news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Purtenance (fi) ujawniają szczegóły nowego albumu

  2020-04-23

  Legendarni fińscy death metalowcy z Purtenance ujawniają szczegóły swojego czwartego długograja "Buried Incarnation", który ma się ukazać 23 czerwca nakładem Xtreem Music na CD i 12” winylu.

  Singla "Deathbed Confession" można posłuchać poniżej:


  Purtenance (obecnie znów grający jako kwartet po zatrudnieniu Aabega Gautama z nepalskiego Dying Out Flame na wokal i bas. Na "Buried Incarnation" znalazło się 9 kawałków kontynuujących  ich tradycyjny styl ciężkiego death metalu w duchu starej, fińskiej szkoły, któremu wierni są od czasu swojego powstania w 1989r. Za okładkę odpowiada po raz kolejny Chris Moyen, który jest autorem wszystkich dotychczasowych okładek wydawnictw Purtenance - włącznie z debiutanckim "Member of Immortal Damnation" z 1992r.

  Spis kawałków na "Buried Incarnation":
  1. Into the Arctic Gloom
  2. Shrouded Vision of Afterlife
  3. Inside the Pyre of Enlightenment
  4. Under the Malicious Moon
  5. Lifeless Profoundity
  6. Deathbed Confession
  7. Wrapped in Lamentation
  8. Dark Womb of Nothingness
  9. Burial Secrecy

   

  www.facebook.com/Purtenance
  shop.xtreemmusic.com

  added by: Olo
  source: Xtreem Music PR

  PurtenanceXtreem Music


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.