news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Kult Mogił (pl) zapowiada drugi album "Torn Away The Remains of Dasein", pierwszy singiel upubliczniony

  2020-05-26

  Blisko trzy lata od wydania ostatniego mini-albumu "Portentaque”, death metalowy Kult Mogił powraca z nowym, tym razem pełnowymiarowym krążkiem. Album zatytułowany "Torn Away The Remains of Dasein" ukaże się 6 czerwca nakładem Pagan Records

  Pierwszy singiel z płyty, zatytułowany "Idols In Blood" został już opublikowany:


  Płyta została nagrana w nowym składzie (wzmocnionym o nowego wokalistę Deimosa oraz gitarzystę Rzułtego), który wygenerował nową energię i skierował styl grupy w kierunku bardziej klasycznego, by nie powiedzieć old schoolowego death metalu spod znaku lat 90-tych.

  Tak zawartość "Torn Away The Remains of Dasein" komentuje sam zespół:
  "Zamiast podążać za trendami modnego grania my zmierzamy w przeciwnym kierunku, cofając się do korzeni death metalu jeszcze bardziej niż poprzednio. To nasz najbardziej esencjonalny materiał, pozbawiony warstw mułu i innych dodatków znanych z poprzednich wydawnictw. Zależało nam na tym aby nowe utwory, ogołocone z tych ozdobników, broniły się mocnymi, nośnymi riffami. To płyta pozbawiona w 100% chęcią bycia awangardową lub odkrywczą. Burzymy poprzednio wypracowana formułę aby na jej gruzach oddać hołd klasykom gatunku".

  Okładkę płyty zdobi grafika autorstwa Sarsa, który jest twórcą całej oprawy wizualnej, za miks i mastering odpowiedzialne jest Satanic Audio i Hardor Grunberg.

   

  "Torn Away The Remains of Dasein" ukaże sie w następujących formatach: DIGITAL, CD, LP, T-SHIRT.

  Pre-order dostępny jest od dzisiaj (26 maja).

  Tracklista:
  1. Hunger of Pride
  2. White Death Implosion
  3. Torment of Dasein
  4. Idols in Blood
  5. A Wax Reverie
  6. Fountain of Affliction

  Kult Mogił online:
  www.facebook.com/kultmogil

  Pagan Records online:
  Website / Shop: www.pagan-records.com
  Facebook: www.facebook.com/paganrecords
  Bandcamp: paganrecords.bandcamp.com
  YouTube: www.youtube.com/paganrecords

  added by: Olo
  source: Dominic Athanassiou

  Kult MogiłPagan RecordsSarsSatanic AudioHardor Grunberg


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.