news

the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...

Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...

news

 • Debiut synthwav'owego Doctor Visor dostępny już w Halloween

  2020-10-29

  Via Nocturna anonsuje debiutancki album synthwave'owego Doctor Visor. Album ma nosić tytuł "The Funeral Portrait", a premiera płyty jest zaplanowana na Halloween, tj. 31 października 2020. Poniżej notka prasowa od wydawcy:

  "Jedynym sposobem, aby stać się tym, kim miałeś być, jest pozwolić umrzeć przeszłości…

  Edward Visor zawsze był prawdziwym outsiderem. Niesławnym absolwentem Uniwersytetu Miskatonic, który odkrył nienazwane okropności z Drugiej Strony. Opętany mocą starożytnej maski Doktor Visor zostaje panem nieznanego. Obcy w swym stuleciu, obcy śród tych, co pozostali ludźmi...

  "The Funeral Portrait" otwiera nowy rozdział w jego mrocznej muzycznej krucjacie. Pierwszy album Doctor Visor składa się z 8 utworów i zawiera ponad 34 minuty niesamowitych syntezatorów i agresywnych riffów w stylu horrorów z lat 80. i 90. Ale to nie jest zwykła synthwave'owa nostalgia. Na "The Funeral Portrait" znajdziecie znacznie więcej. Jest tu zarówno duch szalonych lat dwudziestych XX wieku i wiktoriańskiej ekstrawagancji. To dziwne, ale niezwykle wciągające połączenie. Dzięki oldschoolowemu brzmieniu i produkcji ta płyta zabierze Cię w przeszłość i daleko poza nią."

  Wersję CD można zamawiać tutaj: bit.ly/3kNhb6l

  Poniżej możecie posłuchać utworu "Enter the Doctor" z nadchodzącej płyty:  „... Visor poluje na twoje pierwotne lęki.
  Jego muzyka jest jak potwory, które czają się na tej płycie
  - przerażająca, krwiożercza i nieustępliwa... Pokochasz ją!"

  Albert N. Wilmarth, The Arkham Advertiser

  TRACKLISTA:
  01. The Lurking Fear
  02. A Touch of Evil
  03. The Funeral Portrait
  04. Return to the Other Side
  05. Master of the Unknown
  06. I Live Again...
  07. Enter the Doctor
  08. Voices
  09. ?*

  *Wersja CD zawiera dodatkowo prawie 6 minutowy hidden track.
  Płyta jest limitowana do 300 sztuk. 

   

  www.vianocturna.com

  added by: Olo
  source: Via Nocturna

  Doctor VisorVia NocturnaEdward Visor


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.