news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Disavowed (nl) powrócą z trzecim albumem w połowie lata, utwór do odsłuchu

  2020-05-27

  Długo wyczekiwany trzeci album Disavowed zatytułowany "Revocation of the Fallen" ukaże się 31 lipca b.r. nakładem Brutal Mind. Poniżej posłuchać możecie pierwszego singla z tego krążka:

   

  Lub na Spotify: open.spotify.com/album/3mrbNgcBMeFjmpnNlu4Tiz

  Notka prasowa od wydawcy tak reklamuje nowy album holenderskich brutali: "Disavowed poprzez "Revocation of the Fallen" zaspokoi w pełni Wasz głód na ostre riffy i potężne, intensywne blasty. Wszystko to co najlepsze na dwóch poprzednich albumach posłużyło za podstawę dla nowego materiału. Monstrualny wokal i złożone, chromatyczne riffowanie łączą się z topową pracą bębnów Septimiu. Produkcja studia Kohlekeller tworzy dysonansowe poczucie nieziemskiej brutalności upadłego królestwa, które ostatecznie uległo unicestwieniu!".

   

  Spis kawałków:
  1 - The Process of Comprehension
  2 - The Enlightened One
  3 - Revocation of the Fallen
  4 - Imposed Afterlife
  5 - Deformed Construct
  6 - Therapeutic Dissonance
  7 - Defractured in Contemplation
  8 - Egocentric Entity
  9 - The Inevitable Outcome
  10 - Facing the Singularity

  Autorem okładki jest Jorg de Vos.

  Preordery są już dostępne:
  Brutal-Mind.com
  BrutalMind.Bandcamp.com

  Dystrybucja:
  USA, New Standard Elite: newstandardelite.com
  Europa, Pathologically Explicit Recordings: pathologicallyexplicit.bigcartel.com
  Azja, Fat Tub Of Lard Records: ftolrecords.bigcartel.com/
  Japonia, Obliteration Records: www.obliteration.jp/

  added by: Olo
  source: Clawhammer PR

  DisavowedBrutal MindJorg de VosKohlekeller Studio


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.