news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Były gitarzysta Sepultury, Jairo "Tormentor" Guedz założył kolejny nowy zespół

  2020-06-25

  Pamiętacie pierwszego gitarzystę Sepultury - Tormentora? Zanim w 1986r. zastąpił go Andreas Kisser pojawił się na pierwszych materiałach brazylijskich thrashersów - "Bestial Devastation" i "Morbid Visions". Brał również udział w przygotowaniach pierwszych utworów na "Schizophrenia", a potem bujał się po różnych mniej lub bardziej istotnych kapelach. Kilka lat temu założył nawet zespół pod szyldem The Southern Blacklist, w którym jeszcze nie zamierzał nawiązywać do swojej sepulturowej prehistorii, ale najwyraźniej poczuł wreszcie zew starego kultu i postanowił powołać kolejny zespół pod wiele tłumaczącym szyldem - The Troops of Doom, z którym, na dzień dobry kontrakt podpisała, węsząca znakomity interes Nuclear Blast. Jak sugeruje sama nazwa zespołu Jairo zamierza z nową ekipą grać oldskulowy, prymitywny death/thrash/black metal w stylu starej Sepy, a potwierdza to program pierwszej zapowiedzianej na jesień epki - "The Rise of Heresy", na której znaleźć się mają dwa stare klasyki Sepultury - "Bestial Devastation" i "Troops of Doom" oraz cztery nowe, autorskie kawałki. Obok Tormentora, w The Troops of Doom udzielają się: gitarzysta Marcelo Vasco (Patria, Mysteriis), wokalista i basista Alex Kafer (ex-Necromancer) oraz perkusista Alexandre Oliveira (The Southern Blacklist). Epka "The Rise Of Heresy” ukaże się nakładem cyfrowej wytwórni Nuclear Blast - Blood Blast.

  Jak powiedział Jairo serwisowi blabbermouth.net: "The Troops of Doom jest zainspirowany przede wszystkim wczesnymi albumami zespołu Sepultura, ale nie tylko ... Ma bardzo oldschoolowe podejście, prymitywne i surowe, powiedziałbym, że prawie nostalgiczne... w pozytywnym sensie oczywiście ... przywracając ten metalowy feeling z lat 80-tych".

  Na razie nie wiemy dokładnie czego możemy spodziewać się po The Troops of Doom. Dostajemy jedynie nic nie mówiący teaser:


   

   

  Więcej wkrótce na www.thetroopsofdoom.com

  added by: Olo
  source: blabbermouth.net

  The Troops of DoomBlood BlastNuclear BlastSepultura


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.