news

the newest reviews

Neocaesar

11:11 ___2017
Czterech muszkieterów znanych z Sinister powróciło zza światów. Na pokładzie Sinister nigdy co prawda nie spotkali się w komplecie, lecz to mało istotne. Wartym odnotowania jest, że każdy z nich odcisnął piętno, mniejsze lub większe, na historii tego zasłużonego zespołu. Role epizodyczne odegrali basista Michel Alderliefsten, który zagrał na "Bastard Saints" i perkusis...

Supreme Carnage

Morbid Ways to Die ___2018
Niemiecki Supreme Carnage miele death metal wg. klasycznych, europejskich przepisów - ciężko przewalające się, motoryczne riffy, wyraźne linie melodyczne, głębokie, gardłowe growle i bezlitośnie gniotąca, masywna maszyna bębnów. Skojarzenia głównie z Gorefest, Hail of Bullets, ale też Centinex, Vader, Vomitory, współczesnym Asphyx, no i oczywiście Grave, od których, jak się wy...

news

 • Cognitive (usa) ujawniają szczegóły nowego albumu

  2018-08-16

  Brutal death metalowcy z New Jersey - Cognitive ujawniają szczegóły swojego nadchodzącego, trzeciego albumu "Matricide". Album ukaże się 26 października nakładem Unique Leader i jak zapowiada wytwórnia "ukazuje zespół, który przekracza kolejne granice intensywności, technicznego chaosu, maltretującej brutalności i miażdżącego groove".

  Gitarzysta Rob Wharton komentuje: "Zespół poświęcił naprawdę masę czasu na upewnienie się, że album ten będzie inny niż poprzedni "Deformity". Jesteśmy wprawdzie niebywale szczęśliwi z tego jak został on odebrany, ale tym razem chcieliśmy spróbować czegoś innego. Na nowym materiale poszliśmy mocno do przodu w rozwoju naszej techniki gry, ale, pomimo tego, że kawałki są znacznie trudniejsze do odegrania, to chcieliśmy mieć pewność, że dostarczają nam dostatecznie wiele radości i że są odpowiednio chwytliwe. Wnieśliśmy do tego albumu masę nowych rzeczy, ale możemy Was zapewnić, że wciąż brzmimy charakterystycznie dla nas. Chcieliśmy, aby z jednej strony materiał był bardziej bezpośredni, ale też, aby wciąż w kawałkach było masę abstrakcyjnych pasaży. Zeszło nam się trochę ze zrobieniem tej płyty, ale jesteśmy przekonani, że to najlepsze nagranie w naszej karierze i jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc go Wam wreszcie zaprezentować."

   

  Nagrania 10 utworów na "Matricide" miały miejsce w studio Sylar Sound z AJ Vianą. Miksy i mastering są dziełem Alana Duches z West West Side Music (Six Feet Under, Hate Eternal, Revocation), a okładkę robił Pedro Sena (który pracował dla m.in. Ingested, Analepsy).

  Tracklista "Matricide":
  1. Omnicide
  2. Architect of Misery
  3. Matricide
  4. False Profit
  5. With Reckless Abandon
  6. Clouds of Rust
  7. Fragmented Perception
  8. Vessel of Violence
  9. Torn From The Void
  10. Denouement

  Pre-ordery ruszyć mają w najbliższych tygodniach.

   

  www.facebook.com/Cognitivenj
  cognitivedeathmetal.weebly.com
  www.facebook.com/UniqueLeaderRecords/
  www.uniqueleader.com

  added by: Olo
  source: Unique Leader Records

  CognitiveUnique Leader RecordsRob WhartonAJ VianaSylar Sound StudiosAlan DuchesWest West Side MusicPedro Sena


 • Arroganz (ger) publikują klip do kawałka "Oblivate"

  2018-08-16

  Aby skrócić nam czas oczekiwania na swoją nową epkę, Arroganz publikują klip do kawałka "Oblivate" pochodzącego z ich ostatniego albumu "Primitiv". Nie jest to jednak tylko klip - w drugiej połowie filmu wokalista i basista "K" przybliża nam koncept albumu i całej trylogii, na którą składać się mają dwa albumy i epka, a także podejście Arroganz do tworzenia i grania.

  Wkrótce poznać mamy więcej szczegółów odnośnie nadchodzącej EP.


  Nagrania koncertowe: Gonzo Gustav
  Dodatkowe ujęcia pochodzą z filmu Giulio Antamoro "Christus" (1916)

  "Primitiv" ukazał się pod koniec września 2017r. i zamawiać go można wciąż na www.fda-records.com

   

  www.facebook.com/arroganzgermany
  fda-records.com
  fda-records.bandcamp.com

  added by: Olo
  source: FDA Records

  ArroganzF.D.A. RecordsFDA Records


 • Waek Aside (ger) - klip do utworu z nadchodzącej płyty

  2018-08-16

  Po trzech latach absencji i wymianie gitarzysty niemieccy death metalowcy z Weak Aside wracają z abumem numer trzy zatytułowanym "Forward Into Darkness". Na płycie znalazło się 10 utworów, z których jednego posłuchać możemy poniżej:

   

  "Forward Into Darkness" trafi do sprzedaży 28 września w formatach LP, CD. limit. digi i cyfrowym. Wydawcą jest FDA Records / Soulfood Music. Zamówienia można składać na www.fda-records.com

  Nagrania albumu miały miejsce w studio Desert Inn, a miksy i mastering robił Jörg Uken w Soundlodge Studio. Za okładkę odpowiedzialne jest Necromaniac Artworks.

  Pełna tracklista:
  01. Submerge
  02. Until You Died
  03. Royal Blood Dethroned
  04. We're All Condemned
  05. Contact
  06. Violence
  07. In The Deep There Is No God
  08. Face Down
  09. Poison Gas
  10. The End

   

  fda-records.com
  fda-records.bandcamp.com
  www.facebook.com/weakaside

  added by: Olo
  source: FDA Records

  Weak AsideF.D.A. RecordsFDA RecordsJörg UkenNecromaniac ArtworksSoundlodge StudioDesert Inn Studio


 • Drawn And Quartered (usa) - reedycja na CD demo "Proliferation of Disease" w Krucyator Prod.

  2018-08-15

  Jedno z najsurowszych pod względem produkcji współczesnych nagrań Drawn And Quartered, ale wciąż stojące na wysokim poziomie muzycznym do jakiego przyzwyczaili nas Kelly Kuciemba z kolegami - demo "Proliferation of Disease" z 2016 roku zostanie po raz kolejny wznowione na CD. Tym razem przez nowego wydawcę zespołu - francuską Krucyator Productions, która pod koniec lipca wydała nowy album zespołu "The One Who Lurks". "Proliferation of Disease" zostało oryginalnie wydane przez zespół na kasecie, a w tym samym roku także na CD przez Vault of Dried Bones (z inną kolejnością kawałków, którą zachowało też Krucyator).

  Data wydania - 6 października 2018.

  Preordery: Bandcamp, CDwersje cyfrowe

  Możliwe zamówienia w pakietach razem z CD "The One Who Lurks" i/lub z winylem "Hail Infernal Darkness".


   

  www.facebook.com/drawnandquartered
  drawnandquartered1.bandcamp.com
  krucyator.com
  krucyator.bandcamp.com
  www.facebook.com/krucyatorproductions

  added by: Olo
  source: Krucyator Productions

  Drawn And QuarteredKrucyator Productions


 • Bell Witch (usa) we Wrocławiu 7 grudnia

  2018-08-15

  Genialni, amerykańscy doomsterzy z Bell Witch powrócą zimą na nasz kontynent na zestaw specjalnych koncertów, na których prezentować będą w całości swój ostatni album "Mirror Reaper" w towarzystwie długiego klipu stworzonego przez Taylora Bednarza. Zespół w kwietniu grał na naszym kontynencie i prezentował na scenie połowę masywnego utworu składającego się na wspomniany album, a teraz będziemy mieć możliwość posłuchania go na żywo w całości. W odegraniu drugiej części utworu wspomagać ich będzie wokalnie Erik Moggridge z Aerial Ruin.

  28 listopada - Reykjavik IS - Gaukurinn
  30 listopada - London UK - The Dome
  1 grudnia - Leeuwarden NL - Into Darkness Festival
  2 grudnia - Sint Niklaas BE - Darken The Moon
  3 grudnia - Wiesbaden DE - Schlachthof
  5 grudnia - Leipzig DE - UT Connewitz
  7 grudnia - Wrocław PL - Sala Gotycka /wydarzenie na FB/
  8 grudnia - Berlin DE - Zukunft Am Ostkreuz
  13 grudnia - Cork IE - Cyprus Avenue
  14 grudnia - Dublin IE - Thomas House

  Poniższy plakat opublikowany przez zespół zawiera błędne miasto (koncert będzie miał miejsce we Wrocławiu, a nie w Poznaniu):

   

  www.facebook.com/BellWitchDoom/
  www.facebook.com/nogodsnomastersbooking/
  www.facebook.com/BehindTheMountainRec

  added by: Olo
  source: fb / Bell Witch

  Bell WitchErik MoggridgeAerial RuinBehind The Mountain RecordsNo Gods No Masters


Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.

Echoes of Yul

Granie w pojedynkę, miksowanie, itp. to trochę wymóg sytuacji w jakiej jestem kiedy trudno jest znaleźć kogoś nadającego na podobnych falach, ale są plusy: gram kiedy chcę, muzyka ma spójną wizję i nie idę na żadne kompromisy.