news

the newest reviews

Rattenfänger

Geisslerlieder ___2019
Przyznam szczerze, że Roman Saenko, razem z resztą ekipy z Drudkh zaimponowali mi tym, że u szczytu eksplozji nowej fali old school doom/death metalu udało im się wyjść z czymś, co będzie brzmiało klasycznie, nawet antycznie, a przy tym miało jednak własny, wyjątkowy charakter. W tłumie rekultywatorów szkoły -ation death metalu, starej Finlandii i Szwecji styl Rattenfänger wyróż...

Deiphago

I, The Devil ___2019
Uwielbiam ten zespół zwłaszcza od czasów, gdy ich płyty przestały tonąć w zalewie pogłosów i postawili na bardziej zbite brzmienie. Na “I, The Devil” ewolucja tego podejścia postąpiła jeszcze dalej zabierając nas wręcz bardzo blisko innych rejonów muzycznych. Chaotyczny war/black? To już jest bardziej bestialski, bezwzględny, sataniczny powerviolence. Utwory, na crustowy wzó...

news

 • Nowy album Lustre (se) w kwietniu, pierwszy singiel udostępniony

  2020-02-26

  Jak donosi Nordvis Produktion, siódmy pełnoczasowy album szwedzkich protoplastów ambient black metalu - Lustre, będzie nosił tytuł "The Ashes of Light" i ukaże się 24 kwietnia. W notce prasowej wydawca tak reklamuje nowy materiał:

  Lustre powraca - z lodowatymi melodiami, nawiedzonymi krzykami i atmosferą gęstą jak zimowe śniegi. Nachtzeit kontynuuje na "Ashes of Light" swoje dziedzictwo w majestatycznej chwale; to fascynujący, klimatyczny black metal poszukujący zagubionych tajemnic w lesie, wśród gwiazd.
   
  Nieziemskie klawisze i epickie, długie linie melodyczne rozciągające się wzdłuż galaktyk uspokajają duszę mistycznymi echami starożytnych prawd. Ta na poły senna atmosfera hipnotyzuje i fascynuje. W wielkich, efemerycznych przestrzeniach Lustre znajdziesz ucieczkę od codziennych trosk i współczesnego zgiełku.

  Preordery:
  orcd.co/the-ashes-of-light
  nordvis.com/en/lustre-a-10

  Pierwszego singla możecie posłuchać poniżej:

   

   

  nordvis.com/en/lustre-a-10
  www.instagram.com/lustreofficial/
  www.facebook.com/lustresweden
  lustre.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: Nordvis Produktion

  LustreNordvis Produktion


 • Capilla Ardiente i Death The Leveller na Hammer Of Doom 2020

  2020-02-26

  Organizatorzy bodaj najlepszego festiwalu doom metalowego na świecie, Hammer Of Doom, podali nazwy pierwszych zespołów, które pojawią się na tegorocznej edycji imprezy. Wiadomo więc już, że na scenie pojawią się między innymi chilijska załoga Capilla Ardiente, która wydała niedawno świetny album "The Siege", irlandzki Death The Leveller, niemiecko-amerykański Seamount, a także Fvneral Fvkk (Niemcy), Ophis (Niemcy) i Stygian Crown (USA).

  Impreza odbędzie się w dniach 13 - 14 listopada w niemieckim Wurzburgu. Więcej nazw wkrótce. Szczegóły TUTAJ

   www.posthalle.de

  www.facebook.com/hammerofdoomfestival

  added by: Paweł Palica
  source: Hammer Of Doom Festival

  capilla ardientedeath the levellerhammer of doomseamount


 • Carcass (gb) zapowiadają nową płytę na sierpień

  2020-02-24

  "Nowa płyta? 7 sierpnia" - takim newsem poczęstowali nas niegdysiejsi bogowie grind. Od czasu swojej reaktywacji (pierwotnie tylko na cele koncertowe) w 2007 roku Carcass zarejestrowali tylko jeden pełny album ("Surgical Steel" w 2013) i niektórzy zapewne czekają na jego następcę. Pewnym przedsmakiem może być singiel "Under the Scalpel Blade" z grudnia 2019, który znalazł się na jednej z wydawanych przez Decibel epkach Flexi:

   


   

  www.facebook.com/OfficialCarcass

  added by: Olo
  source: fb.com/OfficialCarcass

  CarcassNuclear Blast


 • Sólstafir (is) w studio

  2020-02-24

  Season of Mist informuje, że islandzki Sólstafir wszedł do studio, gdzie ruszyły nagrania ich siódmego  długograja, którego wydanie wytwórnia zapowiada jeszcze na ten rok.  Nagrania zostaną zrealizowane w studio Soundlaugin, gdzie powstały także "Svartir Sandar", "Ótta" i "Berdreyminn" pod okiem producenta Birgira Jóna Birgissona (pracował z m.in. Sigur Rós, Alcest, Damien Rice).

  Jak opowiada o nagraniach wokalista Aðalbjörn Tryggvason: "Tym razem większość utworów napisaliśmy na gitarach, a nie na pianinie i organach jak zwykliśmy to robić w przeszłości. Utwory są zatem naprawdę cięzkie, niektóre są naprawdę szybkie, szybsze niż to co robiliśmy przez ostatnie lata".

   

  www.facebook.com/solstafirice
  www.solstafir.net

  added by: Olo
  source: Season Of Mist

  SólstafirSoundlaugin studioSeason Of Mist


 • Cyjan (Dead Infection) zmarł

  2020-02-24

  20 lutego w wieku 49 lat zmarł Sławek "Cyjan" Cywoniuk - pałker i współzałożyciel legendarnego Dead Infection. W styczniu jego żona upubliczniła informację o katastrofalnym stanie jego zdrowia i planowanej rehabilitacji. Niestety - miesiąc później organizm Cyjana się poddał. Pogrzeb miał miejsce 23 lutego na Cmentarzu Prawosławnym w Starosielcach. Jeżeli będziecie w pobliżu to zapalcie na jego grobie świeczkę za wszystko co zrobił dla dobra hałasu.


  added by: Olo


  CyjanSławomir CywoniukDead Infection


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.