news

the newest reviews

Chaos Echœs

Mouvement ___2018
Śledzę ten zespół od samych ich początków, jeszcze pod szyldem Bloody Sign i kontakt z tymi Francuzami zawsze robił mi dobrze. Wprawdzie forma pierwszego długograja nagranego już po zmianie nazwy była dla mnie osobiście rozczarowująca, ale staram się zrozumieć zamysł; muzyków, którzy zapowiadali to jako pierwszą część z trzyczęściowego cyklu, gdzie “Transient”, jak sama ...

Betrayer

Scaregod ___2018
Wreszcie! Wreszcie w pełni godny następca genialnego “Necronomical Exmortis” - demo, które wyniosło Betrayer na top death metalowej sceny w naszym kraju i którego, w mojej ocenie nie pobili już ani na “Calamity”, ani tym bardziej powrotnym “Infernum in Terra” - obydwa skądinąd zajebiste albumy, ale albo każdemu odrobinę czegoś brakowało, albo czegoś było za dużo - nawet ...

news

 • Nowa epka Denial Of God (den) w czerwcu

  2019-04-30

  Do świata żywych powracają weterani duńskiej sceny black/horror metalowej z Denial Of God. 28 czerwca nakładem Osmose Productions i Hells Headbangers ukaże się ich pierwsze od wypuszczonego w 2012 roku "Death and the Beyond" wydawnictwo, czyli epka zatytułowana "The Shapeless Mass". Znajdą się na niej cztery utwory - zupełnie nowy "The Hallow Mass", który pojawi się również na przygotowywanym długograju, nowa wersja nagranego pierwotnie w 1995 roku "The Statues Are Watching," a także covery "Call From the Grave" Bathory oraz... "Mama Loi, Papa Loi" z repertuaru bahamskiego muzyka, działającego w latach 70. pod pseudonimem Exuma. 


  osmoseproductions.bandcamp.com/album/the-shapeless-mass 

  denial-of-god.bandcamp.com/album/the-shapeless-mass

  www.facebook.com/hellsheadbangers.com 

  added by: Paweł Palica
  source: Osmose Productions

  denial of godosmose


Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.

Ulcer

Może dzięki uwielbieniu Dissection jest na Heading Below więcej melodii? Może za sprawą Testimony of Ancients znalazły się klawiszowe podkłady? Być może dlatego, że kochamy Autopsy jest więcej tłustych zwolnień? Jakoś tak to wszystko naturalnie przyszło.