news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Beheaded (mlt) ujawniają szczegóły nowego albumu

  2019-04-01

  Maltańscy death metalowcy z Beheaded ujawnili okładkę, listę utworów oraz przedsprzedaż swojej nadchodzącej płyty "Only Death Can Save You". Album ukaże się 14 czerwca nakładem Agonia Records.

  Tak o koncepcji i tytule albumu wraża się zespół: "Inspiracją do nagrania 'Only Death Can Save You' była chęć odbycia artystycznej podróży do najciemniejszych i najgłębszych zakątków ludzkiej psychiki, a w szczególności tej części ludzkiej osobowości, która boi się śmierci. Ten koncept znajduje swoje odbicie w muzyce jak i w tekstach; wyraża go również okładka albumu".  

  Na temat nowych utworów oraz pracy w studiu, dodaje: "Mając stabilny skład od czasu wydania ostatniego albumu, 'Beast Incarnate', cały zespół mógł uczestniczyć w pisaniu utworów. Wliczając w to naszego perkusistę, Davide Billa, który był bezpośrednio odpowiedzialny za nagrania i stanowił kluczowy element w procesie nadania właściwego brzmienia nowej płycie". 

  Beheaded odnieśli się również do nowego wydawcy i koncertów: "To pierwsza płyta wydana pod skrzydłami nowego wydawcy, co stanowi dla nas nowy początek. Mamy w planach zaprezentować nowe utwory na żywo, podczas festiwali i trasy koncertowej z Incantation i Hate, która zbiegnie się z wydaniem albumu".

  "Only Death Can Save You" został nagrany i zmiksowany w Mk2 Recording Studio. Za konsolą zasiadł perkusista zespołu, Davide Billa (znany również z Hour Of Penance). Mastering albumu odbył się w Hertz Studio w Polsce. Okładkę namalował Daniel Corcuero (Nekronikon).

   

  I mała lekcja historii od wydawcy:
  Beheaded powstał w 1991 na Malcie, zainspirowany death metalowymi formacjami wczesnych lat dziewięćdziesiątych, zarówno tymi z Europy jak i USA. Jest największym zespołem metalowym pochodzącym z wyspy. Jego początki były charakterystyczne dla okresu; Beheaded był czynnie zaangażowany w wymianę kaset magnetofonowych i zinów tradycyjną pocztą. Ich pierwszym wydawnictwem było demo "Souldead" z 1995. Od tamtej pory zespół wydał łącznie sześć albumów studyjnych, współpracując z różnymi wytwórniami na przestrzeni lat. Najdłużej pozostawał pod skrzydłami z Unique Leader Records ze Stanów Zjednoczonych. Nakładem tego wydawnictwa ukazał się ostatmi album grupy, "Beast Incarnate" z 2017.   

  Utwory:
  01. The charlatan's enunciation
  02. Evil be to him who evil seeks
  03. A greater terror
  04. Unholy man
  05. Embrace your messiah
  06. The papist devil
  07. Gallows walk
  08. Only death can save you
  09. From the fire where it all began

  Formaty:
  - jewelcase CD,
  - czarny winyl,
  - fioletowy winyl,
  - pliki cyfrowe,
  - koszulka.

  Skład:
  Frank Calleja - wokal
  David Cachia - bass
  Grech Omar - gitary
  Simone Brigo - gitary
  Davide Billia - perkusja

  Koncerty:
  Lato 2019: Europejska trasa z Incantation i Hate (szczegóły wkrótce).
  06.07.2019: Bäckerberg in Scharnstein @ Sick Midsummer Festival, AT
  15.08.2019: Barth @ Barther Metal Open Air, DE
  17.08.2019: St-Nolf @ Motocultor Festival, FR
  Przedsprzedaż:
  agoniarecords.com/Beheaded

   

  Beheaded on-line:
  Facebook: www.facebook.com/BeheadedMT
  Twitter: twitter.com/BeheadedMT
  Instagram: www.instagram.com/Beheaded_since_1991/
  YouTube: www.youtube.com/c/BeheadedOfficial

  Agonia Records:
  Website: agoniarecords.com
  Webshop: tinyurl.com/agoniashop
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  BeheadedAgonia RecordsDaniel CorcueroHertz StudioMk2 Recording Studio


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.