów zostanie wydana."

  Przewidywany termin premiery to lato 2021.

   

   

   

  www.facebook.com/salemofficialpage/
  www.nwnprod.com/

  added by: Olo
  source: NWN! Productions

  SalemNWN! ProductionsNuclear War Now! Productions


 • Sphere - 14 lat od wydania debiutu

  2021-01-20

  Stołeczny Sphere przypomina się w rocznicę wydania ich debiutanckiego albumu:

  "14 lat temu, 20 stycznia 2007 roku ukazało sie fizyczne wydanie debiutanckiego albumu "Damned Souls Rituals". Album nagrany w olkuskim ZED Studio, pojawił się wpierw cyfrowo 15 stycznia 2007, a 5 dni później zadebiutował jako fizyczne wydanie nakładem Empire Records!
  Ps. Warto wspomnieć, że oprawę graficzną debiutu oraz zdjęcia tworzył nikt inny tylko Aleksander Krzeczkowski / Masterful-Magazine!
  "

   

  damnedsphere.bandcamp.com/album/damned-souls-rituals
  www.facebook.com/sphereband

  added by: Olo
  source: Sphere

  SphereZED StudioEmpire Records


 • Składak CD Fumes (ca) w Morbid Chapel

  2021-01-11

  Nasza krajowa Morbid Chapel Records informuje o planach na wydanie w lutym kompilacyjnego CD kanadyjskich death metalowców z Fumes:

  "Fumes wypluwa wnętrzności! Rozprzestrzeniający się odór rozkładanych zwłok będzie nosić nazwę "Assemblage of Disgust". Na kompilacji dotychczasowych dokonań Kanadyjczyków znajdzie się 5 kawałków zgniłego mięsa utrzymanych w Death Metalowym stylu. Jeśli jesteś maniakiem tego rodzaju okropności, to wyrwij kawałek padliny.

   

  morbidchapelrecords.bandcamp.com
  www.facebook.com/morbidchapelrecord
  morbidchapelrecords.com

  added by: Olo
  source: Morbid Chapel Records

  FumesMorbid Chapel RecordsRotten Tomb Records


 • Magnus (pl) - "Acoholic Suicide" po raz pierwszy na winylu

  2021-01-11

  Deformeathing Production reklamuje wydanie (po raz pierwszy) na winylu trzeciego albumu Magnus - "Acoholic Suicide":

  "Prawdziwa legenda polskiego undergroundu ze swoim trzecim albumem wydanym po raz pierwszy na vinylu. 11 kawałków pełnego mocy Death/Thrash’u napędzanego wysokooktanowym Speed METALEM!!!
  12" Vinyl (limit 400 sztuk: 250 x Black, 100 x Red, 50 x Splatter) spakowany w solidny gatefold (odświeżona grafika, liner notes przygotowany przez zespół specjalnie na to wydawnictwo) + insert z tekstami + plakat."

  "ALCOHOLIC - Alkohol i używki uważam za substancje stworzone przez ludzi dla ludzi, lecz tylko i wyłącznie dla tych, którzy potrafią rozmawiać ze swoim organizmem, ze swoim umysłem, którzy potrafią bezwzględnie panować nad sytuacją, którzy mają absolutną pewność, że używka nie przejmie nad nimi kontroli. To bardzo ważne i bardzo trudne. Jeśli nie jesteś  mentalnym twardzielem, nie eksperymentuj. Tego się trzymam i dzięki temu  żyję i mam się dobrze.
  SUICIDE - Dla wielu ludzi alkohol, to droga ucieczki przed czymś czego ich mózg nie jest w stanie przetrawić. Są tacy, którzy ratują się jogą, inni modlitwą, a jeszcze inni spacerami po górach. Są też tacy, którzy tracąc grunt fundują sobie zapomnienie przy pomocy używek. Ta droga, to samobójstwo na raty.
  " (Rob Bandit / Magnus)

  Data wydania: 26.02.2021

   

  deformeathing.bandcamp.com/
  deformeathing.com

  added by: Olo
  source: Deformeathing Production

  MagnusDeformeathing Production


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.