news





the newest reviews

War Ripper

Strength in Numbers ___2020
War Ripper to taki niedzielny projekt Joela Grinda pod którego szyldem nagrał w 2007 jedną epkę i teraz dostajemy dopiero drugi materiał z tym logo - na razie tylko w formacie cyfrowym. I znów od pierwszych dźwięków zostajemy przytłoczeni zajebistymi, oldskulowymi pogłosami i atmosferą będącą skrzyżowaniem surowej bezwzględności Hellhammer i punk-metalowej, d-beatowej energii Dis...





Hostia

Carnivore Carnival ___2020
Hostia jaka jest, każdy widzi – mały opłatek o średnicy około pięciu centymetrów wykonany z mąki, symbolizujący.... chwila, chwila, bo chyba miałem mówić o zupełnie innej Hostii, której należy raczej słuchać niż oglądać. Właśnie moje uszy wypełnia "Carnivore carnival", druga płyta zespołu o tej sympatycznej nazwie. Jeśli jeszcze ktoś nie miał z nimi wcześni...





news

 • Psycroptic (au) ujawniają teledysk promujący nową epkę

  2020-10-29

  Australijscy techniczni death metalowcy Psycroptic powrócą z nową epką "The Watcher Of All" 27 listopada nakładem Agonia Records (wydanie fizyczne) i Prosthetic Records (wydanie cyfrowe). Pierwszy utwór zapowiadający najnowszy mini-album, "A Fragile Existence", jest już dostępny wraz z teledyskiem, który nakręcił wieloletni współpracownik grupy, Wilson Bambrick:



  W tym roku Psycroptic wkracza w 21 rok istnienia i nawet pandemia nie spowolniła ich prac nad nowymi kompozycjami. "The Watcher Of All" to pierwsza epka w karierze zespołu, która stanowi pomost między ostatnim albumem "As The Kingdom Drowns" (2018) i najnowszym, zaplanowanym na przyszły rok. Dwa nowe utwory dostępne na limitowanym winylu oraz cyfrowo, przekazują pochodnię od "Keepers..." i niosą ją dalej, oświetlając drogę do nowego albumu.

  Wokalista Jason Peppiatt: "Chcieliśmy dalej eksplorować pomysły z 'As The Kingdom Drowns', w wymiarze lirycznym i muzycznym, jednocześnie wchodząc na nowe, niezbadane terytorium. Czuję, że udało nam się osiągnąć nasze cele i jestem z tego dumny. Te utwory to idealny komplement dla materiału nad którym właśnie pracujemy."

  Perkusista Dave Haley: "Czuje się zaszczycony mogąc dalej grać z Psycroptic; nigdy nie gramy czegoś co nam nie leży. Lubimy ciężką, agresywną muzykę, której cały ciężar spoczywa na riffach. Wolno, szybko, technicznie, prosto - to bez znaczenia. Odjazdowy riff to odjazdowy riff. To ten element, który nigdy nie uległ zmianie i napędza nasze utwory. Joe to jeden z najlepszych kompozytorów riffów i nieustannie nas popycha byśmy dali z siebie wszystko co najlepsze."

   

  Psycroptic kontynuuje wymyślanie na nowo gatunku w którym się okopał. Siedem albumów, które wydał do tej pory sprawiły, że muzycy czują się komfortowo we własnych butach. Na przeszłość spoglądają z dumą, a w przyszłość patrzą z ekscytacją.

  Joe Haley nagrał i zmiksował "The Watcher Of All" w Crawlspace Productions. Will Putney zajął się masteringiem, a Shindy Reehal przygotowała okładkę.

  Utwory:
  1. A Fragile Existence
  2. The Watcher Of All

  Formaty:
  - Transparentny, czerwony i zadymiony LP.
  - Transparentny zadymiony LP.
  - Transparentny LP ze złotym splatterem.
  - Transparentny, niebieski LP ze splatterem.
  - Złoty LP z czerwonym zadymieniem.

  Ubrania:
  - T-shirt.
  - Bluza.

  Skład:
  David Haley - perkusja
  Joe Haley - gitara
  Jason Peppiatt - wokal
  Todd Stern - bass

  Przedsprzedaż:
  psycroptic.agoniarecords.com

  Psycroptic:
  Strona: www.psycroptic.com
  Facebook: www.facebook.com/psycroptic
  Instagram: instagram.com/psycroptic_official

  Agonia Records:
  Strona: agoniarecords.com
  Sklep: agoniarecords.com/store
  Facebook: facebook.com/agoniarecords
  Twitter: twitter.com/agoniarecords
  SoundCloud: soundcloud.com/agoniarecords
  Bandcamp: agoniarecords.bandcamp.com
  Instagram: instagram.com/agoniarecordsofficial
  YouTube: youtube.com/AgoniaRec

  added by: Olo
  source: Agonia Records

  PsycropticAgonia RecordsProsthetic RecordsWilson BambrickJason PeppiattDave HaleyJoe HaleyCrawlspace ProductionsWill PutneyShindy Reehal


Hostia

Na nowej płycie znajdziecie numer "Krasnodar Kitchen", opowiada on o zakochanych ptaszkach – Dmitry i Natalii Baksheevy z Rosji. Para przyznała się do kilkunastu morderstw od 1999. Podczas przeszukania znaleziono zdjęcia przedstawiające świąteczną kolację, gdzie dekoracjami stołu były ludzkie części ciała.

Reinfection

Czy damy radę wpasować się w panujące dzisiaj trendy tego nie wiem. Mam nadzieję, że tak i płyta zdoła troszkę namieszać i odbije się to echem w środowisku. Mam też nadzieję, że będziemy w stanie pokazać, że scena ma się dobrze i zachęcić innych do tego że warto coś robić mimo tego, że się mieszka daleko od siebie.

Nuclear Holocaust

Jest old school, bo nie zagraliśmy ani jednego oryginalnego dźwięku, kawałki są krótkie, jest w nich mnóstwo thrashu i punka, szczypta death metalu – to dla wielu będzie właśnie przepisem na grindcore, zmieniają się tylko proporcje. Nie boli nas ta łata, nie chce nam się też szukać innej.