news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Centinex (se) - stream "Death In Pieces" w całości, dzisiaj premiera

  2020-05-29

  Dzisiaj, za sprawą Agonia Records swoją premierę ma "Death In Pieces" - trzeci album Centinex od czasu ich reaktywacji w 2014 roku. Noy materiał zespołu to charakterystyczna dla nich dominacja riffów, wplecionych w death metal starej, sztokholmskiej szkoły.

  Tak nowy album komentuje zespół: "Jesteśmy podekscytowani mogąc wreszcie wydać nowy album! Jak wielu z was pewnie zauważyło, utrzymywaliśmy niski profil w ostatnim czasie. Działo się tak z różnych powodów. W końcu wracamy na obrany wcześniej kurs z bardzo intensywnym i brutalnym dziełem, a także z nowym składem, głodnym death metalu!".

  Album w całości do odsłuchu:


  "Death In Pieces" został nagrany przez Centinex oraz Johana Hjelm w Wellbay Studios. Miksy i mastering to zasługa Ronnie'ego Bjornstrom z Enhanced Audio Productions (Aeon, Bodyfarm, Meshuggah). Okładkę przygotował indonezyjski grafik Bahrull Marta.

  Sprzedaż: www.agoniarecords.com/centinex

   

  Utwory:
  1. Only Death Remains
  2. Derelict Souls
  3. God Ends Here
  4. Tomb of the Dead
  5. Human Torch
  6. Pieces
  7. Cautarized
  8. Beyond the Dark
  9. Sacrifice
  10. Skin Turning Grey
  11. Break Your Debris *
  *tylko płyta CD.

  Formaty:
  - Jewelcase CD.
  - Digipak CD.
  - Czarny LP.
  - Turkusowo-żółty LP.
  - Czerwony LP.
  - Koszulka.
  - Pliki cyfrowe.

  Skład:
  Henka Andersson - wokal
  Jorgen Kristensen - gitara
  Martin Schulman - bass
  Florian Rehn - perkusja

  Koncerty:
  24.07 2020 CZ Volyne - Enter the Eternal Fire Fest
  09.10 2020 DE Berlin - Berlin Deathfest
  11.12 2020 RU St Petersburg - Zoccolo 2.0
  12.12 2020 RU Moscow - Rock House
  14.05 2021 DE Röbel - Fuck the Commerce Festival
  11.06 2021 SK Sered - Flesh Party Open Air

  facebook.com/centinexofficial
  youtube.com/centinexofficial
  open.spotify.com/artist/7DLdKCkMkrgltlWkg0dseU

  agoniarecords.com
  tinyurl.com/agoniashop
  facebook.com/agoniarecords
  twitter.com/agoniarecords
  soundcloud.com/agoniarecords
  agoniarecords.bandcamp.com
  instagram.com/agoniarecordsofficial
  youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  CentinexAgonia RecordsJohan HjelmWellbay StudiosRonnie BjornstromEnhanced Audio Productions


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.