news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Rites of Daath (pl) - pierwszy pełniak na początku lipca, utwór do odsłuchu

  2020-06-19

  Powstały w 2017 na gruzach bardziej tradycyjnie death metalowego Cemetery Whore krakowski Rites of Daath, po epce "Hexing Graves" (2017, Godz Ov War Productions) uraczy nas 6 lipca swoim pierwszym pełnoczasowym materiałem zatytułowanym "Doom Spirit Emanation". Wydawcą zespołu pozostaje Godz Ov War Productions. Formaty wydania - CD, LP, MC i cyfrowe (do tego też koszulki).


  Notka prasowa wydawcy odnośnie zawartości nowego materiału: "Wraz z 'Doom Spirit Emanation' zespół poczynił nie tylko krok naprzód, stwarzając sześcio-utworowego, czterdziestominutowego potwora wagi ciężkiej, dostarczając niespotykaną dawkę dusznego i przejmującego, ponurego, dysonansowego i dysharmonijnego, miażdżącego kości i opętującego zmysły, burzliwego Daath Metalu. Od prawie transowych partii, przez ciężkie, marszowe, rytualne fragmenty, po blastujące, rozrywające ośrodek słuchowy ataki. Wszystko zanurzone w gęstej, namacalnie mrocznej i klaustrofobicznej atmosferze. Ta płyta emanuje czystym złem i możesz go naprawdę doświadczyć..."

  Sam zespół natomiast tak opisuje ten album: "Rdzeniem 'Doom Spirit Emanation', podobnie jak na naszym poprzednim wydawnictwie jest ponury death metal. W porównaniu do 'Hexing Graves' utwory są jednak znacznie bardziej zróżnicowane i lepiej przemyślane. Sam proces tworzenia był dla nas niemałym wyzwaniem bo wymagał od nas zmiany podejścia do niego. Przede wszystkim chcieliśmy skupić się na brzmieniu - potężnym, wciągającym i przytłaczającym, a także aby traktować ten album jako jedność, a nie zbiór przypadkowych, oderwanych od siebie kawałków."

  Podsłuchajcie 'Shrines of Seclusion':


  Program płyty:
  1. Doom Spirit Emanation
  2. The Accursing Tongues
  3. Shrines of Seclusion
  4. Primeval Depths of Chaos
  5. The Chasm
  6. Mercurian Blood

  Nagrania: Roslyn Studio
  Miks i mastering: VK (Temple Nightside, Vassafor, Sinistrous Diabolus)
  Okładka: WS Artworks

  PRE-ORDER: www.store.godzovwar.com

   

  Line-up:
  MS - gitara
  KP - gitara
  TP - bas / wokal
  DC - bębny

  www.facebook.com/ritesofdaath

  added by: Olo
  source: Godz Ov War Productions

  Rites of DaathGodz Ov War ProductionsRoslyn StudioVKWS Artworks


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.