news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Black Silesia V przełożone na rok 2021

  2020-05-17

  Jak można się było spodziewać, tegoroczna, piata edycja festiwalu Black Silesia zostaje przełożona na przyszły rok. Poniżej pełne oświadczenie organizatorów:

  "Niestety, my również polegliśmy. Black Silesia Open Air zostaje przeniesiony na 11 i 12 czerwca 2021. Powody są chyba oczywiste. Aktualnie pracujemy nad line upem – wszystko wskazuje na to, że powinien być bardzo zbliżony do pierwotnie zakładanego.

  Wiemy już na pewno, że Exciter, tak jak wcześniej zaplanowaliśmy, zagra dwa koncerty. W piątek zagra klasyczny oldschoolowy set z wyłączeniem kawałków z pierwszej płyty; w sobotę natomiast - "Heavy Metal Maniac" w całości + bisy (jeśli oczywiście ich do tego przekonacie 8-) ). Dodamy, że dopisek "Europe Exclusive" nie pojawił się na plakacie przypadkiem. Black Silesia Open Air 2021 będzie jedynym miejscem w Europie, gdzie płyta zostanie wykonana na żywo w całości.

  W kwestii biletów – oczywiście można je zwracać. Natomiast nie ukrywamy, że będziemy niezmiernie wdzięczni każdemu, kto tego nie uczyni. Tak samo wdzięczni będziemy tym, którzy jeszcze go nie posiadając – kupią bilet w najbliższym czasie. Jeśli jednak zdecydujecie się go zwrócić - dokładne informacje jak to uczynić znajdziecie w opisie wydarzenia.

  Następne zespoły będziemy potwierdzać stopniowo; a póki co - relaksujcie się póki możecie, bo w Byczynie relaksu nie będzie, to Wam gwarantujemy 8-)
  ".

  Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/557484028335127/

   

  www.facebook.com/BlackSilesia

  added by: Olo
  source: fb..com/BlackSilesia

  ExciterBlack Silesia ProductionsBlack Silesia Open Air


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.