news

the newest reviews

Entropia

Vacuum ___2018
Klimatyczny jogging metal. Absurdalna szuflada? A do diabła z tym. Ta płyta naprawdę zmusza do fizycznej aktywności, zmiany przerzutki na szybszą, skakania przez kaniony i wbiegania na ośmiotysięczniki. To jest dosłownie godzinna reklama energetyków w okołometalowej oprawie. Króliczek Alcatela eksploduje w spazmach przeładowania, Lion odgryza głowę próbującego go zjeść dziecka, d...

Envig

By Human Hands ___2018
Klasyczny, motoryczny groove death metal. Ciężko walcujące się riffy, brzmiące tak, jakby zamiast strun gitarzyści założyli sobie czołgowe gąsienice, tratująca niczym batalion piechoty sekcja rytmiczna, wokalista ryczący niskim, zdartym growlem kolejne wersy żywcem wyjęte z “Na Zachodzie bez zmian” Remarque’a i unoszący się nieodzownie nad całością duch potężnego Bolt Th...

news

 • Trzecia płyta Evangelist w sprzedaży

  2018-12-09

  Nakładem rodzimej Nine Records ukaże się wkrótce trzeci pełnowymiarowy album krakowskich epic/doom metalowców z Evangelist. "Deus Vult", jak twierdzi wydawca, to 7 numerów epickiego doom metalu na najwyższym poziomie. Jedna z najmocniejszych pozycji tego roku w gatunku. Must have dla doomowych maniaków i fanów epickiego grania.

   Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży, premiera przewidziana jest na 20 grudnia. Dwóch utworów możecie posłuchać już teraz/

   

  Spis utworów:

  1. God Wills It!

  2. Memento Homo Mori

  3. Heavenwards

  4. Prophecy

  5. The Passing

  6. The Leper King

  7. Eremitus (Keeper of the Grail) 

   

  nine-records.pl 

  added by: Paweł Palica
  source: Nine Records

  evangelistdeus vultnine records


 • Bölzer, The Ruins of Beverast i Visigoth na Wolf City Fest 2019

  2018-12-08

  Fanom co bardziej ortodoksyjnych, a przy tym undergroundowych brzmień przypaść może do wątroby oferta, jaką mają organizatorzy drugiej edycji Wolf City Fest, która odbędzie się w Berlinie w dniach 24 - 25 maja. W klubie Zukunft am Ostkreuz pojawią bowiem The Ruins of Beverast, Bölzer, Visigoth, Chapel of Disease, Maggot Heart, Bloody Vengeance, II, Abyssous, Urin, Trepaneringsritualen, Matterhorn, Nekrovault, Manacle, Heavy Sentence oraz Bewitcher, karnet na 2 dni kosztuje obecnie 45 euro. Więcej informacji na ten temat TUTAJ.

   

  wolfcityberlin.bigcartel.com

  theruinsofbeverast.bandcamp.com/

  bolzer.bandcamp.com/

  visigothofficial.bandcamp.com/

  chapelofdisease.de/

  maggotheart.bandcamp.com/

  bloodyvengeance.bandcamp.com/

  iievoke.bandcamp.com/

  www.abyssous.de/

  urin.bandcamp.com/releases

  trepaneringsritualen.bandcamp.com/

  crass-cleansing.com/

  aderlass-kunstverlag.bandcamp.com/album/obscure

  manacleheavymetal.bandcamp.com

  heavysentence.bandcamp.com/

  bewitcher.bandcamp.com/

  added by: Paweł Palica
  source: Wolf City

  wolf citybolzervisigothruins of beverast


 • Nekrofilth (us) na rytuale robactwa

  2018-12-08

  Niestrudzeni dealerzy metalowej ekstremy z Hells Headbangers Records zapowiedzieli na 28 grudnia premierę nowej płyty amerykańskiego Nekrofilth, subtelnie zatytułowanej "Worm Ritual".

   Załoga z Denver przygotowała z myślą o tym albumie czternaście autorskich kawałków i cover "Poison" Venom, celując brzmieniem gdzieś pomiędzy kanadyjski Slaughter, stary Celtic Frost i Repulsion. Dźwiękowa próbka poniżej.

  www.hellsheadbangers.com
  www.facebook.com/hellsheadbangers.com
  www.hellsheadbangers.bandcamp.com
  www.instagram.com/hellsheadbangers
  www.twitter.com/hellshead666

  www.youtube.com/user/hellsheadbangers666  

  added by: Paweł Palica
  source: Hells Headbangers

  nekrofilthworm ritual


 • Znane już są nowe daty koncertów Necros Christos, Venenum i Ascension

  2018-12-08

  Zgodnie z obietnicą agencji Left Hand Sounds, w zamian za odwołane imprezy wrześniowe doczekamy się przyjazdu trójki Necros Christos, Venenum i Ascension do naszego kraju. W ramach trasy "Three Altars Burning" zawitają one do Polski na dwa koncerty w lutym, odpowiednio do Krakowa (Zet Pe Te) i Poznania (U Bazyla).

  13 luty - Kraków @ Zet Pe Te (wydarzenie na FB)
  14 luty - Poznań @ u Bazyla (wydarzenie na FB)

  bilety:
  -    60zł (przedsprzedaż)
  -    70zł (w dniu koncertu)

  dostępne na lefthandsounds.org/bilety, w Metal Shop (Kraków) i Rock Long Luck (Poznań)


  added by: Olo
  source: Left Hand Sounds

  Necros ChristosVenenumAscensionLeft Hand Sounds


 • Satyricon na Helliad Fest 2019

  2018-12-08

  Satyricon, norweska legenda metalu, to główna gwiazda festiwalu Helliad Fest 2019, który odbędzie się w przyszłym roku w Gdyni. To już trzeci ogłoszony zespół, który wystąpi w Parku Kolibki 24 sierpnia 2019 roku.

  Satyricon w przyszłe wakacje wystąpi na jedynym koncercie w Polsce podczas pierwszej edycji Helliad Fest 2019. Poza norweskim zespołem organizatorzy potwierdzili występ polskich formacji Decapitated oraz Obscure Sphinx. Łącznie na dwóch scenach zagra 9 zespołów z Polski i zagranicy. Ponadto, organizatorzy postanowili przekazać 1+1% przychodów z grudniowej sprzedaży biletów organizacjom wspierającym osoby z niepełnosprawnością.

  To pierwsze takie wydarzenie na Pomorzu, którego celem jest stworzenie nowej jakości festiwalu, łączącego wysoki poziom polskiej sceny metalowej z kolebką ciężkiego brzmienia - Skandynawią. W parku w gdyńskich Kolibkach ustawią się dwie duże sceny, czego efektem będzie potężna dawka zróżnicowanych stylów death, black i doom metalu.

  Całe przedsięwzięcie, wzorem kultury skandynawskiej, charakteryzuje mocno rodzinny charakter. Helliad Fest aktywnie wspiera wymianę kulturową w obrębie całej Europy, łącząc doznania artystyczne z promocją wartości takich jak równość, tolerancja i więzi społeczne. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, zapowiadając nawet wydzielenie strefy Kids Zone z animacjami dla najmłodszych.

  Festiwal rozpocznie klubowy dzień poprzedzający, gdzie, pod wspólnym logiem Helliad Fest, zobaczymy na scenie kolejne sześć zespołów. Więcej informacji poznamy niebawem.

  Bilety dostępne są za pośrednictwem Eventim, a dokładną rozpiskę zespołów można znaleźć na profilu festiwalu na Facebooku oraz na oficjalnej stronie internetowej.

  Jesteśmy bardzo zadowoleni, że gwiazdą pierwszej edycji Helliad Fest jest kultowy zespół Satyricon. To podkreśla, jak wyjątkowy jest Helliad. Od pierwszego dnia postawiliśmy sobie za cel zorganizować trójmiejską imprezę na światowym poziomie i udało się nam. Zaproszone przez nas zespoły prezentują różne odmiany ciężkiego grania, ale łączy je wysoki poziom artystyczny. Dotychczas nie mieliśmy takiego wydarzenia na Pomorzu. Program festiwalu doskonale odwzorowuje charaktery organizatorów i pokazuje, że nie boimy się sięgać wysoko i mieszać ze sobą różne klimaty muzyczne. Mamy nadzieję, że uczestnicy dadzą nam wotum zaufania i po wakacjach będziemy mogli rozpocząć prace nad kolejną edycją – mówi Magdalena Górecka, pomysłodawca i organizator Helliad Fest.

   

  www.facebook.com/helliad
  helliad.com

  added by: Olo
  source: Helliad Production

  SatyriconHelliad FestHelliad ProductionDecapitatedObscure Sphinx


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.