news

the newest reviews

Dwaal

Gospel of the Vile ___2020
Post metal i sludge/doom metal to modne ostatnio kierunki, ale, do cholery - koniecznie zróbcie w pierwszych rzędach jeszcze miejsce dla norweskiego Dwaal. Sam fakt, że ta płyta to debiut już robi wrażenie. To jest poziom, do którego większość zespołów dochodzi przez lata, a Dwaal mają na koncie przecież zaledwie jedną, wydaną własnym sumptem epkę, a wcześniej tylko jedno demo -...

Sadokist

Necrodual Dimension Funeral Storms ___2019
Sadokist to niezła banda fińskich pojebańców. Zdecydowanie bardziej niż na główkowanie nad złożonością swoich utworów stawiają na podziemną autentyczność, bezkompromisowość i konserwatywny, metalowy satanizm, w którym bluźnierstwo przeciwko wszelkim świętościom i normom społecznym jest jedyną, akceptowalną formą składania hołdu dla Piekła. Ta otoczka i wyraźne, wła...

news

 • Epitome na vinylu w Deformeathing Production

  2020-08-02

  Na 07.08.2020 zaplanowana została premiera winylowej wersji dwóch kultowych demosów Epitome – "Autoe'ROT'icism" wydanego oryginalnie w 1998 roku oraz "Engulf The Decrepitude" z 1994 roku. Wcześniej w barwach Deformeathing Production ukazała się wersja CD oraz kaseta + okolicznościowa, limitowana koszulka.

  Notka od wydawcy: "Epitome – zespół który swoją muzyką, oryginalnym podejściem do tworzenia dźwięków, niesamowitymi koncertami wywrócił scenę do góry nogami. Miejmy jasność – po ukazaniu się "autoe'ROT'icism" nic nie było takie jak wcześniej. Jest to jeden z tytułów który ponad 20 lat temu kreował brutalną scenę i stanowił o jej standardach. Zimny, mechaniczny, mega brutalny grind nie bojący się eksperymentów i nieszablonowych rozwiązań. Jako bonus pierwsze demo zespołu "Engulf The Decrepitude". Materiał surowy, brutalny i już w czasie kiedy się ukazał zdradzający to z czym w przyszłości będziemy mieli do czynienia pod nazwą Epitome."


  12" White/Red Splatter Vinyl (limitowany do 250 sztuk!) spakowany w lakierowaną kopertę + insert.

  Lista utworów:
  Side A:
  "Autoe'ROT'icism":
  A1. The Surgeon's Complex
  A2. Autoe'ROT&'icism
  A3. Skinpeeled
  A4. Hermetic Flesh Capsule
  A5. Adrenalin Vitamine
  A6. Adrenalin Vitamine (Grind'n'Bass Version)
  A7. Two Spanish Flies
  Side B:
  "Engulf The Decrepitude":
  B1. Involuntary Ascension
  B2. Incarnated of Morbidity
  B3. Divinely Offering
  B4. Spasmodic Serenity

  Zespół:
  www.facebook.com/SupeROTic

  Label:
  www.deformeathing.com
  www.facebook.com/deformeathing
  www.bandcamp.deformeathing.com

  added by: Olo
  source: Deformeathing Production

  EpitomeDeformeathing Production


 • Apsû (pogrobowiec Absu) podpisuje z Agonia Records

  2020-07-18

  Pochodzący z Teksasu "mitologiczni occult metalowcy" Proscriptor McGovern's Apsû podpisali umowę z Agonia Records. Data wydania debiutanckiego albumu zespołu o tej samej nazwie zostanie ogłoszona w 2020.

  Trailer:


  Kiedy perkusista/wokalista Proscriptor (Russ R. Givens) rozwiązał Absu 27 stycznia 2020, jego główną intencją było odnowienie formuły tej 30-letniej formacji. Proscriptor McGovern's Apsû to naturalny produkt rozkładu Absu, a jego szeregi w dalszym ciągu zasila basista/wokalista Ezezu oraz nowy członek, wirtuoz gitary Vaggreaz. 

  Proscriptor tak mówi o odrodzeniu się zespołu: "Chcę, aby ludzie wiedzieli, że rozwiązałem Absu z czystą intencją uformowania Proscriptor McGovern's Apsû, pomimo włączenia mojego imienia do nazwy zespołu, co stanowi swojego rodzaju tarczę herbową i ukłon w stronę przeszłości. Nie uważam siebie za lidera tej grupy, bardziej za administratora. Sam być może jestem opresyjnym namiestnikiem, ale Proscriptor McGovern's Apsû to równy, kolektywny twór."

  Proscriptor kontynuuje wątek w odniesieniu do tekstów, jakie znajdą się na nowym albumie: "Ten album został napisany dla tych, którzy są ciekawi i niezmordowani w ścieżkach wiedzy tajemnej. Kosztem czasu i przestrzeni zebrałem wiedzę, którą można uznać - w moich subiektywnych teoriach - za ‘mitologiczny occult metal' czerpiący z Thelemy i formuły Zos Vel Thanatos, a także fraktalnej ontologii i (naturalnie) mitologii bliskiego wschodu."

   

  Nowy album jest rejestrowany w różnych studiach, a ostateczny miks otrzyma w Dallas (Teksas) u boku J.T. Longoria. Masteringu dokona Karl Daniel Lidén w Szwecji. Gościnnie na albumie zagrają Vorskaath (Zemial), Ross Friedman (Ross The Boss), Jeff Becerra (Possessed), Rune Eriksen (Aura Noir/Vltimas), Alex Colin-Tocquaine (Agressor) i The Dark (Agatus). Ilustracjami zajmie się Zbigniew Bielak.

  Spis utworów jakie znajdą się na "Proscriptor McGovern's Apsû":
  I. Amenta: Accelerando: Azyn including Hierophantasmal Expounder
  II. Esoterically Excoriating The Exoteric
  III. Quasaric Pestilence
  IV. Mirroracles
  V. In-Betweeness Gateway Commuters
  VI. Jupiter In Capricornus
  VII. Dedicated To Thoth, But Azathoth Wasn't Listening (A Necroloquy)
  VIII. Caliginous Whorl
  IX. The Coagulating Respite
  X.  Prana: Therion: Akasha
  XI. Tantrums Of Azag-Kkû
  XII. Every Watchtower Within Is The Axis Of A Watchtower Without including Totemic Thresholds

  PROSCRIPTOR MCGOVERN'S APSÛ to:
  Proscriptor McGovern – perkusja, teksty, echoplex, flet papago, analogiczne i cyfrowe syntezatory, wokale
  Vaggreaz – gitara prowadząca, rytmiczna i akustyczna
  Ezezû – elektryczny bass, dodatkowe instrumenty i wokal

  PROSCRIPTOR MCGOVERN'S APSÛ on-line:
  Strona internetowa: absu.us
  Facebook: www.facebook.com/officialabsu
  Twitter: twitter.com/absunetwork
  SoundCloud: soundcloud.com/absu
  Bandcamp: absu.bandcamp.com/
  Instagram: instagram.com/officialabsu
  YouTube: www.youtube.com/user/OfficialABSUChannel
  Reverbnation: www.reverbnation.com/absu
  Spotify: open.spotify.com/artist/3eVkhnD2UKVjX5uiUsqfXP

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: agoniarecords.com/store
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  AbsuApsûProscriptor McGovern's ApsûAgonia RecordsJ.T. LongoriaKarl Daniel LidénZbigniew Bielak


 • Skeletal Remains (us) publikują pierwszy singiel z nadchodzącego krążka "The Entombment Of Chaos"

  2020-07-12

  "Illusive Divinity" to tytuł pierwszego ujawnionego singla z czwartego studyjnego albumu kalifornijskiej, staroszkolnej rewelacji ostatnich lat - Skeletal Remains. Wideo z tekstami do tego utworu możecie zobaczyć poniżej:


  Jak komentują nowy materiał: "Jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc podzielić się z Wami kawałkiem otwierającym nasz nowy album "The Entombment Of Chaos". Uważamy, że to dobre wprowadzenie do płyty, które da Wam właściwe wrażenie tego co ten album ma do zaoferowania. "Illusive Divinity" opowiada historię o przybyciu wyżej rozwiniętych istot, których ukrytą intencją jest przekonanie wszystkich o swojej boskości i o tym, że niosą ludzkości wyzwolenie. Mamy nadzieję, że Wam się podoba!"

  Skeletal Remains przeszli niedawno mocne zmiany personalne o czym
  (masterful-magazine.com/news.php?display=detail&id=350574)
  pisaliśmy w marcu. Wciąż nie mają stałego bębniarza, a na nowym materiale zagrał Charlie Koryn z Ascended Dead.

  "The Entombment Of Chaos" ukaże się nakładem Century Media 11 września  jako winyl w gatefoldzie z dodatkowym CD, jako limitowny CD w digipacku z naszywką, normalny CD w jewelu oraz w formacie cyfrowym.

  Spis utworów:
  1. Cosmic Chasm (Intro)
  2. Illusive Divinity
  3. Congregation Of Flesh
  4. Synthetic Impulse
  5. Tombs Of Chaos
  6. Enshrined In Agony (Instrumental)
  7. Dissectasy
  8. Torturous Ways To Obliteration
  9. Eternal Hatred
  10. Unfurling The Casket
  Bonus track:
  1. Stench Of Paradise Burning (DISINCARNATE cover)

  Pre-Order:
  Skeletalremains.bigcartel.com
  SkeletalRemains.lnk.to/TheEntombmentOfChaos


  www.facebook.com/SkeletalRemainsDeathMetal
  skeletalremains.bigcartel.com

  added by: Olo
  source: Century Media

  Skeletal RemainsCentury MediaDan SwanöDan SeagraveCharlie Koryn


 • Stary, florydzki Intoxicated powraca z nową EP

  2020-07-12

  Być może nigdy o nich nie słyszeliście, ale ich początki datują się na wczesne lata 90-te. Do połowy lat 90-tych wydali trzy demówki, z których jedna ("Drain") została nagrana i wyprodukowana u zaprzyjaźnionego z nimi Chucka Schuldinera, a udział w jej powstawaniu miał też Trevor Peres. Później, gdy Obituary zawiesili działalność, Donald Tardy dołączył do Intoxicated i grał z nimi prawie 4 lata. W tym czasie Andrew WK, jako wielki fan Obituary zaprosił Donalda do swojego zespołu. Ostatecznie, ze względu na fakt, że Donald grał wtedy próby z Intoxicated to Andrew WK zatrudnił cały skład Intoxicated, jako swój zapasowy zespół i z tego też powodu zespół ten na wiele lat odsunął się w cień. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że Erik Payne, wokalista i gitarzysta zespołu jest bratem Tima Payne’a ze słynnego w środowisku skate’ów Team Pain - ekipy odpowiedzialnej za stworzenie wielu legendarnych ramp i skate-parków, w tym słynnej Animal Chin (użytej w amatorskim filmie "The Search for Animal Chin" z 1987r., uważanym za jeden z pierwszych skate’owych filmów fabularnych). Pracowali też z takimi tuzami jak Jackass, X-Games i całą masą innych.

  Stylistycznie Intoxicated poruszali się w charakterystycznym dla ówczesnej Florydy death/thrash, a teraz zespół reanimuje oczywiście starego ducha tego grania powracając z całkiem nową epką zatytułowaną "Walled", która ukazać się ma nakładem Seeing Red Records 28 sierpnia tego roku.

  Krótki teaser poniżej:

   

  Pełny program EP "Walled":
  1. Smash The Line 3:13    
  2. Walled 2:47    
  3. Grab The Rope 3:09    
  4. Hells Reward 3:24    
  5. Stuck In Mode 3:29    
  6. Yuck 3:53

  Nagrania miały miejsce w Smash Studios w Longwood na Florydzie. Gościnnie solo w kawałku "Yuck" zagrał Ken Andrews z Obituary. Niejaki Brett Walker zagrał też gościnnie sola w kawałkach "Hell's Reward" i "Smash the Line". Za okładkę odpowiada Celeste Brown.

  Skład Intoxicated:
  Erik Payne - gitara/wokal
  Gregg Roberts - bas
  Mike Radford - bębny

   

  Preordery: intoxicatedflorida.bandcamp.com/album/walled-ep

  added by: Olo
  source: Seeing Red Records

  IntoxicatedObituarySeeing Red RecordsAndrew WKErik PayneKen AndrewsBrett WalkerCeleste Brown


 • Morbid Reich (cl) publikuje nowy singiel

  2020-07-08

  Założony w 2018 roku i grający melodyjny black/death chilijski Morbid Reich opublikował nowy singiel “The Great Perishment”. Utwór powstał jeszcze w czasie gdy tworzyli materiał na swoją debiutancką epkę “An Endless Heretic Advocacy” (Narcoleptica Productions).

  "The Great Perishment" oznacza dla zespołu  początek współpracy z nowopowstałym labelem Caras de Muerte, ale zawiera też wokale nowej postaci - niejakiego TVLON’a, który wyprodukował nowy singiel razem z Walpurgisem (gitara i bas), ze względu na fakt, że oryginalny wokalista Oor Nephilim jest obecnie w ‘krytycznym stanie’ związanym z zakażeniem koronawirusem.

  Kawałka możecie posłuchać poniżej:

   

   

  morbidreich.bandcamp.com
  www.facebook.com/MORBIDREICH1

  added by: Olo
  source: Against PR

  Morbid ReichNarcoleptica ProductionsCaras de MuerteCovid-19


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.