news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Mystic Festival 2021 - skład ogłoszony

  2020-10-29

  Mystic Festival 2021 odbędzie się od 2-4 czerwca 2021, a już dziś poznaliśmy większość potwierdzonych ostatnio/ponownie artystów, którzy przygotowują się do wizyty w Gdańsku. Poniżej podana przez organizatora, aktualna, pełna lista zespołów:

  Judas Priest
  Mercyful Fate
  Gojira
  Killing Joke
  Heilung
  Katatonia
  The Hu
  Mgła
  Mayhem
  Obituary
  Igorrr
  Baroness
  Vader
  Kvelertak
  Witchcraft
  Oranssi Pazuzu
  The Stubs
  Code Orange
  Blindead
  Azarath
  Infected Rain
  Alien Weaponry
  Gold
  The Picturebooks
  The Vintage Caravan
  Mortiis
  Lindy-Fay Hella & Dei Farne
  The Materia
  Dopelord
  Okkultokrati
  Twin Temple
  Raging Speedhorn
  Dead Lord
  1914
  (0)
  Motanka
  Maggot Heart
  Proscription
  Hangman's Chair
  Irfan
  Truchło Strzygi
  Medico Peste
  Deluge
  Baest
  OvO
  Neon Haze (Octopussy + Favorit89 + Nightrun87)
  Tester Gier
  Kovent
  Dwaal
  Spaceslug
  Rosk
  Major Kong
  Fleshworld
  Grift
  Taraban
  Red Scalp
  Czerń
  Stay Nowhere
  Only Sons

  bilety: tickets.mysticfestival.pl/pl/  Kilka dni temu organizatorzy informowali nt. przygotowań do przyszłorocznej edycji:
  "My też, jak wszyscy, mamy już dość tego przeklętego roku, pandemii i lockdownu – ale z tym większą determinacją przygotowujemy Mystic Festival 2021. Odbędzie się na pewno, nawet jeśli do czerwca przyszłego roku utrzymany zostanie obecnie obowiązujący reżim sanitarny.
  Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i wiemy, że przed nami ciężkie tygodnie i miesiące, ale wiemy, że kiedyś będzie lepiej. Mamy nadzieję, że wiosną pandemia ustąpi i wszyscy będziemy mogli zaspokoić głód koncertów, spotkać się z przyjaciółmi, cieszyć muzyką. Ale przygotowujemy się też na najgorszy scenariusz, nie damy się zaskoczyć. Ogromny teren Stoczni Gdańskiej pozwoli nam zbudować pięć scen, w tym cztery plenerowe, z możliwością utrzymania społecznego dystansu. Mamy do dyspozycji aż cztery hektary powierzchni, czyli 40 tysięcy metrów kwadratowych. To 208 kortów tenisowych, albo – jak kto woli – 50 klubów B90."

  www.facebook.com/FestivalMystic/

  added by: Olo
  source: fb.com/FestivalMystic

  Mystic FestivalJudas PriestMercyful FateGojiraKilling JokeThe True MayhemMayhemKatatoniaObituaryMgłaVaderKvelertakOranssi Pazuzu1914MortiisHangman's ChairDwaalTruchło StrzygiMedico Peste


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.